Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RAY2 17G, ztráta paketu 2-5% při 70% vytížení.

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

RAY2 17G, ztráta paketu 2-5% při 70% vytížení.

Příspěvekod Mario » 4 years ago

Zdravím,

Spoj 17G začíná ztrátovat již při 70% kapacitě spoje. Ztráta je už mezi anténami. fw nejnovější.
Na spektráku nic nevidím ani přeladění nepomáhá. Víme že na 1,2 km s 40cm jirous anténami nejedu legálně ale to teď stranou, v plánu je výměna spoje.
Na stejném stožáru je druhá anténa 17G jirous trochu jiný směr ale úplně jiná frekvence, dodržuji na vysílači horní nebo spodní kanály. Přes spoj jde několik VLAN.
Nastavení switch v ray default. Je to téměř vesnice. Co může být blbě? Děkuji

ray2.png
ray2.png (22.17 KiB) Zobrazeno 3552 x
0 x

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 4 years ago

Podívej se do historie na ber, zda to chybuje na mikrovlne, pokud ne, tak si nastav flow control. Můžou to dělat mikrobursty
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

tomasegert píše:Podívej se do historie na ber, zda to chybuje na mikrovlne, pokud ne, tak si nastav flow control. Můžou to dělat mikrobursty
¨

BER nic, flow nic.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

prohlídni si čítače na ethernetech a to jak na racomu tak i na prvku do kterýho je připojený. Radio nevypadá že by chybovalo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

hapi píše:prohlídni si čítače na ethernetech a to jak na racomu tak i na prvku do kterýho je připojený. Radio nevypadá že by chybovalo.


Když to ztrátuje mezi anténami tak to nemá z ethernetem nic společného ne?
0 x

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 4 years ago

Flow control jsem zapínal na hlavním routeru a na switchi. Racom má malej buffer, takže při vyšším zatížení to bez funkčního flow control zahazuje pakety.
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

tomasegert píše:Flow control jsem zapínal na hlavním routeru a na switchi. Racom má malej buffer, takže při vyšším zatížení to bez funkčního flow control zahazuje pakety.


Ale mě to zahazuje až na radiu a za, né před. I tak to může mít nasvědomí flow control? ale i ten jsem zkoušel.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 4 years ago

Zajimalo by mne jak poznas, ze to to ztratuje na radiu, kdyz zadne chyby nevidis.
Dle mne to testujes z prvku pred radiem na prvek za radiem.
Pokud pouzivas 1Gbit porty tech prvku na obou stranch musis mit zapnuty flow-control na tech prvcich.
Par stejnych spoju mam a flow-control musi byt zapnuty na tech prvcich, na 100Mbit portech nemusí.
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

Ladik píše:Zajimalo by mne jak poznas, ze to to ztratuje na radiu, kdyz zadne chyby nevidis.
Dle mne to testujes z prvku pred radiem na prvek za radiem.
Pokud pouzivas 1Gbit porty tech prvku na obou stranch musis mit zapnuty flow-control na tech prvcich.
Par stejnych spoju mam a flow-control musi byt zapnuty na tech prvcich, na 100Mbit portech nemusí.


ray2.png
ray2.png (6.57 KiB) Zobrazeno 3376 x


Testuji z G1 na G2 , a testuji i G1 na RAY2, ztrátuje to od RAY2 směrem ke G2. Takže to je radiová část ne? Test G1 na RAY1 bez problémů.
flow-control všude zapnut, ale vidím že mezi switch1 a ray1 ve statusu RAY si to flow-control nevykomunikovalo. Ale zaponut je. Je to switch T2600G-28TS
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

Vidím větší discards v counters u ray který si neumí vykomunikovat flow-control se switch, otázka proč.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

no vidíš... radiová část ukazuje ber 0 takže ta rozhodně nechybuje.

doufám že si zapnul FC i v pojítku.

Předpokládám že discards je na switchy dál po směru downloadu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

hapi píše:no vidíš... radiová část ukazuje ber 0 takže ta rozhodně nechybuje.

doufám že si zapnul FC i v pojítku.

Předpokládám že discards je na switchy dál po směru downloadu.


V pojítku je zapnut, každopádně ve statusu RAY antény vidím disabled. Je jedno jestli na ray zapnu asymmetric nebo symmetric fc.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jenom pro kontrolu, nastavuejš to na správným eth? eth2 je sfp modul ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

hapi píše:jenom pro kontrolu, nastavuejš to na správným eth? eth2 je sfp modul ne?


Ano nastavuji na eth2, je to SFP.

FC1.png
FC1.png (12.83 KiB) Zobrazeno 3306 x
FC2.png
FC2.png (11.96 KiB) Zobrazeno 3306 x
FC3.png
FC3.png (56.03 KiB) Zobrazeno 3306 x
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

ak FC nepomaha, a nie su tam bursty tak vymenit switche..(skus) podla mna je 70% aj dost, co poviete?
0 x