Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Redukce Racom / Leax Arkivator

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Redukce Racom / Leax Arkivator

Příspěvekod tomasegert » 5 years ago

Hliníkové redukce mezi 60 cm anténou Leax Arkivator a jednotkou Racom nemají dostatečně proříznutý závit.
I přes dotažení hodně na krev zůstává mezi redukcí a jednotkou 0,5 - 1,5 mm mezera. (jak u kterého ks)
Řešením jsou kratší šrouby, nebo proříznout hloub závit.
Setkal se s tím někdo?
Přílohy
P1310795a.JPG
P1310795a.JPG (80.88 KiB) Zobrazeno 3683 x
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

Nee... Je pravda že těch leaxu moc nemám, spíše Jirous. Ale tento problém sem nezaznamenal zatím.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Ano setkal jsem se s tím, můžeš si to přečíst v příspěvkách k RAY3. Šrouby jsem trochu zbrousil, ale jde to blbě a pak dořezal závitníkem ten vnitřní závit v té hliníkové redukci.

tomasegert píše:Hliníkové redukce mezi 60 cm anténou Leax Arkivator a jednotkou Racom nemají dostatečně proříznutý závit.
I přes dotažení hodně na krev zůstává mezi redukcí a jednotkou 0,5 - 1,5 mm mezera. (jak u kterého ks)
Řešením jsou kratší šrouby, nebo proříznout hloub závit.
Setkal se s tím někdo?
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

P.S: Já ten problém měl u 30 cm antén, budu to asi reportovat, bylo to jen u jednoho kusu ze 4. Někdo udělal blbě ty redukce, respektive je nedodělal a je tam moc malá vůle i tak.
0 x

lacman
Příspěvky: 142
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lacman » 5 years ago

Mám stejný problém, leax 90cm a ray3 s redukcema, nicméně... už na stole je zároveň s nemoznosti dotahnout srouby problém i v tom, že mi ty redukce přijdou nízký, když už se dotáhne jedna strana na druhy se to minimálně 3-4mm. Zvedne.
Vzhledem k tomu ze je to navleceny na okroužku a sedí to už úplně dole na středu docela divný..
Přišlo mi, ze kdybych to to dotáhnul něco se musí ohnout.
Řešení- tenké podložky na těch sloupkách...
Buď udělaly vysoký to vystredeni, nebo nízký sloupky...
0 x

lacman
Příspěvky: 142
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lacman » 5 years ago

lacman píše:Mám stejný problém, leax 90cm a ray3 s redukcema, nicméně... už na stole je zároveň s nemoznosti dotahnout srouby problém i v tom, že mi ty redukce přijdou nízký, když už se dotáhne jedna strana na druhy se to minimálně 3-4mm. Zvedne.
Vzhledem k tomu ze je to navleceny na okroužku a sedí to už úplně dole na středu docela divný..
Přišlo mi, ze kdybych to to dotáhnul něco se musí ohnout.
Řešení- tenké podložky na těch sloupkách...
Buď udělaly vysoký to vystredeni, nebo nízký sloupky...

Teď mě napadlo.... nebo ty dlouhý šrouby jsou právě pro to 🤣😉
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Nevím na většině kusů to jde dotáhnout OK. co jsem to více zkoumal, tak je neproříznutý ten závit do toho hliníku, ale nepodařilo se mi ho doříznout až dolů, nechtěl jsem zalomit závitník. O podložkách, jsem taky uvažoval, ale určitě bych tady nesehnal ty správné a ještě ideálně v nerezu, když šrouby jsou taky nerezový. Brousit je, není vůbec jednoduché, jsou překvapivě dost tvrdé. I tak když to je OK, mi to přijde přesně na míru a není tam rezerva na dotahování. Určitě se to vychytá. :)
0 x

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 5 years ago

lacman píše:
lacman píše:Mám stejný problém, leax 90cm a ray3 s redukcema, nicméně... už na stole je zároveň s nemoznosti dotahnout srouby problém i v tom, že mi ty redukce přijdou nízký, když už se dotáhne jedna strana na druhy se to minimálně 3-4mm. Zvedne.
Vzhledem k tomu ze je to navleceny na okroužku a sedí to už úplně dole na středu docela divný..
Přišlo mi, ze kdybych to to dotáhnul něco se musí ohnout.
Řešení- tenké podložky na těch sloupkách...
Buď udělaly vysoký to vystredeni, nebo nízký sloupky...

Teď mě napadlo.... nebo ty dlouhý šrouby jsou právě pro to 🤣😉

Taky jsem si nejdřív myslel, že jak to dotahuju, tak ohejbám jednotku, ale když jsem proříznul závit, tak si to sedlo úplně v pohodě
0 x

RacomSK
Příspěvky: 14
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod RacomSK » 5 years ago

Znamenám si.
0 x

Uživatelský avatar
David Nemec
Příspěvky: 14
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod David Nemec » 5 years ago

Pokud máte někdo vadný kus, tak prosím o zprávu a obratem to vyměníme. Budu to řešit s výrobcem, ale potřeboval bych, aby se mi dostal alespoň jeden vadný sloupek do ruky. Otevřel jsem namátkově několik antén a u všech redukce s jednotkou sedí. Než zjistíme co se stalo, tak budeme antény před expedicí kontrolovat.
Omlouváme se za komplikace.
David
0 x