Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oprava UBNT s vadnym eth ........

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Casper22
Příspěvky: 2
Registrován: 17 years ago

Re: Oprava UBNT s vadnym eth ........

Příspěvekod Casper22 » 14 years ago

Zdravím,
dovolte mi se vyjádřit k Vašemu příspěvku. Pravdu máte v tom, že jste přestal u ipmedia nakupovat. Ovšem to další zase taková pravda není. Celkem jste měl 4 reklamace:

sektor anténa - výměna
RB 433 - výměna
AP 5460 - zamítnuto, v ap byla voda.
NanoStaton2 - zamítnuto, poškozeno přepětím.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

hmm NS maji na krabici uzasny napis "prepetova ochrana" :D a nakonec se neuznaji zavady s popisem - poskozeno prepetim. Kde je ta chyba asi ? :D no dovazet zarizeni to je lehke ... ale posilat reklamace zpet to uz neni tak v poho, ze ? :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Casper22
Příspěvky: 2
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Casper22 » 14 years ago

Pokud nesouhlasíte s reklamací je možné se odvolat, zařízení zašleme do Ubiquity na přezkoumání. My tento problém řešíme, protože se nás velmi dotýká. Pokud se chcete o tomto bavit, využijte oficiálního kontaktu na vizitce, kterou jste dostal u našeho stánku.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

jj dobre :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

FAny1000
Příspěvky: 126
Registrován: 18 years ago
Bydliště: nymburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FAny1000 » 14 years ago

tak se nam to ubralo jednim smerem, me dnes dorazily ty obvody z ameriky a u 5 kousku stacilo opravdu vymenit jeden obvod nic jineho se menit nemusi!!!!!!
Delat to mikropajkou to by musel byt silenec nebo amater ,ja to delam take horkym vzduchem .... nez jsem se pustil do poskytovani internetu opravoval jsem notebooky takze profi vybaveni mam :-)

nicmene mam tu asi 30 obvodu vzal jsem je na zkousku pokud mate zajem ,vymena obvodu s praci 350kč při větším množství sleva jasná ,takže pokud chcete email Info@onlinenet.cz
a pokud se vám válí mrtvé minipci karty s tupym signalem oprava kus 200.- kč :-) a pak se nějakýho přepětí nebo špatné antény fakt bát nemusíte :-)


cau vsem a internetu zdar
0 x
Nemám rád INTERNET................. :-)

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 14 years ago

FAny1000 píše: a pokud se vám válí mrtvé minipci karty s tupym signalem oprava kus 200.- kč :-) a pak se nějakýho přepětí nebo špatné antény fakt bát nemusíte :-)


tím je myšleno vyhození a překlemování anténního switche ? já jen že pak je na řadě rx/tx switch, takže bych tomu dlouhou trvanlivost nedával..
0 x

FAny1000
Příspěvky: 126
Registrován: 18 years ago
Bydliště: nymburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FAny1000 » 14 years ago

osobne jich mam na siti 20 uz pres rok a jsou ok a to i na mistech kde pred tim odcházeli na vsesmerovych antenach např . takže se nemusite bat.....
0 x
Nemám rád INTERNET................. :-)

IPMEDIA
Příspěvky: 16
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod IPMEDIA » 14 years ago

Zdravim, tady Karel Šplíchal, z IPMEDIA s.r.o., pro ověření si napište na uvedený email. Nejsem příznivcem toho, abychom jako dodavatel psali do tohoto fóra, ale udělám to vzhledem k tomu, že vím, s kým si píšu.

1. Mikroexpo a opravená NS5 - Za práci, kterou odvádíme na opravě nanostation se nemusíme stydět. Není prováděná horkým vzduchem, opravdu je to letováno mikropájkou, ale člověk, který pro nás tuto práci dělá je autorizovaným servisním technikem pro nejen jednoho významného výrobce spotřební elektroniky a i pro ně mění čipy tímto způsobem a proto nevidím jediný důvod, proč to tak nedělat. To, že je to poblité (od kalafuny) je úplně jedno, protože narozdíl od ostatních my tyto opravy provádíme s výslovným souhlasem UBNT a proto bez zrušení záruky.

2. "Nechápu, proč to neuznají, chtějí na tom vydělat balík apod ...". Věřte mi, že práce s výměnou obvodů je pro nás mnohem náročnější, než jednotku vzít a poslat spolu s ostatními do UBNT a počkat na nové. Pokud by tuto závadu UBNT uznávalo, tak to tak uděláme. Vzhledem k tomu, že jí neuznává, tak musíme jednotky opravovat a jsme první, kdo to komerčně nabídl. Dosud byla varianta oprav si sám, nebo vyhoď.
2.1. Také narozdíl od ostatních opravářů musíme do ceny zahrnout variantu, kdy oprava není úspěšná - poškození procesoru nebo jiných částí - pak zákazník za cenu opravy dostane jinou a funkční (někdy novou) jednotku a tyto náklady neseme my, stejně tak, jako náklady na dopravu a záruku.

3. Integrovaná přepěťová ochrana - nezačinejte u výrobce, ale u vás - Na všechny venkovní instalace je nutné použít stíněný kabel - FTP, SSTP, STP apod. Všichni si sáhněte do svědomí, jestli jednotky, u kterých se rozčilujete byly instalovány se stíněným kabelem. Bez něj je jakákoli přepěťová ochrana zbytečná!!!

4. Mikrotik a poškození přepětím - Na základě naší intervence Mikrotik konečně poslal informaci, jak přesně a spolehlivě otestovat, zda-li byl port poškozen přepětím, nebo nebyl. Po každém otestování bude tento oficiální postup zákazníkovi poslám spolu se zamítnutou reklamací.
4.1. Říkám to všem zákazníkům, co nesouhlasí se zamítnutím - nechme otestovat routerboard Mikrotikem, ať oni rozhodnou, zda-li bylo poškozeno přepětím, či nikoli. Pokud reklamaci uznají, ihned vám RB vyměníme z našeho skladu, pokud ne, Mikrotik účtuje 50,- USD + náklady na dopravu zpět, ale tyto náklady pak musíte nést vy, jako zákazník.

5. Ti, co jednotky UBNT koupili u nás mají na opravu slevu a oni ví, v jaké výši.

6. Dostáváme na opravu spousty jednotek, které nebyly zakoupeny u nás, proto nepište, že jen IPMEDIA neuznává reklamace.

Karel Šplíchal
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

Nechapu cloveka kterej se tim zivi ze nema horkovzduch, jako nezlobte se na me ale to je blazen, horkovzduska neni nic extra draheho od asi 2k obycejna a vymenu cehokoli SMD si bez toho neumim predstavit :)
0 x

FAny1000
Příspěvky: 126
Registrován: 18 years ago
Bydliště: nymburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FAny1000 » 14 years ago

no taky si myslim ze pro takovou firmu nemit horky vzduch je silenstvi ,nehlede na to ze vymena horkovzduchem je akce na 30 sekund ale pajkou to delate aspon pul hodiny,ne? to ten odbornik neni moc odbornik :-)
0 x
Nemám rád INTERNET................. :-)

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

:) taky jsem mel k tomu v UH proslov a vice jeste i kolega, ktery uz byl posilnen pivem od orcave takze nemel zadne zabrany :D
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 14 years ago

Hezký den pane Šplíchale,

zaráží mě bod 3, zbytek komentovat nebudu, v tom mám jasno.

Chcete mi řici, že ona "přepěťová ochrana", která je integrovaná v NSku se připojuje STP konektorem do zařízení a následně na PE vodič, nebo jinou ochranu v objektu?
U outdoor instalací používáme téměř vždy FTP kabel a u svodu jej připojujeme do PE kolíku v zásuvce, což nemění nic na tom, že občas něco shoří...
Chápu-li to správně, tak toto je Vaše oficiální vyjádření jak zapojit onu "ochranu" a pokud tedy dodržím tento předepsaný postup (mě a věřím že i ostatním nědělá problém splnit), pak vyhovím Vašim podmínkám a v případném reklamačním řízení bude reklamace posuzována jako oprávněná?

Díky za vyjádření.
Lukáš Kristek
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

to lukas - ne, protoze ono stoji dost penez posilat neco do ubnt zpet :) (vlastni zkusenost) tak je prece jednodusi to zamitnout .... omlouvam se pokud jsem na omylu, ale takto me to prijde ... rikam si jen zda by nebylo feer ty pokazene ubnt rovnou opravovat a vracet opravene ... nez za tuto sluzbu v zarucni dobe vybirat penize za opravu. Jinak to, ze ipmedia je jedina kdo ma povoleni od UBNT opravovat zarizeni, tak to by me zajimalo jak tohle muzou dokazat ? Ja jsem take mel docela zajimavou debatu primo s lidma z ubnt a na zaklade te debaty a domluvy jsem zacal s opravama u nas. Bylo me nabidnuto, ze mohu posilat pokazene zarizeni na VYMENU primo do UBNT, ale po zjisteni kolik by me stala doprava, jsem rekl ubnt, ze tohle neberu a ze si to radsi opravime, po dohode jsem dostal doporuceni kde nakupovat chipy a to bylo vse ...
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

IPMEDIA
Příspěvky: 16
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod IPMEDIA » 14 years ago

Dade_Marfi píše:to lukas - ne, protoze ono stoji dost penez posilat neco do ubnt zpet :) (vlastni zkusenost) tak je prece jednodusi to zamitnout .... omlouvam se pokud jsem na omylu, ale takto me to prijde ... rikam si jen zda by nebylo feer ty pokazene ubnt rovnou opravovat a vracet opravene ... nez za tuto sluzbu v zarucni dobe vybirat penize za opravu. Jinak to, ze ipmedia je jedina kdo ma povoleni od UBNT opravovat zarizeni, tak to by me zajimalo jak tohle muzou dokazat ? Ja jsem take mel docela zajimavou debatu primo s lidma z ubnt a na zaklade te debaty a domluvy jsem zacal s opravama u nas. Bylo me nabidnuto, ze mohu posilat pokazene zarizeni na VYMENU primo do UBNT, ale po zjisteni kolik by me stala doprava, jsem rekl ubnt, ze tohle neberu a ze si to radsi opravime, po dohode jsem dostal doporuceni kde nakupovat chipy a to bylo vse ...


Jste na omylu. Do UBNT posíláme jednotky, které se nepodaří opravit, tedy ty, které i po výměně čipu a trafa nefungují. Tedy posíláme méně jednotek, než bychom jich posílali, kdybychom neopravovali - tedy náklady na dopravu jedné jednotky jsou výrazně vyšší. Takže zde háček nebude.
0 x

IPMEDIA
Příspěvky: 16
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod IPMEDIA » 14 years ago

FAny1000 píše:no taky si myslim ze pro takovou firmu nemit horky vzduch je silenstvi ,nehlede na to ze vymena horkovzduchem je akce na 30 sekund ale pajkou to delate aspon pul hodiny,ne? to ten odbornik neni moc odbornik :-)


Nechci zpochybňovat 30 sekund, ale mohl by mi někdo poslat video, jak probíhá výměna toho čipu horkovzduchem? Čím lepší kvalita, tím lepší, ale z mobilu stačí. Rádi se přiučíme.
0 x