Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

TP Link omada mu-mimo, nahrada za unifi?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

TP Link omada mu-mimo, nahrada za unifi?

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Mate uz niekto odskusane toto nove riesenie od TP-Linku ? Je to na sposob Unifi len lacnejsie v pomere parametre/cena.
https://www.tp-link.com/uk/omada/
Dneska som vyskusal 2x AP EAP225 spolu s ich controlerom OC200. Prva skusenost je taka, ze za tie prachy je to bomba oproti unifi. EAP 225 je 3x3 MIMO na 2,4Ghz a 2x2 MIMO na 5GHz. Takze ked to porovnam je to o kusok lacnejsie nez Unifi AC lite, parametrovo je to medzi Unifi AC LR a Unifi AC pro s tym, ze cena za AC LR je 86€, AC PRO 118€, AC lite 68€ a tento tplink eap 225 je za 64€ Ceny porovnavam len zbezne koncove, kazdy mame nejake zlavy, v nasom pripade je cena za tplink hlboko pod 60€. Aj to blbe AC lite unifi je o vyse 10€ drahsie :D
To MU-MIMO tomu vsak pridava dost na hodnote co sa tyka vykonu. Dneska sme to testovali na telefonoch co su tie najhorsie podmienky pre wifi. 3 fony naraz, dva boli pripojene v 5GHz a jeden v 2,4GHz. Sucasne sme s toho dostali +- 200Mbit. Ked sme dali len jeden telefon v 5GHz (P20 pro) tak vysledok bol 110Mbit /100Mbit. 2 fony v 5GHz AC nedali sice 2x 110Mbit ale jeden cca 95 a druhy 85Mbit. Signal isiel skrz jednu priecku so zeleznym regalom plny veci. Konfiguracia na moj vkus pohodlnejsia a ovela rychlejsia nez UBNT unifi. Kontroler ma v pohode prehladne rozhranie, inak je to velmi podobny styl ako unifi controler, len unifi controler je ultra preplneny vecami....
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 5 years ago

ja pouzivam EAP 225 outdoor a je to asi za tie penaize dobra vec ,akurat ma zarazaju tvoje ceny, toje bez dph ? nie som sice gold partner tp-linku ,ale ak su to ceny s dph tak take nema ani alza ci nejaky velky predajcovia.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Mne štve na TP-Linku ta rozstříštěnost platforem. Nechápu, proč mají dvě řady EAP a CAP teď udělali konroler i tomu EAPU. Mohli by to sloučit, bylo by to takové universálnější. Unifi je hodně modulární a za mne lepší řešení.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

coolerman1 píše:ja pouzivam EAP 225 outdoor a je to asi za tie penaize dobra vec ,akurat ma zarazaju tvoje ceny, toje bez dph ? nie som sice gold partner tp-linku ,ale ak su to ceny s dph tak take nema ani alza ci nejaky velky predajcovia.

Bez dph samozrejme...
unifi je proste unifi, ma stale nejake vyhody ale povedzme, ze ti niekedy staci male riesenie 2-3AP napr pre domacnost a unifi je drahe pokial sa budeme bavit o rovnakych parametroch unifi vs eap225.
Naposledy upravil(a) Gemb dne 02 Jan 2019 22:32, celkem upraveno 1 x.
0 x


ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

Gemb píše: inak je to velmi podobny styl ako unifi controler


sami neoficilane priznavaji ze to obslehli od ubnt :)
testuju zatim tri zarizeni a slape to jak vino nastavovani pohodovy a cenove vyhodnejsi nez ubnt , kdyz jim zavolas a rozeberes s nima konkretni projekt jsou schopny dat jeste lepsi cenu nez jsou cenikovky a to vyrazne
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Komu presne volas?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Kludne nech si okopirovali aj ubnt...len ubnt je pre urcite aplikacie drahe. Ked to bude spolahlivo fungovat tak pre mensie siete idealne. Zatial to nechcem prechvalit, fungujeme na tom tyzden. Na firme som vypal UNIFIcka a dal som tam Tplinky, zatial ide....len aby to nemalo take muchy ako pri domacich wifinach za par korun kde to cas od casu treba rebootnut.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

basty píše:Komu presne volas?


obchodaka co mi dal vizitku na skoleni v ipmedii :) podle me staci zavolat do tplinku rict jim ze mas projekt at ti ho nacenej . urcite nesmis chtit jeden kousek ale .) projekt je trebas administrativni budova nebo skola ....
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

ppp76 píše:
basty píše:Komu presne volas?


obchodaka co mi dal vizitku na skoleni v ipmedii :) podle me staci zavolat do tplinku rict jim ze mas projekt at ti ho nacenej . urcite nesmis chtit jeden kousek ale .) projekt je trebas administrativni budova nebo skola ....


A okolko % orientacne vie stlacit cenu ak to neni tajne? Dost skoda, teraz sme robili barak 12 podlazi a 35x unifi ac lite :D S tymto by to vyslo o minimalne. 20% lacnejsie
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

zavolej smlouvej , jsou vstricny , potrebujou to protlacit do podvedomi lidi....
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

V Tp-link partnerovi najdeš kontakty, já vím kdo to má na starosti, číslo na něj mám v kancelářu na Tp-linku je na něj taky kontakt či mail. Nevím jestli můžu psát případně sem. Co se cen týče, je to asi na jednotlivé projekty dané a nedá se to takto veřejně řešit. Jinak Unifi je podle mne lepší řešení, variabilnější s delší historí. TP-link má prostě dvě větve a mění třeba dizajn u jednotek atd. Tak pokud třeba chceme doplnit jednotky, tak nové vypadají jinak :( Snad to trochu sjednotí. Jediná výhoda, že můžou jet dva controlery paralelně, to UBNT podle mne ještě nemá.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Mě u Unifi chybí něco co se dá položit na stůl, nebo poličku. Ty TPLinky na stropě vypadaj o něco hůř, ale daj se postavit na poličku.
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

Mají aircube, ale to má jen UNMS.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Aircube by se mi právě líbilo, ale není unifi.
0 x