Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SIAE ALFO plus 24GHz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
net
Příspěvky: 12
Registrován: 15 years ago

SIAE ALFO plus 24GHz

Příspěvekod net » 5 years ago

Cau,

ma niekto nasadene Alfo 24GHz s antenami Arkivator.

Spoj mam na 5km a signal pri TX10dbm mam RX-60dbm co je dost malo.

Nechapem kde moze byt chyba. Nasmerovane je to spravne.

Dakujem za napady
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Velkost anten? Mas spravne polarizacie na oboch stranach?
0 x

net
Příspěvky: 12
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod net » 5 years ago

anteny su 0,6m polarizacia V na oboch stranach.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

V takejto konfiguracii by si mal mat signal -41dBm, chyba ti 19 resp mozeme hovorit, ze 20dB. Takze postupne.
Anteny su spravne otocene na oboch stranach na V polarizaciu. Fresnelka je cista? Nemas to nasmerovane len na bocny lalok? Jednotka spravne prilieha na prirubu anteny? Nechyba ti tam redukcia pred vlnovodom? (arkivator ma standartne kruhovy vlnovod, siae nema kruhovy) Vykon je nastaveny spravne? Mas to na fix alebo ATPC? Pripadne postni screeny
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Bocni lalok? Nebo polarizace?
0 x

net
Příspěvky: 12
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod net » 5 years ago

Smerovane su dobre aspon 3x som to kontroloval na oboch stranach. Teraz tam mam 18ku na tych istich vyloznikoch. (TX5/RX-49) Vykon je FIX.

Ako je mozne poskladat antenu na V Na ziarici nemam oznacenie V H



Gemb píše:V takejto konfiguracii by si mal mat signal -41dBm, chyba ti 19 resp mozeme hovorit, ze 20dB. Takze postupne.
Anteny su spravne otocene na oboch stranach na V polarizaciu. Fresnelka je cista? Nemas to nasmerovane len na bocny lalok? Jednotka spravne prilieha na prirubu anteny? Nechyba ti tam redukcia pred vlnovodom? (arkivator ma standartne kruhovy vlnovod, siae nema kruhovy) Vykon je nastaveny spravne? Mas to na fix alebo ATPC? Pripadne postni screeny
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Mě něco podobného udělal RAy2 a měl jsem to špatně nasměrované.
Stačilo par desetin mm na závitovce a na měřáku mi pak sedly V naprosto přesně podle výpočtu a to bylo o 10dB vedle !!! Už jsem si zoufal a ualá vše jede perfektně.
Mechanika je mrcha a musí to být fakt naprosto přesně, není to spoj na 5GHz, kde i par stupňů mimo signál skoro nezmění, ale u těch 60cm parabol a FD pojitku na 10GHz a výš je to smrt.
Nutná podmínka při ladění je mít výkon na fix (ideálně max) vyplnuté ATPC i ACM jinak nikdy přesně nic nezaměříš neboť ti spoj stále sám dolaďuje.
A měl by jsi naměřit -40dBm.
Nezmiňuji fakt, že jedeš úplně mimo vyzařovací výkon ;-).
1 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

net píše:Smerovane su dobre aspon 3x som to kontroloval na oboch stranach. Teraz tam mam 18ku na tych istich vyloznikoch. (TX5/RX-49) Vykon je FIX.

Ako je mozne poskladat antenu na V Na ziarici nemam oznacenie V H



Gemb píše:V takejto konfiguracii by si mal mat signal -41dBm, chyba ti 19 resp mozeme hovorit, ze 20dB. Takze postupne.
Anteny su spravne otocene na oboch stranach na V polarizaciu. Fresnelka je cista? Nemas to nasmerovane len na bocny lalok? Jednotka spravne prilieha na prirubu anteny? Nechyba ti tam redukcia pred vlnovodom? (arkivator ma standartne kruhovy vlnovod, siae nema kruhovy) Vykon je nastaveny spravne? Mas to na fix alebo ATPC? Pripadne postni screeny



To jsem si při poslední montáži říkal taky. Nejsu kok*t je to 60+ spoj co dělám a nemohl jsem se na 2.5km v plném výkonu na 30 antenach dostat pod -50 a kolega z druhé strany ladil po třetí...
0 x