Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AC Router/AP s možností časově vypínat a zapínat wifi

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: AC Router/AP s možností časově vypínat a zapínat wifi

Příspěvekod hapi » 4 years ago

aha, pěkná pakárna. Kde sem to teda v poslední době viděl? hmmm asus.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Tak to vypadá že to TP-link opravdu neumí. Proklikal jsem několik modelů a nenašel...

jinak tedy si můžete projít funkce TP-linků bez nutnosti koupě:
https://www.tp-link.com/cz/support/emulator/


Jediné co tam mají je parent control, takže umíš říct které zařízení bude mít k dispozici internet. Ale vypnout wifi to nee
0 x
Bývalý ISP...

KubasCZ
Příspěvky: 4
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod KubasCZ » 4 years ago

IMHO máš opravdu nejlepší jít do Mikrotiku. Je to max o 500 dražší, taky jsem z toho měl strach, ale umí to, na co si vzpomeneš a není tak složité se s tím sžít :)
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Asi to tak dopadne. Wifina u ac2 je uz asi slusna... Drive byly domaci wifiny u MK pomale s kratkym dosahem...
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 4 years ago

basty píše:Asi to tak dopadne. Wifina u ac2 je uz asi slusna... Drive byly domaci wifiny u MK pomale s kratkym dosahem...


jsem spokojenej s https://mikrotik.com/product/cap_ac
jede to slušně a taky vypadá pěkně (strop/zeď)
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

cap ac i hap ac2 jsou stejný. Stejný cpu i wifi v jiným obalu. Za mě více než dobře fungující wifiny. Chybu neuděláš pokud neuděláš chybu v konfiguraci. Nejraději bych dával všude ale ne každej je ochotnej za wifi zaplatit.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Mám doma novej TP-link TL-WR850N ve verzi pro ISP a má funkci wireless scheduller, kde se nastavuje kdy wifi pojede a kdy ne.
0 x
Bývalý ISP...

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Hm zajímavý. Potřebuji ale min. AC 2x2, gig eth,
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Logicky C5 pro ISP by to měla umět taky.
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

vždyť jsi psal že to archery neumí. Tak jak teda.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

hapi píše:vždyť jsi psal že to archery neumí. Tak jak teda.


Vypadá to že je rozdíl ve FW pro noname uživatele a pro ISP. Pro ISP jsou tam funkce navíc, např. TR069 a wireless scheduler.
Zjistil jsem to teď náhodou, když jsem se hrabal v novince 850N.
Pak jsem koukal na webinář od TP-linku pro ISP kde mluví o změně FW i pro 840N a i u té je wireless scheduler zmíněn v nové verzi zmíněn. Z toho odvozuji že C5 s ISP FW tam tuhle funkci bude mít také. Ale nemám tu teď žádnej po ruce abych to vyzkoušel.
0 x
Bývalý ISP...

Rebel01
Příspěvky: 1
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Rebel01 » 4 years ago

Podobnou situaci jsem nedávno řešil, konkrétně Archer C20. Parental control na to dobrý nebyl. Nakonec nastavena quest network s časovým omezením, ale tím pádem se musí uhlídat heslo na hlavní wifi.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:
hapi píše:vždyť jsi psal že to archery neumí. Tak jak teda.


Vypadá to že je rozdíl ve FW pro noname uživatele a pro ISP. Pro ISP jsou tam funkce navíc, např. TR069 a wireless scheduler.
Zjistil jsem to teď náhodou, když jsem se hrabal v novince 850N.
Pak jsem koukal na webinář od TP-linku pro ISP kde mluví o změně FW i pro 840N a i u té je wireless scheduler zmíněn v nové verzi zmíněn. Z toho odvozuji že C5 s ISP FW tam tuhle funkci bude mít také. Ale nemám tu teď žádnej po ruce abych to vyzkoušel.


Zajímavé, teď jsem koukal do TD-W9960 a taky má "wi-fi scheduler".

V emulátoru jsem scheduler našel u Archer C7 bez ISP verze (AC 3x3 MIMO za 1200 s daní), Archer C2 ISP verze ho nemá - takže "ISP FW" nebude ten správný identifikátor.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Právě to jsem taky neviděl verzi ISP toho Archera.
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:
hapi píše:vždyť jsi psal že to archery neumí. Tak jak teda.


Vypadá to že je rozdíl ve FW pro noname uživatele a pro ISP. Pro ISP jsou tam funkce navíc, např. TR069 a wireless scheduler.
Zjistil jsem to teď náhodou, když jsem se hrabal v novince 850N.
Pak jsem koukal na webinář od TP-linku pro ISP kde mluví o změně FW i pro 840N a i u té je wireless scheduler zmíněn v nové verzi zmíněn. Z toho odvozuji že C5 s ISP FW tam tuhle funkci bude mít také. Ale nemám tu teď žádnej po ruce abych to vyzkoušel.

v pátek jsem ho taky náhodou vzal do ruky a nestačil se divit - má to i OpenVPN server, SNMPd a další fíčury. Na štítku je všude psané 840, ve fw 850.
0 x