Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zvláštní LTE anténa vodafonu (váleček)

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

zvláštní LTE anténa vodafonu (váleček)

Příspěvekod okoun » 5 years ago

u nás ve vilové čtvrti v praze vídám tuto anténu v podobě válečku: https://www.mobilmania.cz/clanky/t-mobi ... fault.aspx

nevíte v čem je kouzlo oproti směrové kostce tmobilu?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

není to ta pixla co dokáže LTE šířit na krátkou vzdálenost sama dál? Pak by to vysvětlovalo "operátor díky němu může službu nabízet i v místech, kde to dřív nebylo možné"
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Pat.
Příspěvky: 11
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Pat. » 5 years ago

je to jen novejsi verze WTTx LTE modemu B2368, uvnitr toho "valecku" jsou 4 ant - udajne vsesmerovy [z venku to chyti LTE a posle to dolu do bytu do wifi routriku]
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

opravdu? kdo to vymyslel tuto šílenost???
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Tak vypadá to zajímavě, asi šetří za techniky a instalaci, tohle přidělá podle videa každý a nemusí to směrovat :) https://youtu.be/iaFwtAzVW3g pokud to není na přímou viditelnost, tak to je možná lepší, když to využívá odrazy, že to je všesměrové. :)
0 x

Wispho
Příspěvky: 8
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Wispho » 5 years ago

instaluji to asi vsichni mob. operatori u koncaku. Technologie od Huawei. Jednotka ODU("valecek") napajena pres kabel z POE a na za nim nainstalovy wifi router. Pripojuji to na LTE(WTTx) a je to vsesmer.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

ja doufam, ze tomu doresili FW vic nez prechozimu modelu. Uz sem to cetl a sam sem se s tim taky setkal, ze stary modem proste ne a ne a nechytl se na signal, extreme slaby. Porizen modem na doma, umisten ven do vode odolne krabice a vse slape relativne oka, ano signal stale slabsi, ale uz pouzitelny na bezne netovani, IPTV slape na 99% v pohode.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod torpedak » 4 years ago

No ja jsem chtel nahradu za vdsl a za me super (30/5 a poctivych). Antena venku, signal zeleny a cely set od Vodafone, na dva roky +100 za mesic k tarifu ( cca 2.400,- pak vyjde porizeni ). Bacha, maji zamknute admin menu ( to ale vsichni operatori ), coz ale neni problem obejit a admin menu docilit, me uz za tim maka Mikrotik s verejnou IP na nem :-)
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

Jak se tam konfiguruje forward verejne IP? Byly by pripadne obrazky? Diky.
0 x

torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod torpedak » 4 years ago

No nejdriv musis odemknout to menu a pres IP Pass trough ( + zrusis NAT ) - a to je v menu LTE. VPN na Mikrotiku taky v pohode. V logu zjistis IP, masku a branu, super je ze system vsechno sam ukaze ( ja tu IP mam placenou, nekrestansky ale potrebuju ji ).
Naposledy upravil(a) torpedak dne 14 May 2019 13:25, celkem upraveno 1 x.
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

torpedak píše:No nejdriv musis odemknout to menu a pres IP Pass trough ( + zrusis NAT ) - a to je v menu LTE. VPN na Mikrotiku taky v pohode. V logu zjistis IP, masku a branu, super je ze system vsechno sam ukaze ( ja tu IP mam placenou, nekrestansky ale potrebujuju ji ).


Tak to je fakt pecka, ze mas verejku, kdyz si ji nektestansky zaplatis..
Jinak mel jsem presne toto pripojeni taky, jelikoz bydlim mimo dosah svoji sítě. Technik rikal, ze jsem na tom vysilaci pripojeny nejspis sam, a dopol. a v noci to jelo paradne 30/5, ale navecer 8 Mbit a pri zatizeni ping 200+. Rychle jsem to vratil.
Podle me se do toho navecer zacaly motat mobilni telefony s mizernym signalem a degradovalo to cely LTE sektor, presto, ze jsem na nem s pevnym internetem mel byt sam.
0 x

torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod torpedak » 4 years ago

Tak sorry no, ze mam IP, ale jinak zpomaleni nepozoruju, me to jede porad stejne. Ja si timhle rozhodne polepsil, neb stavajici pripojeni bylo na pikachu. IP adresu ale zjistis v logu, system tam vypise IP, Netmask a gateway
Přílohy
LOGG.jpg
LOGG.jpg (159.04 KiB) Zobrazeno 5475 x
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Jenya píše:Podle me se do toho navecer zacaly motat mobilni telefony s mizernym signalem a degradovalo to cely LTE sektor, presto, ze jsem na nem s pevnym internetem mel byt sam.


No tak o tomto fakt pochybuji u LTE :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Jak se odemyká to menu?
0 x