Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PowerLine - stav techniky k 2019

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

PowerLine - stav techniky k 2019

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zdravím všechny uživatele/montéry PowerLine, potřebuji v paneláku přenést internet od vchodových dveří skrz cca 3 zdi do zadního pokoje, kde by byla kombinovaná wifinka nebo druhý konec PW + normální wifinka. Nabídnutý kabel byl starší paní ihned nekompromisně odvrhnut. Signál přímo ode dveří je nyní KO.
Mám tedy otázku, jaký je poslední stav technologie a cen (spíše té nižší kategorie) PowerLine. Preferoval bych pouze odzkoušené varianty, spolehlivost, rychlost není ani tak důležitá, těch 50 Mbit asi pojede každá. Děkuji předem. mpcz, 3apr2019
0 x

vencakubik
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vencakubik » 5 years ago

Mám již 4 rokem Linksys PLSK400 Powerline, jede přes to pět 4Mbpx kamer, takže traffic okolo 20-25Mbps 24/7 a v pohodě.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

tplink někdy po blikání el potřebuje napárovat. Jinak 50Mbit není tedy ani náhodou vždy a už vůbec bezproblému. Pokud to bude na stejné fázi a stejnej okruh bez jističe, tak možná.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Stav je +/- pořád stejný - funkčnost záleží na zapojení a kvalitě použitého vedení a na rušení v něm (další podobné krámy někde blízko...). Používáme více výrobků a celkem to funguje, teď asi poslední TL-WPA7510 (s ac wifi) a taky to chodí.
Myslím si, že každý rozumný ISP má ve skladu zkušební pár, který může na test nasadit/zapůjčit.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

nepočítej s tím že pár jednotek powerlinuů za 1000,- pojede. Nepojede. Kupujeme pouze tplinky AV2 s cenovkou kolem 3000,- a bez wifin. Typicky jak tu rsaf píše TL-WPA7510 by jsme nekoupily. Cenovka je sice lákavá a že to má ac wifi ale o to víc je ochuzená ta část na power line. Nejlevnější power line který dáváme jsou TL-PA8030PKIT případně ty co mají AV2000. Cokoliv slabšího sice ne že by nešlo ale je to rychlostně totálně v u dna takže ani po bytě to nedá 10Mbit.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Obyč sada TP-Link TL-PA4010 normálně funguje. Běžný panelákový byt s novou elektrikou na jedné fázi to dává s cca 70Mb/s. Běžně je třeba počítat s cca 20-30Mb/s. Prakticky se to nezasekává a funguje to. Na několika místech to máme i v "multipointu" 5-6 jednotek a taky v pohodě.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

Tak já jsem už viděl přes ten nejlevnější TP-Link připojovat Hvězdonet zákazníky v bytových domech. Klasika anténa na střeše, pod ní switch, z něj UTPečkem připojení zákazníci. Kam jim UTPčko nešlo protáhnout, byl do switche připojenej Power-Line adaptér a přes něj další zákazníci....
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Devolo
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Devolů je moc. Máš něco u sebe odzkoušené? Mám možnost: Devolo dLAN 550 duo+ nebo Devolo DLAN PRO 1200 POWERLINE. Dík, mpcz, 3apr2019
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

mam tusim ten nejlevnejsi a funguje. Je to 2 patrovy dum z pudy dolu a jede to nejakych tusim 30M a nevim o tom.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

A ten nejlevnější se jmenuje ...? mpcz, 3apr2019
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Devolo dLAN 550 duo+ Starter sada, německá zásuvka

tohle mam
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

TP-Link TL-PA9020PKIT, testováno pomocí samby asi před rokem a půl a výsledky byly:
1. fáze: 280-300Mbps (vždy průměr)
1. fáze: PWRL v 5m prodlužováku na jedné straně : 180Mbps
1. a 2. fáze: 230Mbps
1. a 2. fáze + prodlužovák: 140Mbps
1. a 3. fáze: 115Mbps
1. a 3. fáze + prodlužovák: 90Mbps

Rozdíly v 2. a 3. fázi jsou také dané vzdáleností od zdroje v 1. fázi.

Dvacetiletý byt 2+1, rozvody v mědi v TN-S.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Taky muzu doporučit devolo. Jsou jediné co fakt funguji. Sice 3000 pár ale jely mi bez zaseku 2 roky tam, kde jsem predtim za dva roky vystřídal asi 3 páry nějakých levných zixelu, to linku, rdimaxu a tak podobne ...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

A ten co jediný funguje se jmenuje křestním jménem ...? Dík, mpcz, 3apr2019
0 x