Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SIAE spravne nastavenie ATPC a ACM

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

SIAE spravne nastavenie ATPC a ACM

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Ahojte
Často sa nam stavalo ze pri slabsom dazdi alebo snezeni sa nám rozopadol spoj SIAE 80GHz, Spravil som si vypocet co som nasiel na nete a vychadza mi to ze ho treba naladit na -31 dB pri 64QAM. Mali sme tam -52.
Doladili sme to na -32dB.

Moja otazka je ako spravne nastavit ATPC ?. Tiez by som rad nastavil aj aby sa zmenila modulácia. Ale neviem ako. Mate niekto skusenosti ?
Prikladam screany. ATPC mam asi myslim si dobre ale to ACM som nejak nenastavil

Dakujem za kazdu radu
Michal
Přílohy
SIAE_80_ATPC.png
SIAE_80_ATPC.png (52.6 KiB) Zobrazeno 3100 x
SIAE_80_ACM.png
SIAE_80_ACM.png (64.69 KiB) Zobrazeno 3100 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Najskor musis ist do equipment - bw mod link - tuto si nastavit minimalnu modulaciu a sirku kanala, najnizsiu modulaciu a najvyssiu modulaciu, tx ramp enabled a acm engine - max througput. Potom nastavit ATPC v zalozke radio branch/powers -automatic. Potom urcit pokial ma byt max Tx power, v akom rozsahu ma atpc regulovat (vacsinou max 20 alebo 30dB) a thresholdy pre s odsupom 3dB. Takze ak chces signal cca -50. Tak High das na -48 a Low na -51 a v tomto rozmedzi to bude regulovat, odstup od low a high je min 3dB. Z tvojich screenov je sice ATPC nastavene (ale ides stale na maximum) ale ACM nemas vobec zapnute, takze radio ide len na 64Qam a potom sa rozpoji, najskor pojde nastavit este QPSK a 16QAM.
link.png
link.png (84.66 KiB) Zobrazeno 3018 x
xyz.png
xyz.png (43.56 KiB) Zobrazeno 3018 x
0 x

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Ďakujem za radu
ale aj tak mi stale nedava nejake rozdiely v signale pri tom ACM ???
To asi nie je dobre, tam musi byt nejaky odstup
Přílohy
SIAE_80_ATPC_2.png
SIAE_80_ATPC_2.png (97.05 KiB) Zobrazeno 3004 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Tam ide o to, aky max tx power to radio vie pri danych modulaciach. Mozno vie pri tych 80GHz vsade rovnaky ale vidis, ze na tej 11tke vie vyssi tx len pri nizsich modulaciach.
0 x

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

11 mam aj ja, a tam mi to dava to iste co tebe. Ale na 80 sa mi to nejak nezda
0 x

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Nemate niekto mibs tabulku pre tento spoj a neviete nahodou ake je meno pre snmp ?
Ďakujem
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

zvukarmiso píše:Nemate niekto mibs tabulku pre tento spoj a neviete nahodou ake je meno pre snmp ?
Ďakujem
Co sa tyka celkovo SNMP tak pri SIAE nenajde clovek na nete skoro nic. OIDcka si musis pohladat sam snmp walkom. Meno na SNMP sa pouziva meno usera. Vytvoris si v jednotke usera napr "SIAE" a potom v dohladovom softe pouzivas toto meno ako komunitu, kedze vacsina veci ma "public" alebo daco take tak som si spravil makro ktore odkazuje na toto "SIAE"
0 x

Uživatelský avatar
milan.mocko@dcn.sk
Příspěvky: 23
Registrován: 7 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod milan.mocko@dcn.sk » 5 years ago

napiste mi na milan.mocko@dcn.sk a pomozem so vsetkymi technickymi otazkami vratane SNMP.
0 x
Milan Mocko
DCN – Data Communication Networks, spol. s r.o.
www.dcn.sk
GSM: +421 903 702080