Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Novy HW AP/client + dalsi ....

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
0taz0
Příspěvky: 85
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Novy HW AP/client + dalsi ....

Příspěvekod 0taz0 » 18 years ago

Zdravim, tohle se ted objevilo ... Vypada to zajimave ...

http://eshop.cznet.cz/product_info.php? ... 60c837f3cd
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

0taz0 píše:Zdravim, tohle se ted objevilo ... Vypada to zajimave ...

http://eshop.cznet.cz/product_info.php? ... 60c837f3cd


No až budu mít reference od víc lidí a hlavně až budu vědět že to chodí bez problémů se spoustou ovislinků co mám na síti možná to začnu kupovat, poslední dobou se takovéhoto "wifišrotu" různé kvality objevuje opravdu hodně.
0 x

jumbocb
Příspěvky: 81
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jumbocb » 18 years ago

Leeonek píše:
0taz0 píše:Zdravim, tohle se ted objevilo ... Vypada to zajimave ...

http://eshop.cznet.cz/product_info.php? ... 60c837f3cd


No až budu mít reference od víc lidí a hlavně až budu vědět že to chodí bez problémů se spoustou ovislinků co mám na síti možná to začnu kupovat, poslední dobou se takovéhoto "wifišrotu" různé kvality objevuje opravdu hodně.


Jsem jeden z prvních testovacích králíků doufám že po vánocích to přijde včera jsem objednal 1ks tak snad to bude za cenu jedný 546O stát až to otestuju dám vědět hezké svátky všem
JumboCB
0 x

LaSolitaire
Příspěvky: 82
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaSolitaire » 18 years ago

Vypada to fakt zajimave...
Jsme zvedavej na reakce, predevsim na:

1) kompatibilitu s CPX WPE54G / AG ; WP11B+ ; Ovislink 1120AP ; Ovislink 5460AP a ASUS WL500G
2) jestli funguje regulace a jak jemne (po krocich??)
3) pisou, ze je shodnej s Ovislinkem. Proc tedy neumi regulaci do -3 jako Ovislink a proc tedy nema jen 2eth iface?
0 x

jumbocb
Příspěvky: 81
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jumbocb » 18 years ago

LaSolitaire píše:Vypada to fakt zajimave...
Jsme zvedavej na reakce, predevsim na:

1) kompatibilitu s CPX WPE54G / AG ; WP11B+ ; Ovislink 1120AP ; Ovislink 5460AP a ASUS WL500G
2) jestli funguje regulace a jak jemne (po krocich??)
3) pisou, ze je shodnej s Ovislinkem. Proc tedy neumi regulaci do -3 jako Ovislink a proc tedy nema jen 2eth iface?


Jestli jsem se dobře podíval tak píšou že rádiová část je shodná s 5460, tudíž všechno ostatní může být odlišné ale pokud to bude chodit tak proč to neprovozovat jen pro info testovat to budu s ovisem 112O, 5460 a dlinkem DWL 900 a pár wireles karet tak jsem zvědav
JumboCB
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

jumbocb píše:3) pisou, ze je shodnej s Ovislinkem. Proc tedy neumi regulaci do -3 jako Ovislink a proc tedy nema jen 2eth iface?


Proč to píšou? Obchodní tah, pokud někde napíšeš že je to kompaktibilní s ovislinkem, většina lidí si řekne že je to tak a koupí si to, znám minimálně 3 zařízení "kompaktibilní hw i sw s ovislinkem" podle čeho kdo posuzuje že je to kompaktibilní? podle toho že je vevnitř jedna věc stejná? to ale ještě nic neznamená, ne? Osobně jsem na jednom takovém zařízení které bylo 100% kompaktibilní s ovislinkem 1120 přepsal firmware z ovisu a..... nejede :-)
0 x

jumbocb
Příspěvky: 81
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jumbocb » 18 years ago

Leeonek píše:
jumbocb píše:3) pisou, ze je shodnej s Ovislinkem. Proc tedy neumi regulaci do -3 jako Ovislink a proc tedy nema jen 2eth iface?


Proč to píšou? Obchodní tah, pokud někde napíšeš že je to kompaktibilní s ovislinkem, většina lidí si řekne že je to tak a koupí si to, znám minimálně 3 zařízení "kompaktibilní hw i sw s ovislinkem" podle čeho kdo posuzuje že je to kompaktibilní? podle toho že je vevnitř jedna věc stejná? to ale ještě nic neznamená, ne? Osobně jsem na jednom takovém zařízení které bylo 100% kompaktibilní s ovislinkem 1120 přepsal firmware z ovisu a..... nejede :-)


jo souhlasím ale tam píšou že shodná je pouze radiová část a zbytek je dodělanej a doufám že ne zbastlenej protože jsem 1 ks objednal a co se týče kompatibility s jiným zařízením i když to píšou tak rači jiné FW nezkouším jedinej FW kterej jsem pustil do ovisů je APPro a to maká opravdu super pokud máte někdo ovise 1120 s továrním FW zkuste tam nandat APlite a opravdu se toho nebojte je 100% lepší než tovární FW a je grátis :lol: a už je i APPro pro 5460 tak jsem si objednal na test 1 licenci uvidíme jestli soudruzi z polska neudělali někde chybu
JumboCB
0 x

jumbocb
Příspěvky: 81
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod jumbocb » 18 years ago

Tak slibuju co jsem slíbil, odvolám co jsem odvolal a jsou tady první zkušenosti s AP WRT-311.
Mám ho doma cca 3 dny a zatím jsem ho testoval pouze jako klienta proti Dlinkovi DWL-900AP+ a ty 3 dny jede "jako víno" bez jediného problému a mám li posoudit jak se chová tak bych řekl, že spojení je na AP je stabilnější než u dříve použitého taktéž DWL 900, kterého používám normálně jako klienta. A ted ještě k AP samotnému. Na pohled modrá obdélníková krabička se 7 led a 5 eth. porty konektorem na ext. anténu a zdířkou na připojení zdroje. Ovládací rozhraní je na první pohled docela zmatečné, ale na druhý už je to v pohodě a docela logicky rozmístěné a je opravdu kompletně v češtině. Základní nastavení je na IP 192.168.1.1 a najede cca. stejně rychle jako OVIS 5460. Funkce mám li posoudit jsou téměř identické s funkcemi APpro. Co mně zaujalo je Watchdog a automatický restart, který je nastavitelný na 2 IP adresy a v rozmezí 1-59 min a další je automatický restart, který je možno nastavit v rozmezí 15min-7 dni a ap se samo restartuje. Dobře chodí i NTP klient, který po pár vteřinách nastaví systémové datum zkoušel jsem různě IP a vždy se chtil super a tak abych měl stejný systéiový čas všude na síti jsem požil NTP server MT. V nastavení jména a hesla jde použít libovolné username i pasw. zatím jsem nenašel a taky nehledal a asi tam není možnost konfigurace na portu jiném než 80 škoda :-( U naskenovaných sítí se vám zobrazi klasika jako u Ovisů vč. síli aignálu. AP opravdu pracuje v 6 režimech vč. režimu router a lze routovat oběma směry LAN - WAN i obráceně stejně jako APPro. WAN rozhraní může být navíc připojeno prostřednictvím PPPOE nebo PPTP protokolu do třetí sítě. Jde nastvit i rychlostní shaper ale ten jsem zatím netestoval a je přednětem dalšího šetření. Pokud by chodilo spolehlivě jako Ovis s APPro "zatím se to tak tváří" tak by to bylo docela dobré HW AP a bylo by zbytečné utrácet cca 1200 kč za licenci APPro.
To zatím vše pokračování příště
Hezký nový rok atd.....
JumboCB
0 x