Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spoj na 1,8km, 1Gbps

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Peter
Příspěvky: 52
Registrován: 16 years ago

Spoj na 1,8km, 1Gbps

Příspěvekod Peter » 4 years ago

Hojda,
máte tip, jaký spoj aktuálně koupit na vzdálenost 1,8km, ideálně 1GHz FDD, 17, 24Ghz ...

Petr
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Ray3 nebo něco v 80Ghz (erik,alfo,siklu,summit) ...
2 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

asi nejidealnejsi v tuto dobu je eric... nestoji v gigabitu moc a da se upgradovat v budoucnu.

Alcoma v HP verzi bude na tuto vzdalenost taky dost dobra, ale stoji podobne jako eric a konci na gigabitu. Vyhodou je tuzemsky vyrobce...

nezapomenout snizit vykon pri zamerovani (tak na 6 max) a potom zapnout ATPC. Signal lepsi jak -30dBm by mohl odpalit prijmac... doporucuji pouzit ATPC a drzet signal na -45dBm. Staci na to v pohode 0,3m anteny, nebo vzit levnejsi LP verzi a velke anteny.

Italy a siklu moc rad nemam...

V jinem pasmu krom 80GHz (nepocitam licence ted) to legalne udelat nejde. Je potreba myslet, ze 80GHz je nachylne na kvalitu stozaru a nesmi se to ani pohnout.
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

1.8km v pohodě na 0.3m parabolách? wtf?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Tak když nezaprší?😇
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

80ghz summita s 60 zrovna jsem dnes doladil ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Tak to jsi kluk šikovný .... a nějaký zvláštní specifika proti jiným osumdesátkám to má. Uvažuju o něm na cca 2km 2x 60cm.
0 x

Peter
Příspěvky: 52
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Peter » 4 years ago

Pánové, velké díky, nakonec jsem ve sklepě vyškrábnul AL80LP ...

Petr
0 x

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 4 years ago

Lp bych tam nedaval. Pri velkem desti se rozpojuje. Kouknu ti pak presne na vzdalenost. Ted odhaduji 1,5km. Na to jedine hp.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

Al80lp na 2km presne a rozpoji se max jednou za leto, letos vubec. Ale je to mesto.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

V Alcomě z toho, když tak za nějaký šušně udělají HP, přidají výkový čip. Otázka, jestli se to vyplatí.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

disk píše:Lp bych tam nedaval. Pri velkem desti se rozpojuje. Kouknu ti pak presne na vzdalenost. Ted odhaduji 1,5km. Na to jedine hp.


při velkém dešti se rozpojí všechno v 80GHz co neumí Tx 30dB :D on není také velký désšt jako déšt že....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

hapi píše:1.8km v pohodě na 0.3m parabolách? wtf?


Psal jsem to v rychlosti během chvilky v práci, ale dobrá...
Schválně jsem to naházel do kalkulačky Alcomy jak moc jsem se netrefil...

AL80LP 0,6m antény, 1,8km - dostupnost 99,9975% - signál na příjmu -32dBm
AL80HP 0,3m antény 1,8km - dostupnost 99,999% - signál na přijmu -25dBm (snížení výkonu je tedy nutné jak jsem psal)

Oboje je počítáno pro plnou rychlost, pokud vezmu v potaz adaptivní šířku pásma bavíme se o dostupnosti 99,9989% respektive 99,9996%
1 x

Peter
Příspěvky: 52
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Peter » 4 years ago

Krásná práce, díky
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Cesky vyrobce s radii v 80 na 5gigabitech. Sice to maji vsichni top vyrobci, ale tohle je fakt mala ceska firma s vlastnim vyvojem. Proto Summit a nekamenujte mne s Alcomou ktera nepredstavila novy radio uz pres dva roky nebo se pletu ;).
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!