Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mimosa B24 konfigurace

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Mimosa B24 konfigurace

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Zdravím,
mám v síti jeden tento spoj (přezto, źe jsem se mu velice bránil a málem mi slezly nehty při montáži) a potřeboval bych trochu radu s konfigurací. Mám to cca na 1km 40MHz doteď(asi půl roku) to bylo na lastmile pro klienta a vše ok. Nicméně dnes jsem z tohoto klienta udělal náš vysílač a za ním postavil druhý vysílač a pozoruji klasický problém co se děje na více pětkách za sebou.

BODA -> Mimosa 40Mhz 170Mbit -> BODB-> 922UAGS JRC24 90Mbit BODC

Z bodu C na bod B mi jede TCP spojení 90 Mbit(5Ghz spoj a z bodu A na C(přez mimosu) mi to jede 30 Mbit. Tímto zjištěním má nechuť k tomuto zařízeni vzrostla na míru maximální a nemám vůbec chuť se v tom nějak vrtat. Je tady prosím někdo, kdo ví jak toto na tom spoji vyřešit prosím a jestli to jde prosím?

Předem děkuji za každou radu.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

1.JPG
1.JPG (30.12 KiB) Zobrazeno 3548 x

2.JPG
2.JPG (29.86 KiB) Zobrazeno 3548 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

To bude najskorej tym, ze je to tiez wifina len na 24Ghz....
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

jak jak to leze z MK B->A a jaka je tam odezva? spoj chybuje? half duplex? mezi zarizenim je asi switch takze by mohl logovat discardy nebo errory
PS. mame podobny spoj a odezva nepreleze 1ms pri 40MHz kanale, pri datovem toku 100Mbps obousmerne je odezva 1-2ms
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

K3NY píše:jak jak to leze z MK B->A a jaka je tam odezva? spoj chybuje? half duplex? mezi zarizenim je asi switch takze by mohl logovat discardy nebo errory
PS. mame podobny spoj a odezva nepreleze 1ms pri 40MHz kanale, pri datovem toku 100Mbps obousmerne je odezva 1-2ms
Nech ten spoj nastavis ako chces vzdy to bude halfduplex tdd sracicka...to co tam maju ak FD je dajaky fake fullduplex.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

Gemb píše:
K3NY píše:jak jak to leze z MK B->A a jaka je tam odezva? spoj chybuje? half duplex? mezi zarizenim je asi switch takze by mohl logovat discardy nebo errory
PS. mame podobny spoj a odezva nepreleze 1ms pri 40MHz kanale, pri datovem toku 100Mbps obousmerne je odezva 1-2ms
Nech ten spoj nastavis ako chces vzdy to bude halfduplex tdd sracicka...to co tam maju ak FD je dajaky fake fullduplex.

neni to cisty FDD, ale jde o princip ze se vysila a prijima na ruznych frekvencich. Rozdil je v tom ze i kdyz jsou kanaly oddelene probiha v nich TDMA tj. nelze vysila a prijimat ve stejnou chvili (je to wifina). Nicmene smery jsou oddelene.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Zkusil bych ještě zapnout na tom MikroTiku flowcontrol.
Už se to tu kdysi řešilo na 5GHz, že na dalším skoku to jelo okolo 30Mbit max tuším.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

To ještě zkusim. Je tam RB3011 kde je eth1 mimosa + eth2 (5G spoj) jsou jen v bridge. Nejradsi bych ceý ten spoj hodil do škarpy :/ jen se zvysila nechut kterou k tomuto zarizeni chovam... jsme tam meli dat 60G jako vsichni ostatni a byl by klid..
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

CrazyApe píše:To ještě zkusim. Je tam RB3011 kde je eth1 mimosa + eth2 (5G spoj) jsou jen v bridge. Nejradsi bych ceý ten spoj hodil do škarpy :/ jen se zvysila nechut kterou k tomuto zarizeni chovam... jsme tam meli dat 60G jako vsichni ostatni a byl by klid..

Máte pravdu predsedo.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Vem to a zahoď to někam do křoví. Dej tam legálně použitelné malé Siklu a máš po starostech.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

nieco mas zle som akurat teraz skusal sice mam tam len 100 mb port ale pekne cez mimosa spoj a este aj cez dalsi skok za nim kde uz je len rocket ac - rocket ac a krasne 1 tcp islo 95 mb len taky fukot..
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

pedro4444 píše:nieco mas zle som akurat teraz skusal sice mam tam len 100 mb port ale pekne cez mimosa spoj a este aj cez dalsi skok za nim kde uz je len rocket ac - rocket ac a krasne 1 tcp islo 95 mb len taky fukot..


Můžeš mi prosím poslat jak presne to mate nastavené? Diky
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

neviem co presne chces psolat?
vsetko sa riesilo aj som aj riesil tu:
viewtopic.php?f=10&t=24876&p=250099&hilit=mimosa#p250099

skus nemiesat temy a vzdy najprv pouzit vyhladavac a tym prides aj na vysledok a tam mozeme dalej riesit ze ak treba este nieco v mk nastavit....

ale ako sa tam dal ten new firm ako je v tej debate rozoberane sa spoj viditelne ustalil...
0 x