Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

pasivní retranslace eband

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

pasivní retranslace eband

Příspěvekod Matess » 5 years ago

Netušíte někdo zda existuje vlnovod na 80GHz? Je to asi jediný spoj ve volném pásmu na kterém to dle výpočtu jde udělat...
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

Nevím o tom že by to někdo vyráběl. Ale pokud tak jedině Ericsson. Poptej vanco.
Ale osobně mi toto řešení v tomto pásmu přijde jako totální nesmysl z pohledu fyzikálních zákonů. Ale snad učení ti lépe poradi.
Ale Eric by to mohl mít...pokud ne oni tak nejspíš nikdo.
2 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 5 years ago

Matess píše:Netušíte někdo zda existuje vlnovod na 80GHz? Je to asi jediný spoj ve volném pásmu na kterém to dle výpočtu jde udělat...


Nejde. Potreboval jsem udelat spoj za roh. Celkova delka spoje byla 450 metru do pravyho uhle. Nechal jsem si vlnovod vyrobit na zakazku k antenam Comhat, ktery jsem koupil a linka 20 dBm@60 cm parabola -> 60 cm parabola - vlnovod -60 cm parabola -> 60cm parabola@20 dBm proste nechodila. A to jsem mela anteny sesmerovany vzdycky A - B a C -D proti sobe ve dvojicich. Utlum v tom vlnovodu a na tech prechodech byl ve skutecnosti tak obrovskej, ze tam byla rezerva jen par dB a linka byla v realnym provoze nepouzitelna. Ale pokud si to chces vyzkouset sam, mam tady 2x60 cm anteny a k nim vlnovod s patricnyma prirubama. Rad se toho zbavim za nakupni a vyrobni cenu. :-) Ale dopredu rikam, ze nam se to po cca. 30 hodinach ladeni rozchodit nepovedlo. Slo tam druhy radio vyreseno. Podeziral jsem ten vlnovod, ale kdyz ho pocitali borci na CVUT a merili na VUT v Brne, tak byl bezvadnej.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

a odrazovou desku jste nezkoušeli? to by mělo fungovat lépe na takové frekvenci....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

odrazove desky se bojim z hlediska krivosti a nepresnosti...
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Odraz docela funguje v 5tce 10tce v 80 bych neveril ze ji nekdo vude schopnej vyrobit a hlavne musis ji i udrzovat takze ne nebude to chodit.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

zkusit se zeptat v itálii :) právě jsem tam byl a mají tam toho dost na pasivu......
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 4 years ago

Reflektor t-mobile Belvedér u Děčína
r3.jpg
r3.jpg (31.99 KiB) Zobrazeno 2466 x

r2.jpg
r2.jpg (55.29 KiB) Zobrazeno 2466 x

r1.jpg
r1.jpg (43.88 KiB) Zobrazeno 2466 x
1 x