Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dobrá aplikace na detekci wifi sítí

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Radek.Kovacik
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Dobrá aplikace na detekci wifi sítí

Příspěvekod Radek.Kovacik » 5 years ago

Můžete napsat, jaké aplikace používáte a jsou osvědčené na detekci wifi sítí při nastavování frekvence domácí nebo firemní wifi sítě? Ideální by byla nějaká s grafickým výstupem a ne moc drahá. Aktuálně něco hledám pro mobil na Androidu, ale sešla by se i na notebooku s Windows 7.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Jak se vam na telefonech ukazuje signal? Mam problem u pixelu 2, ze signal se nevycita okamzite v nejakych intervalech, ale nahodne... Nacte se, pak drzi celou dobu, pak se treba zmeni apod... jakoby to bralo ciste jen udaje z vychozi aplikace na vyhledavani wifi siti, kde dochazi k podivnemu vycitani. Drive to fungovalo dobre kazdou vterinu se cisla menila.

Jak vam to funguje?

Jinak ano, ubnt appka je v pohode.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Na PC aplikace InSSIDer. Na telefonu zmineny Wifiman nebo treba Wifi Analyzer.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

co dáváme na home ap automatický výběr kanálu tak to neřešíme.

Koukám že na apka od ubnt vůbec nebere v potaz víc stejných SSID natož stejný SSID ve 2g a 5g. resp bere ale až po rozkliknutí.

Jinak se dá v dev modu androida zapnout detailní výpis standardní android scanu a pak tam je vidět detail včetně dBm a dalšá apčka se stejným nastavením.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

DarkLogic píše:Na PC aplikace InSSIDer. Na telefonu zmineny Wifiman nebo treba Wifi Analyzer.

Ve WifiAnalyzeru se mi docela často zasekává načítání síly signálu. Jsem daleko mimo signál, ale on mi vesele ukazuje -65dBm :D Ale jinak funguje dobře.

//EDIT - Na google play je wifi analyzer 3x. Asi mám špatnou verzi.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Sidi píše:
DarkLogic píše:Na PC aplikace InSSIDer. Na telefonu zmineny Wifiman nebo treba Wifi Analyzer.

Ve WifiAnalyzeru se mi docela často zasekává načítání síly signálu. Jsem daleko mimo signál, ale on mi vesele ukazuje -65dBm :D Ale jinak funguje dobře.

//EDIT - Na google play je wifi analyzer 3x. Asi mám špatnou verzi.


Tohle mě dělá taky.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

hapi píše:co dáváme na home ap automatický výběr kanálu tak to neřešíme.

Koukám že na apka od ubnt vůbec nebere v potaz víc stejných SSID natož stejný SSID ve 2g a 5g. resp bere ale až po rozkliknutí.

Jinak se dá v dev modu androida zapnout detailní výpis standardní android scanu a pak tam je vidět detail včetně dBm a dalšá apčka se stejným nastavením.


Diky, aby to fungovalo dobre musi byt vyvojar... To jsem drive mel, ale pak uz ne a proto to dobre nefunguje.
0 x

Invia
Příspěvky: 76
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Invia » 5 years ago

basty píše:Jak se vam na telefonech ukazuje signal? Mam problem u pixelu 2, ze signal se nevycita okamzite v nejakych intervalech, ale nahodne... Nacte se, pak drzi celou dobu, pak se treba zmeni apod... jakoby to bralo ciste jen udaje z vychozi aplikace na vyhledavani wifi siti, kde dochazi k podivnemu vycitani. Drive to fungovalo dobre kazdou vterinu se cisla menila.

Jak vam to funguje?

Jinak ano, ubnt appka je v pohode.


Problem bude nejspíš android 9. Měnili některé věci ohledne vydrze baterie a wifi analyzer ma povoleno vyčítat tusim jenom 4x za minutu. Na google/githubu jsou o tom informace a WiFi analyzer by mel mit novou verzi, která toto omezeni nějak obchazi. Ale sam android nemam, takže vic neporadim.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

basty píše:
hapi píše:co dáváme na home ap automatický výběr kanálu tak to neřešíme.

Koukám že na apka od ubnt vůbec nebere v potaz víc stejných SSID natož stejný SSID ve 2g a 5g. resp bere ale až po rozkliknutí.

Jinak se dá v dev modu androida zapnout detailní výpis standardní android scanu a pak tam je vidět detail včetně dBm a dalšá apčka se stejným nastavením.


Diky, aby to fungovalo dobre musi byt vyvojar... To jsem drive mel, ale pak uz ne a proto to dobre nefunguje.


a zapnout dev mod nejde? několikrát poklepeš na číslo sestavení a pak se to v nastavení zobrazí.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

jde to zapnout, mam pixel 2 s and. 9 a kdyz poklepes na sestaveni, tak se to zapne, a tam si aktivujes detailni wifi. Pak uz to nacita krasne rychle.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jo aha, to sem nepochopil, ok.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Radek.Kovacik
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 5 years ago

hapi píše:co dáváme na home ap automatický výběr kanálu tak to neřešíme.

Jaké jsou s tím zkušenosti, dá se to v praxi použít (např. v zarušeném místě)? Nebo je lepší si dát práci s tím analyzérem v mobilu nebo notebooku a nastavit to manuálně natvrdo?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Kdyby to tak dělali všichni tak ano, ale hromada lidí to stejně nechá na automatice, takže musíš taky. Změna kanálu je vždy po restartu, pokud něco vleze do kanálu, je nutné restartovat wifinu.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

ta automatika v capsmanu funguje řekl bych dobře. Vybírá většinou kanál co bych vybral já.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků