Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zaměřovák na lhg60

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Zaměřovák na lhg60

Příspěvekod basty » 4 years ago

Čau, máte někdo navíc zaměřovák co bývá u nových lhg60 v okolí Brna? Diky
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

Mám jich dost... Znojmo.
Naposledy upravil(a) placek.milan dne 04 Nov 2019 12:44, celkem upraveno 1 x.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

I tak bych si 2 kousky vzal...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

placek.milan píše:Mám jich dost... Znojmo. Ale podle mě není potřeba :)


naopak bych řekl že podle zaměřováku to má vždy ty nejlepší hodnoty :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

okoun píše:
placek.milan píše:Mám jich dost... Znojmo. Ale podle mě není potřeba :)


naopak bych řekl že podle zaměřováku to má vždy ty nejlepší hodnoty :)

taky to mam potrvrzene z vice stran...
0 x

lukiyz333
Příspěvky: 7
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lukiyz333 » 4 years ago

prosím vás kde sa to dá kupiť ?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

ja jsem to nenasel...
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 4 years ago

Je to uvnitř zde: https://www.i4wifi.cz/cs/227235-routerboard-mikrotik-wireless-wire-dish ,ale při použití krytu proti sněhu od Jirouse nepoužitelné. Měl by někdo vymyslet verzi, která by šla použít s Jirous krytem.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Ja vim ze to u novych je, ale mam uz vic spoju a kvuli tomu nechci ted kupovat novy dalsi... Ten kdo jich bral ted vic, kam uz to davaji, tak jich ma... proto kdyby nekdo mel tak rad za nejakou lidovou cenu koupim...
0 x

janci11
Příspěvky: 15
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod janci11 » 4 years ago

Tiež by som zobral ak by mal niekto navyše SK?
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

3com píše:Je to uvnitř zde: https://www.i4wifi.cz/cs/227235-routerboard-mikrotik-wireless-wire-dish ,ale při použití krytu proti sněhu od Jirouse nepoužitelné. Měl by někdo vymyslet verzi, která by šla použít s Jirous krytem.


Mě to nešlo použít ani s jejich precizním držákem, když to bylo na stožáru. Na výložníku možná ano, ale nechtěl jsem nim zvyšovat případný výkyv.
Kdyby to někdy vymyslel jinak, tak to můžu zkusit namodelovat a vytisknout na 3D.
0 x

rubi
Příspěvky: 4
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod rubi » 4 years ago

Proč by to s krytem nemělo jít zaměřit???

Stačí u toho trochu přemýšlet. Je relativně jedno, jestli se použije originální držák nebo ten speciál jemný mikrotik. Celý se to složí s tím, že síto se přidělá jen na dva šrouby do kříže. Hurá s tím na stožár. Tam zaměřit a co nejlépe obojí utáhnout. Pak imbusem demontovat síto dolu. Následně přidat polosmontovaný kryt (zadek a límec), šrouby se chytají do zad na hovno, takže dát šroub, dát trubku na šroub a zajistit tou gumičkou co je v balení). Teď to prostrčit krytem a hurá s tím na držák. Tam to utáhnout a nakonec přidat přední dekl.

Čáry máry fuk a je tu zaměřený a zakrytovaný spoj.

Problém může nastat ve dvou případech. Pokud se použije speciál mikrotik držák a zároveň se to přidělává rovnou k tyči. V té chvíli se tam zaměřovadlo nevejde. Takže anténu na výložník.... Při stejném držáku na výložníku je potřeba jí posunout k vrchu tak, aby se to zaměřovadlo dalo nasadit, jinak je to stejný problém, jako kdyby za tím byla tyč.

P.S. malý tip - debilní krytku průchodu kabelu buď vůbec nedávat, nebo opatrně mačkat. Moc se jí tam nechce a když se máčkne víc, může to při slabším utažení držáku pohnout s anténou.


Ještě nějaký dotaz?
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 4 years ago

Tak to natoč jak tohle děláš ve výšce při zajištění horolezeckou výbavou na příhradě ve větru řekněme +- více než 6m/s co nás poslední dobou docela trápí hodně dní v roce, špatně přístupný výložník, čas omezený. Rád se přiučím a máš u mě litr. Chtěl bych to vidět. A to ani neberu mínusové teploty co teprve příjdou.


rubi píše:Proč by to s krytem nemělo jít zaměřit???

Stačí u toho trochu přemýšlet. Je relativně jedno, jestli se použije originální držák nebo ten speciál jemný mikrotik. Celý se to složí s tím, že síto se přidělá jen na dva šrouby do kříže. Hurá s tím na stožár. Tam zaměřit a co nejlépe obojí utáhnout. Pak imbusem demontovat síto dolu. Následně přidat polosmontovaný kryt (zadek a límec), šrouby se chytají do zad na hovno, takže dát šroub, dát trubku na šroub a zajistit tou gumičkou co je v balení). Teď to prostrčit krytem a hurá s tím na držák. Tam to utáhnout a nakonec přidat přední dekl.

Čáry máry fuk a je tu zaměřený a zakrytovaný spoj.

Problém může nastat ve dvou případech. Pokud se použije speciál mikrotik držák a zároveň se to přidělává rovnou k tyči. V té chvíli se tam zaměřovadlo nevejde. Takže anténu na výložník.... Při stejném držáku na výložníku je potřeba jí posunout k vrchu tak, aby se to zaměřovadlo dalo nasadit, jinak je to stejný problém, jako kdyby za tím byla tyč.

P.S. malý tip - debilní krytku průchodu kabelu buď vůbec nedávat, nebo opatrně mačkat. Moc se jí tam nechce a když se máčkne víc, může to při slabším utažení držáku pohnout s anténou.


Ještě nějaký dotaz?
1 x

Jap
Příspěvky: 186
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Jap » 4 years ago

3com píše:Je to uvnitř zde: https://www.i4wifi.cz/cs/227235-routerboard-mikrotik-wireless-wire-dish ,ale při použití krytu proti sněhu od Jirouse nepoužitelné. Měl by někdo vymyslet verzi, která by šla použít s Jirous krytem.


mame vymyslenou a vyvinutou verzi zamerovace s dalekohledem a to nejen pro lhg60g. s tim krytem na lhg od jirouse jsem to zatim nezkousel,
ale domnivam se, ze to bude fungovat v pripade kdyz bude sundany radom (ta predni plastova "polokoule") a bude namontovany jen zadni kryt a limec.
s optickym zamerovacem uz vubec neresime signal (zamerovani podle signalu) - presne opticke zamereni uplne staci. ani neni potreba ten presnejsi drzak,
zamerit se to da v pohode s originalnim.
montaz a zamereni jedne strany LHG60g trva realne pod 5 minut (s tim, ze mam na miste pripraveny stozar/drzak a privedeny ethernet kabel s nakrimpovanym konektorem).
az to vyzkousim s krytem od jirouse, dam sem update.
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 4 years ago

A na jakou nejdelší vzdálenost se dá tedy spoj reálně provozovat, když píšou max 1500m
0 x