Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ORINOCO gold pcmcia

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
janrad
Příspěvky: 45
Registrován: 18 years ago

ORINOCO gold pcmcia

Příspěvekod janrad » 18 years ago

je mozne rozbehat pod mikrotikom tuto kartu v PCI>PCMCIA redukcii ??
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 18 years ago

Ne, snad možná jako Station,ale jako AP určitě ne,což je ta největší chyba kterou v mikrotiku udělali,lepší wifiny než orinoca totiž nejsou.
0 x

janrad
Příspěvky: 45
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod janrad » 18 years ago

A aku kartu mi doporucite ako AP k mikrotiku do PCI ???
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 18 years ago

Já měl z-com 626 a byla v poho pokud jí už nemůžete sehnat, tak bych koupil redukci PCI/MINIPCI a dal tam Gemtek WL-350 miniPCI 2,4 GHz,je to uplně ten samí chipset.20 lidí zvládne.Nic lepsiho do Mikrotiku na 2,4 neznám.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

janrad píše:A aku kartu mi doporucite ako AP k mikrotiku do PCI ???


CM9 (CM10)

mario píše:Já měl z-com 626 a byla v poho pokud jí už nemůžete sehnat, tak bych koupil redukci PCI/MINIPCI a dal tam Gemtek WL-350 miniPCI 2,4 GHz,je to uplně ten samí chipset.20 lidí zvládne.Nic lepsiho do Mikrotiku na 2,4 neznám.


Jede ti na tom prismu wep?
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 18 years ago

CM9 jsem taky zkoušel ale při plném zatížení AP mi strátovaly pakety,WEP mam u PRISMU nastaveny a jede bez problemu.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

Mario píše:CM9 jsem taky zkoušel ale při plném zatížení AP mi strátovaly pakety,WEP mam u PRISMU nastaveny a jede bez problemu.


Zkoušels tu CM9 na stejném místě jako toho prisma když ti to dělalo ty ztráty? Já mám právě Gemtek WL-350 a zkoušel sem na něm ten wep zapnout a nechce se mu. A to nastavím jak chcu pořád se tváří jako nešifrovaná. Není v tom nastavení nějaký zádrhel? Když nastavím stejně CM9 jede s WEPem bez problémů, když nastavím prisma wep se nezapne. Možná je nějaká vadná ta karta...
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 18 years ago

CM9 jsem zkoušel na stejnem místě.Máš pravdu u Gemteka když zapneš WEP tak se tvaří při jeho skenovaní jako že je nezašifrovany dokonce se i na něj jakoby připojiš ale nedostaneš se do MK,je zašifrovaný,nevím proč to dělá ale je to tak.Některá zařízení jako Ovislink 1120 musíš nastavit jako shared key nebo open system aby ti stím Gmtekem a wep jeli.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

Mario píše:CM9 jsem zkoušel na stejnem místě.Máš pravdu u Gemteka když zapneš WEP tak se tvaří při jeho skenovaní jako že je nezašifrovany dokonce se i na něj jakoby připojiš ale nedostaneš se do MK,je zašifrovaný,nevím proč to dělá ale je to tak.Některá zařízení jako Ovislink 1120 musíš nastavit jako shared key nebo open system aby ti stím Gmtekem a wep jeli.


to s tím nastavením wepu natvrdo vím, ale já to naskenuju i s PCI klientem jako neWEPovanou a jde se na ni připojit i bez zadání WEPu. Dostal jsem tip že by to mohlo fungovat jen při zadání WEPu z příkazové řádky, tak to o víkendu chci zkusit, třeba to dělá nějaké nepravosti jen přes winbox
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 18 years ago

Jo, připojit se dá ale přes MK se do internetu nedostaneš a ni do MK.
0 x