Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak co nejlépe nastavit AP?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
kofola56
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

Jak co nejlépe nastavit AP?

Příspěvekod kofola56 » 5 years ago

Ahoj bando,měl bych pár dotazů ohledně nastaveni jednoho sektoru.mám nejmenovanou 50Mb/s přípojku a 12 let se sní dělíme s cca 20 uživateli.a teď k problému,celé to mám řešené tak že mam PTP spoj směrem do druhé dědiny vzduchem cca 500m a tvořené ubiquiti powerbeam M5 se zapnutou funkcí airmax kde mám zároveň i to zmiňované 90° sektorové AP v pásmu 5Ghz (mikrotik)se kterým ozařuji celou dědinu,na toto ap je připojených 16 klientu bohužel je to mix mikrotik a ubiquiti takže nějaky airmax nebo nstreme který by možná pomohl si můžu nechat jenom zdát.(tehdy před těmi 10 lety kdy se to ap udělalo se to bohužel nějak neřešilo)po těch x letech jsem si najel do nastavení toho AP a co nevidím,celou dobu to jede na frekvenci 5200 :-) což je indoor channel a docela se divím že nepřišlo pozváni na kafe od těch blbců ČTU,hned jsem to napravil a nastavil na frekvenci která je neméně zarušena.a o detekci radaru ani mluvit raději nebudu,to u mikrotiku snad ani nefunguje :-) no ze začátku se jevilo všechno ok ale jak přišel večer a lidi sedli k pc tak se okamžitě zvedla odezva a načitani stránek trvalo dlouho no prostě totalně mrtvy internet bohužel,nechápu teda kde by mohl byt problém když na indoor channel to faká krasně cele roky.Zkoušel jsem samozřejmě ruzné kanály a všechno se zda být stejné:-( už s toho chytám šedive vlasy.moje otázka tedy zní co by to mohlo vyřešit,každá zkušenost tady od nějakého odborníka vítaná.ještě bych rad řekl že za tu dobu co tu siť mam tak hned na vedlejším baráku bylo vybudované nové AP od nového poskytovatele a cca 300m za mojím AP pres cestu ma AP zase dalsí poskytovatel takže jestli je to zarušením ? nebo nevím,někteří klienti mají kvalitu signalu 100/70 TX/RX CCQ někteří zase 20/30 TX/RX CCQ hodně to lítá nahoru a dolů,všiml jsem si že klienti kteří máji ubiquiti tak jsou na tom o hodně lip s kvalitou signálu.snad jsem to popsal dobře tak diky za každou radu.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

no doufam ze se tady nenajde nekdo by ti pomahal a pevne verim ze ten ISP co ti poskytuje nevedome konektivitu te uda na financim urade, aby jsi si to konecne uzil :-)
PS. kdyby tady admin fora nahodil IP adresu, ze ktere dotaz prisel vubec bych se nezlobil :-)
Naposledy upravil(a) K3NY dne 23 Apr 2019 20:14, celkem upraveno 1 x.
1 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

K3NY píše:no doufam ze se tady nenajde nekdo by ti pomahal a pevne verim ze ten ISP co ti poskytuje nevedome konektivitu te udena na financim urade, aby jsi si to konecne uzil :-)
PS. kdyby tady admin fora nahodil IP adresu, ze ktere dotaz prisel vubec bych se nezlobil :-)

lepe bych to nenapsal.
1 x

kofola56
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod kofola56 » 5 years ago

takže říkáte zrušit a vykašlat se na to :-) jenom podotknu že neberu za to ani korunu a dělám to proto že me to baví
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

kofola56 píše:takže říkáte zrušit a vykašlat se na to :-) jenom podotknu že neberu za to ani korunu a dělám to proto že me to baví

to je dobre, hlavni je mit vporadku danove priznani
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

K3NY píše:
kofola56 píše:takže říkáte zrušit a vykašlat se na to :-) jenom podotknu že neberu za to ani korunu a dělám to proto že me to baví

to je dobre, hlavni je mit vporadku danove priznani

No pokud mas konektivitu pro ISP a ne domaci nasdilenou pripojku tak OK.Financni veci okolo toho jsou dalsi vec.Az nekdo udela pruser na siti tak to jde zatim kdo sdili.Pochybuju ze mas resene logovani dle zakona,blokaci hazardu atd,
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Osud
Naposledy upravil(a) S_a_M dne 23 Apr 2019 22:46, celkem upraveno 1 x.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Hoj kontaktuj dodavatele konektu a tech par lidi mu prenech pokud je bod u tebe tak budes mit net zadara a Profi ISPk se postara. Ja to taky tak udela v jedne lokalite ;) Imho priklad tennet taky v lokalite nakoupi homackou sluzbu s verejkou a pak ji roztreli po okoli ;) ale takovejch firem je vic. Spousta lidi neresi ani netfolw ani registraci ani financak ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

kofola56
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod kofola56 » 5 years ago

S_a_M píše:Hoj kontaktuj dodavatele konektu a tech par lidi mu prenech pokud je bod u tebe tak budes mit net zadara a Profi ISPk se postara. Ja to taky tak udela v jedne lokalite ;) Imho priklad tennet taky v lokalite nakoupi homackou sluzbu s verejkou a pak ji roztreli po okoli ;) ale takovejch firem je vic. Spousta lidi neresi ani netfolw ani registraci ani financak ;)

To zní lákavě :-) možná to není špatný nápad přenechat to pravě jemu než se s tím neustale kakat,jenomže on má apčko par baráku vedle takže to dopadne nakonec tak ze to zrušíme a bude :-(
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

To je na dohode...
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!