Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MINI-LINK 6352 Konfigurace

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Kuky89
Příspěvky: 13
Registrován: 5 years ago

MINI-LINK 6352 Konfigurace

Příspěvekod Kuky89 » 4 years ago

Zeptám se máte tady někdo MINI-LINK 6352? Potřeboval bych pomoc z nastavením, máme HP 1 Gbit licenci 60/60 antény na 3 KM, a potřeboval bych poradit jak správně nastavit jednotky. Stačí klidně screen konfigurace radia, jak to má byt nastavené. Děkuji . Koukal jsem po netu ale moc jsem toho nenašel.

Děkuji moc.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Zadas frekvenci TX, Frame ID , TXpower ,referenci, polarizaci, tot vse.
Zajdi si na skoleni, od toho tu jsou , ze.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Slušný prodejce zaškolí po tel. Není to odlišné od jiných pojítek. Je to furt dokola.
0 x

Kuky89
Příspěvky: 13
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kuky89 » 4 years ago

KoZLiCeK píše:Zadas frekvenci TX, Frame ID , TXpower ,referenci, polarizaci, tot vse.
Zajdi si na skoleni, od toho tu jsou , ze.


To mám v planu ale o víkendu asi tezsko ...chtěl jsem to vyzkoušet sám ale neuspěl jsem ...tak jsem prosil jen o radu :-) fakt díky
0 x

Kuky89
Příspěvky: 13
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kuky89 » 4 years ago

dagus píše:Slušný prodejce zaškolí po tel. Není to odlišné od jiných pojítek. Je to furt dokola.
To určitě ano ...jen mi přišlo 4x screeny snadsi :-)
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Kuky89 píše:
dagus píše:Slušný prodejce zaškolí po tel. Není to odlišné od jiných pojítek. Je to furt dokola.
To určitě ano ...jen mi přišlo 4x screeny snadsi :-)


On k tomu nebyl manual?

R
0 x

Kuky89
Příspěvky: 13
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kuky89 » 4 years ago

Julian píše:
Kuky89 píše:
dagus píše:Slušný prodejce zaškolí po tel. Není to odlišné od jiných pojítek. Je to furt dokola.
To určitě ano ...jen mi přišlo 4x screeny snadsi :-)


On k tomu nebyl manual?

R
Asi 200 stránek... chceš ho poslat? Koukám že tady jsou všichni chytrý jako lečo ale nikdo přímo neporadi :-) Rejpat umí každej.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Kuky89 píše: To určitě ano ...jen mi přišlo 4x screeny snadsi :-)
Asi 200 stránek... chceš ho poslat? Koukám že tady jsou všichni chytrý jako lečo ale nikdo přímo neporadi :-) Rejpat umí každej.

K SIAE Alfo je manual 264 stran...a co...CTRL+F je vypnute?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

k eriku je manual fakt na ho*no ale popis tý hlavní nastavovací stránky tam je krásně. Ale co po radiu tam chceš řešit? obě strany nastavíš stejně na stole a víš co to dělá. Za 30 minut to musíš umět nastavit jako nic ale chápu že se radši někdo zeptá a čeká 3 hodiny na odpověď. No, čekej dál.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Kuky89
Příspěvky: 13
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kuky89 » 4 years ago

hapi píše:k eriku je manual fakt na ho*no ale popis tý hlavní nastavovací stránky tam je krásně. Ale co po radiu tam chceš řešit? obě strany nastavíš stejně na stole a víš co to dělá. Za 30 minut to musíš umět nastavit jako nic ale chápu že se radši někdo zeptá a čeká 3 hodiny na odpověď. No, čekej dál.
Ježíš to jako vážně? nečekám, kalim jako každej normální čech o krasnym slunecnim vikendu . Jen jsem myslel že tady na fórum jsou normálním lidi který si pomáhají a rádi poradí, ale očividně ne . Co odpověď to arogance.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

Takže kalite a ostatní se mají snažit vyřešit vás problém a sedět doma a studovat manuál apod. To je mi mládež. To radej budu taky kalit, když je někdo zdechly tomu obětovat čas. :joy:😂
0 x

Kuky89
Příspěvky: 13
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Kuky89 » 4 years ago

pepulis píše:Takže kalite a ostatní se mají snažit vyřešit vás problém a sedět doma a studovat manuál apod. To je mi mládež. To radej budu taky kalit, když je někdo zdechly tomu obětovat čas. :joy:😂

Nene já chtěl jem screen někdo kdo to má :-) . Podstate nic víc ale očividně to je problém . Nebo tu rejpou lidí který ten spoj viděli jen na obrázku :-D ps: kdo má čas dnes sledovat nějaký fórum a rejpat hm ?
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Kuky89 píše:
Julian píše:
Kuky89 píše: To určitě ano ...jen mi přišlo 4x screeny snadsi :-)


On k tomu nebyl manual?

R
Asi 200 stránek... chceš ho poslat? Koukám že tady jsou všichni chytrý jako lečo ale nikdo přímo neporadi :-) Rejpat umí každej.

Pokud mas manual tak:
Operation and Maintenance - Configuration Management -Configuring Radio Link - Configuring Radio Links Using the Node GUI.
Jak jednoduche, to sem pochopil i bez skoleni...
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Kuky89 píše:
Julian píše:
Kuky89 píše: To určitě ano ...jen mi přišlo 4x screeny snadsi :-)


On k tomu nebyl manual?

R
Asi 200 stránek... chceš ho poslat? Koukám že tady jsou všichni chytrý jako lečo ale nikdo přímo neporadi :-) Rejpat umí každej.


Ne jen doufam ze se ve vzduchu nepotkame, ja jsem totiz asi blazen a vzdy kdyz si neco noveho kupuji tak o tom dopredu studuji co nejvic, protoze se tesim. A pomohl bych i tobe, ale Erika v siti jeste nemame, tak mi bylo divny, ze nekdo jiny u takoveho spoje za dost kacek postupuje dost jinak nez bych ja sam cekal. Bojim se ze to je jednim znduvodu proc tady pak lidi nadavaji na jinak dobre kusy zeleza, ze proste nedaji dost casu priprave a nasazeni. Co vim tak napriklad prvni v Eriku byly dost nachylne na nastaveni, tak snad se to uz zlepsilo. R
2 x

Mr.Seaman
Příspěvky: 8
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Mr.Seaman » 4 years ago

Potrebujes nastavit jen radio nebo cely spoj?
Nastavení Radio Link
Terminal ID - označení radia
Far End ID check - nastavení vzdálené jednotky - aby sed spojili právě 2 dané jednotky
Carrier - v defaultu vypnuté radio AP offline - skenovaní prostředí
Frame ID - lépe vyšší ID
pro směrování vypnout ACM (Half BPSK…)
Tx frekvence - nastavení frekvence spoje
nejmenší šířka kanálu je 250 Mhz, Range: 81000000 – 86000000 kHz, step size: 31250 kHz, nastavený kanál je střed frekvence - nesmí zasahovat mimo povolené pásmo (tj. 1 kanál je 81 125 MHz etc.)
Reference SEC - maska QAM (optimálně SEC2) - upravuje rozsah output pwr
Output powertype - standard 14 x high 18 (licence)
Output power mode ATPC - ochrana proti přesvícení - nastavení Target Input
Licensed Capacity - dodržení maximální rychlosti dle licence
Polarization - pouze informatice o HW nastavení
Aligment mode - směrování spoje
protější jednotka má stejné nastavení radia, pouze frekvence je o 10 GHz nižší

Nastavení sw
Nejprve přepnout porty do L1 (záložka ports, položka capability) a pote stačí vyplnit údaje V DCN - tj IP, Masku GW a VLAN ID a vlanu přiřadit na potřebné datové porty.
Jen postreh mimo raidovou cast, kdyz jsem to nastavoval ja - musis do toho posilat z obou stran tagovanou VLANu, aby ti pres to tekly data a dostal jsi se do mngm pres optiku, nejen pres servisport
1 x