Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

srovnání systému UniFi a TPlink EAP245 AC1750

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: srovnání systému UniFi a TPlink EAP245 AC1750

Příspěvekod basty » 4 years ago

Resim ted venkovni APecko pro RD. Chtel bych zkusit ten TPlink EAP nebo CAP(vychazi cenove dobre), ale podle popisku je to:

EAP: 24V pasiv poe, v balení je zdroj, nastavovat pouze jen pres software.
CAP: pouze aktivni poe, v balení není zdroj, nastavovat lze jak samostatne nebo HW kontrolerem...

Je to takto nebo se pletu?
Uplne nerozumim proc to takto maji.
Pripadne doporucite nejake venkovni AP(staci jen 2G, n, 2x2)
(unifi je uz drahe)

Diky
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

Dávali jsme dříve EAP do rodiných domů, ještě když ty 115 uměli cluster mode, pak ho z neznámého důvodů zrušily. Jinak HW kontroler už je k oboum verzím. Co mám Info od TP-linku spíš vyvýjejí řadu EAP, na CAP nějak kašlou. Nevím proč mají dvě řady. Jinak od EAP 115 výše to umí i aktivní poe mám dojem. V základu jsou přiložený ale adaptéry na 24V pasiv. Unifi není zas tak drahé, a podle mne to stojí za to si připlatit. ALe i s tím EAPEM se to dá celkem zvládnout.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

TP-Link EAP115
TP-Link EAP110-outdoor


TP-Link OC200 - Omada Cloud Controller
TP-Link TL-SG1008P PoE Switch


Pokud budeš mít nějaký základ jedno indoor jedno venkovní AP a k tomu controleler pokud nebudeš mít softwarový jen na nastavení tak je to tak za 5k s DPH
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

sit uz tam je takto hotova, tusim nejaky TPlink doma jako router v pohode a ted chteji jedno ap venku aby byl signal na zahrade/pergole. Davat do maleho RD nejaky kontrole mi prijde nesmysl. Nejlepe bych chtel aby to melo normalni mng na webu aby se tam dalo normalne dostat. Takto mi hraje nejlip EAP vsema, ale pokud je tam jenom mng pomoci sw, tak to v tomto pripade nechci.
0 x