Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zvláštní LTE anténa vodafonu (váleček)

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Re: zvláštní LTE anténa vodafonu (váleček)

Příspěvekod torpedak » 4 years ago

ze by firmware ? :-)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

torpedak píše:ze by firmware ? :-)

Když je zamknuté admin menu taka máš možnost přehrávat firmware?
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

honzam píše:
torpedak píše:ze by firmware ? :-)

Když je zamknuté admin menu taka máš možnost přehrávat firmware?


Tlačítko reset?
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

Když je zamknuté admin menu taka máš možnost přehrávat firmware?


TFTP...
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod torpedak » 4 years ago

No, na to zapomeli :-)
Kazdopadne doporucuji pred upravou z informaci o LTE zjistit nastaveni, je tam prehledne napsane. Funguje i automaticke APN, ale rucni je podle nich :-) Modem ma az band 43, obvykle je band 1, jako v tomto pripade. Pres VPN jsem vytahl obrazek zakladniho nastaveni + smerovani IP na Mikrotik pres staticke IP Pass Trough, nemam vyzkousenou dynamiku, ale podle vseho by to melo chodit stejne :-) Firmware operatora nepomuze a bacha, pokud se pouzije nepomuze ani hw reset, nastaveni maji ve firmware.
Přílohy
LTE_admin.jpg
LTE_admin.jpg (118.33 KiB) Zobrazeno 5333 x
1 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

Mám od T-Mobile 2368-22 ... myslíte si, že tam můžu nahrát novější FW od O2: https://www.o2.cz/osobni/techzona-mobil ... cle=634040 ? Údajně by měl být nebrendovaný. Nezkoušel někdo? T-Mobile používá starší verzi.
0 x

torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod torpedak » 4 years ago

85-ka vyzkousena a maka
0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

Já mám ověřeno, že 85-ka funguje na O2 a Vodafone. Na T-Mobile ji netestovali.
0 x

torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod torpedak » 4 years ago

No ja nevidim problem. T-Mobile ji nabizi, tudiz v jejich siti bezi. Staci jejich firmware, flash, stahnout info o siti a nastaveni a naklonovat na 85-ku ne ?😁
0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

T-Mobile neuvolnil novější FW ... moje otázka zní, že pokud použiju výše uvedený FW od O2 jestli mi to pojede na T-Mobile. Nebo jestli má v obsahu FW T-Mobile něco spešl a nepojede mi to. To je celé.
0 x

torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod torpedak » 4 years ago

No ja nevim co by na tom nemelo fungovat - je-li to stejne zarizeni, fw nic neznici. Nemyslim si, ze T-mobile bude mit neco extra a hlavne, vsichni tri operatori pouzivaji stejne zarizeni, tudiz i kdyby meli neco extra, tak pro toto zarizeni to problem logicky neni. A nemuze to nefungovat, kdyz se cele zarizeni otevre pro konfiguraci. Tu navic lze krasne precist z logu a statusu z jejich uzamceneho fw = opsat a pote nadefinovat a ladit k obrazu svemu. U Vodafone jsem to takhle poresil a jede jako brus ( to je prece jasne, ze nastaveni O2 se nerovna Vodafone / T-mobile ).
1) Nechat zavest - at prijede technik a nainstaluje to ( u Vodafone zdarma )
2) Nacist potrebna data / konfiguraci
3) Odemknout router
4) nastavit dle predstav a provozovat

PS: uz mi to jede nejakej ten patek a naprosta spokojenost
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Až něco změní na síti, bude potřeba aktualizovat firmwary nebo nějaké nastavení, tak si to na "svých" zařízeních udělají svým provisioningem a ty budeš v p...
0 x

torpedak
Příspěvky: 12
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod torpedak » 4 years ago

No tak v pr.. asi nebudu nikdy, protoze se muzu vratit na stary firmware, resp. vzdy prehrat novym ( to mam taky vyzkousene ) a zarizeni slouzi dale. Moc si neumim predstavit, co jineho by tak zasadne mohli zmenit vuci hardwaru. Zarizeni se prodava celosvetove, takze lze vyuzit firmware jinych operatoru v zahranici a nastaveni site pro funkcnost je proste videt v logu a system info, takze i po zmene se bude moct nastavit do funkcniho stavu. A za dalsi, vzdycky se najde nekdo, kdo informaci poskytne - lidi to vymysleli, ale ti sami lide to chteji provozovat aby z toho meli love, takze je-li to vec software, je to resitelne vzdy, se zelezem je to horsi
0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

Tak nejaktuálnější firmware od O2 funguje bez problémů s T-Mobile. Vyzkoušeno - je to stabilnější a rychlejší.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

Neřešil jste někdo jiný zapojení? Normálně vnitřní jednotka (wifi) napájí přes poe tu venkovní (váleček). Zkusil jsem napájet venkovní jednotku přes POE z mikrotik switche. Funguje to v pohodě, internet jde, všechna logika a management je v tom válečku venku zdá se. Co ale pak nešlo je ta vnitřní jednotka (wifi). Ta pak prostě nechtěla naject, když byl mezitím ten switch (přestože byl nastaven jako bridge). Svítila červeně, LAN porty neběžely, wifi také ne. Píchnul jsem to do poe portu (té wifi), ten blikal, ale wifi ne a ne naject. Neměl jsem moc čas s tim hrát.

Netušíte někdo, jak to spolu komunikuje, ta venkovní a vnitřní jednotka? Jedná se o B2368-66 od T-mobile. Asi by nebyl problém místo té vnitřní jednotky dál jinou wifi, ale ta origo wifi od Huawei umí 2,4 i 5Ghz, AC, tak je škoda to nechat bez užitku.
0 x