Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

TP-Link Deco E4 - nastaveni wifi

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

TP-Link Deco E4 - nastaveni wifi

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

Nemel jste nekdo v ruce tohle od tepelinku?
Deco E4.

Pry to nema webove rozhrani, nastavuje se to jen v aplikaci a tam nejde nikde zvolit kanal a ani sirka. Samozrejme ze to leze na 80MHz .... Fakt idealni krabicka na zaruseni.
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

Měl jsem možnost instalovat E4 u jednoho zákazník a u sebe doma M5. Jestli tam jde zvolit šířka pásma se můžu podívat, ale mám pocit že nejde. Možná v další aktualizace fw bude možnost. Každopádně za mě zatím rozhodně suprově fungující wifi pro větší domy a byty.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 4 years ago

v E4 nejde zvolit tusim okolo wifi snad krom SSID a hesla lautr nic. Vse to dela samo, coz je i jaxi cil tech krabicek. Funkcnost suprova.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

pcwifi píše:v E4 nejde zvolit tusim okolo wifi snad krom SSID a hesla lautr nic. Vse to dela samo, coz je i jaxi cil tech krabicek. Funkcnost suprova.


V novém fw jde zapnout a vypnout zvlášť 2G nebo 5G. Jinak nejde nastavit ani kanál ani šířka. Ale souhlasím, funkčnost suprová a přes wifi to protáhne stabilně přes 500Mb/s
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

Zna nekdo strucne rozdil mezi jednotlivymi řadami Deco M4 , E4, M5, M9, P7?
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Jenya píše:Zna nekdo strucne rozdil mezi jednotlivymi řadami Deco M4 , E4, M5, M9, P7?

E4 a a M4 jsou maji podobny design rozdil je v portech kdy E4 jsou jen 100M ale M4 jsou Gbit a 2 antény
M5 - Gbit porty a 4 antény
M9 - Má 2 wifi v 5GHz a jednu v 2,4
P7 - by měla být M5 s powerline 600
0 x
Bývalý ISP...

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:
Jenya píše:Zna nekdo strucne rozdil mezi jednotlivymi řadami Deco M4 , E4, M5, M9, P7?

E4 a a M4 jsou maji podobny design rozdil je v portech kdy E4 jsou jen 100M ale M4 jsou Gbit a 2 antény
M5 - Gbit porty a 4 antény
M9 - Má 2 wifi v 5GHz a jednu v 2,4
P7 - by měla být M5 s powerline 600


A ze zkusenosti je rozdil mezi E4 a M4, popr. M5, pokud mi staci 100Mbit na bezdratu? K cemu vlastne vic anten? MU-MIMO?
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

Jenya píše:
Tomáš Nesrsta píše:
Jenya píše:Zna nekdo strucne rozdil mezi jednotlivymi řadami Deco M4 , E4, M5, M9, P7?

E4 a a M4 jsou maji podobny design rozdil je v portech kdy E4 jsou jen 100M ale M4 jsou Gbit a 2 antény
M5 - Gbit porty a 4 antény
M9 - Má 2 wifi v 5GHz a jednu v 2,4
P7 - by měla být M5 s powerline 600


A ze zkusenosti je rozdil mezi E4 a M4, popr. M5, pokud mi staci 100Mbit na bezdratu? K cemu vlastne vic anten? MU-MIMO?


Pokud stačí 100Mbit tak E4, případně M4 je v pohodě. Já jsem si připlatil za M5 hlavně kvůli kopírování na NAS, je to celkem investice, tak raději připlatit než za rok kupovat Gigabitové... Mám vyzkoušeno že Deco M5 přežije i 24V na eth portu :D Omylem jsem zapomněl odpojit poe v racku - No zavonělo hezky, ale nic se mu nestalo... Já protáhnu přes tu M5 přes bezdrát cca 544Mb/s
0 x