Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Realna propustnost Summitu?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Realna propustnost Summitu?

Příspěvekod baz » 15 years ago

Resim dilema, jake spoje nakoupit. Mam vyborne zkusenosti s Alcomou MEL90, ale realna rychlost se pohybuje od 81 do 85 mbit, vic jsme nedosahli. Stovkovy Summit je sice o 10kkc drazsi, ale predpokladam, ze bude mit propustnost cca 98 mbit, nebo se mylim? Pak je lepsi pomer cena/vykon na strane Summitu, kazdy mego navic je dobry.
Ma nekdo realne zkusenosti se Summitama, propadne co jineho byste doporucili?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

nedavno začaly z prodejem 68MBit verze která opravdu 68Mbit reálně dá a vypadá to zajímavě i co se ceny týče http://www.pojitko.cz/
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 15 years ago

Spravuji 2 spoje QAM 50M a max propustnost tam delam 48.5M (test mezi 2x RB ci RB-PC). Alcoma ma min z duvodu dopredne opravy chyb. Takze se hodi do zarusenych prostredi. My tu mame cisto a tak jsme volili Symmita prave diky vetsi propustnosti.
Realne jsme protahli 20TB dat s nulovym packetem lostem. Proste parada. A az nam nebude stacit 50M, tak priplatime jen za SW upgrade a jedem na 100M. Zatim spokojenost naprostq. Za par dni bude 3 Summit 50M.
Mno a ted me Jakub sprdne :D

1anteni bych nedoporucil. Plno lidi s tim ma problem ohledne kvality.
0 x

fcc
Příspěvky: 43
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fcc » 15 years ago

Mohu doporučit Orcave. Rychlosti které inzerují jsou opravdu reálné tzn 85Mbit = 85Mbit. Mají dopřednou korekci chyb která také není k zahození. Nedávno mě začala vyhazovat opravéné pakety. Tak jsem provedl měření a zjistlo se, že je kanál zarušen. Se servisem a podporou 100% spokojenost.

Pavel
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 15 years ago

iTomB píše:1anteni bych nedoporucil. Plno lidi s tim ma problem ohledne kvality.


Kupoval sem 2ks 32Mbit spojů, jeden šlape v pohodě, druhý jede na 25Mbit a ještě chybuje. Jelikož tomu nerozumím, nechal jsem si udělat instalaci na klíč. Už to bude skoro rok, pořád jedu na 25Mbit, pořád nikdo neví co s tím, prej rušení, nevím a ani technici neví..... Z koupě 10Ghz spojů které měli být "uplně něco jiného než 5Ghz" a o kterých od doby kdy se nasadí nebudu vědět, se stala spíš noční můra. Dokonce už jsem asi 2x měl takové nutkání tu desítku sundat a dat tam dual nstreme, přes něj aspoň dostanu v pohodě 30Mega a rozhodně nebude chybovat.
Můj další 10Ghz rozhodně nebude od 1A, stejnou chybu 2x neudělám...
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 15 years ago

Leeonek píše:
iTomB píše:1anteni bych nedoporucil. Plno lidi s tim ma problem ohledne kvality.


Kupoval sem 2ks 32Mbit spojů, jeden šlape v pohodě, druhý jede na 25Mbit a ještě chybuje. Jelikož tomu nerozumím, nechal jsem si udělat instalaci na klíč. Už to bude skoro rok, pořád jedu na 25Mbit, pořád nikdo neví co s tím, prej rušení, nevím a ani technici neví..... Z koupě 10Ghz spojů které měli být "uplně něco jiného než 5Ghz" a o kterých od doby kdy se nasadí nebudu vědět, se stala spíš noční můra. Dokonce už jsem asi 2x měl takové nutkání tu desítku sundat a dat tam dual nstreme, přes něj aspoň dostanu v pohodě 30Mega a rozhodně nebude chybovat.
Můj další 10Ghz rozhodně nebude od 1A, stejnou chybu 2x neudělám...

A ja te nechtel prasknout :D No uz jsi to napsal sam za sebe, tak je to v klidu ;)
Jinak stavajici summitove:
4.6km 11/5.2TB data a chyby 300/500 (online 6 906 144s - skoro 80 dni)- to spis vzniklo, kdyz jsme instalovali na stozar dalsi spoj a stozar mel vykyvy. A to tam je videt tesne nad stromama.
Druhej spoj je 2.3km jede par dni a ma 800/240G pocet chyb 0/0 (online 429 768s).
Ja jsem spokojenej.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 15 years ago

2x KPE spoj, 2x zadny problem pres 2 roky. MEL90 - nejak 84mbit, no problem. Orcave 2222 88mbit - jednou nam zdechla idu a jednou odu, idu vadi mrazy ve vytahove budce. Jinak ok :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 15 years ago

Mam na siti 3x summit qam100, relana propustnost neco kolem 98M respektive sem nameril 98 / 70 M vetsi traffic mi uz notebook nedokazal vygenerovat.
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 15 years ago

na 10Ghz mam na siti nekolik SVM ... a teda dalsi uz nekoupim .. aby clovek mel po ruce kopu nahradnich dilu .. pak nekolik 32mego alcom ME2 .. naprosto bez problemu ... a MP90 tez nekolik ... a zatim nemuzu rict nic negativniho ... ted budem davat dalsi MP90tky ............. a uz se tesim na 155 megac v full-outdoor provedeni ... prece jen ... nechci aby me to v zavyslosti na teplote najak vyjeblo ..

jinak posledni dobou mam pocit, ze 10Ghz pujde za chvili do rite ... a pujdem do komerci vsude ... prece jen je to krasne mit treba ceragony na 38 Ghz ... a nemuset se bat, ktery wocas tu postavi neco na stejnem kanale :D
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

milankovar
Příspěvky: 78
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod milankovar » 15 years ago

Moje zkusenosti s 10GHz:
SVM - nebrat, poruchove, frekvencne nestabilni a nemaji radi teploty pod nulu
1Antenni - nekomu funguji bezvadne, nekdo jim nemuze prijit na jmeno. Moje zkusenost je spise negativni, spoj se po cca pul roce zacal rozpadat a technik musel vyjizdet 4x nez na to prisel
Orcave - vadi mi idu a nizsi dosazitelne vzdalenosti, jinak pozitivní ohlasy
Alcoma - dobre ohlasy, nejsirsi nabidka spoju. Trosku namahava instalace (oproti Summitovi), zajimavy spoj AL10F za zajimave penize, relativne vyssi cena.
Summit - u nas vyhraly, dobra cena, dobre reference, snadna instalace a sprava. Libi se mi podpora poe 48V (napajeni je z poe switche)

Provozujeme 2 spoje, zatim bez problemu. 50Mbit verze jede v realu 49Mbit/s s latencemi v plne zatezi do 10ms.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 15 years ago

Leeonek píše:
iTomB píše:1anteni bych nedoporucil. Plno lidi s tim ma problem ohledne kvality.


Kupoval sem 2ks 32Mbit spojů, jeden šlape v pohodě, druhý jede na 25Mbit a ještě chybuje. Jelikož tomu nerozumím, nechal jsem si udělat instalaci na klíč. Už to bude skoro rok, pořád jedu na 25Mbit, pořád nikdo neví co s tím, prej rušení, nevím a ani technici neví..... Z koupě 10Ghz spojů které měli být "uplně něco jiného než 5Ghz" a o kterých od doby kdy se nasadí nebudu vědět, se stala spíš noční můra. Dokonce už jsem asi 2x měl takové nutkání tu desítku sundat a dat tam dual nstreme, přes něj aspoň dostanu v pohodě 30Mega a rozhodně nebude chybovat.
Můj další 10Ghz rozhodně nebude od 1A, stejnou chybu 2x neudělám...


Minulý týden přijel sám nejvyšší od 1A a dal spoj dokupy, problém byl ve vadném konvertoru jedné strany, momentálně spoj funguje na plnou rychlost
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 15 years ago

Leeonek píše:
Leeonek píše:
iTomB píše:1anteni bych nedoporucil. Plno lidi s tim ma problem ohledne kvality.


Kupoval sem 2ks 32Mbit spojů, jeden šlape v pohodě, druhý jede na 25Mbit a ještě chybuje. Jelikož tomu nerozumím, nechal jsem si udělat instalaci na klíč. Už to bude skoro rok, pořád jedu na 25Mbit, pořád nikdo neví co s tím, prej rušení, nevím a ani technici neví..... Z koupě 10Ghz spojů které měli být "uplně něco jiného než 5Ghz" a o kterých od doby kdy se nasadí nebudu vědět, se stala spíš noční můra. Dokonce už jsem asi 2x měl takové nutkání tu desítku sundat a dat tam dual nstreme, přes něj aspoň dostanu v pohodě 30Mega a rozhodně nebude chybovat.
Můj další 10Ghz rozhodně nebude od 1A, stejnou chybu 2x neudělám...


Minulý týden přijel sám nejvyšší od 1A a dal spoj dokupy, problém byl ve vadném konvertoru jedné strany, momentálně spoj funguje na plnou rychlost



Nam maji zitra prijit asury, tak uvidime :-D
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 15 years ago

clovece se divim .. ze sis to z router boardu nepostavil sam :D ...
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 15 years ago

milankovar píše:Moje zkusenosti s 10GHz:
SVM - nebrat, poruchove, frekvencne nestabilni a nemaji radi teploty pod nulu
1Antenni - nekomu funguji bezvadne, nekdo jim nemuze prijit na jmeno. Moje zkusenost je spise negativni, spoj se po cca pul roce zacal rozpadat a technik musel vyjizdet 4x nez na to prisel
Orcave - vadi mi idu a nizsi dosazitelne vzdalenosti, jinak pozitivní ohlasy
Alcoma - dobre ohlasy, nejsirsi nabidka spoju. Trosku namahava instalace (oproti Summitovi), zajimavy spoj AL10F za zajimave penize, relativne vyssi cena.
Summit - u nas vyhraly, dobra cena, dobre reference, snadna instalace a sprava. Libi se mi podpora poe 48V (napajeni je z poe switche)

Provozujeme 2 spoje, zatim bez problemu. 50Mbit verze jede v realu 49Mbit/s s latencemi v plne zatezi do 10ms.


Muzu se zeptat, kde to bylo ?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

milankovar
Příspěvky: 78
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod milankovar » 15 years ago

Muzete otazku lepe specifikovat? Nepoznam na co se ptate.
0 x