Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Problémy s WiFi routery TP-Link

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Problémy s WiFi routery TP-Link

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

Nepozorujete poslední dobou nárůst problémů s wifi routery TP-Link ? Já jsem je svého času hojně nasazoval a teď se mi to negativně vrací jako bumerang. Zákazníci za poslední 3 týdny si stěžují na odpojování mobilů, nemožnost se znovu připojit, nenačítají se stránky, nízká průchodnost.
Typy TL-WR340, 740, 741, 720, 840..... Vím že to jsou staré křápy, ale vysvětlujte to lidem....
Po výměně za MK vše v pořádku...
0 x

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 5 years ago

Co v tom máte za FW? Originál FW? Nebo nějaký klon (DD-WRT atd.)?
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

Original vždy poslední FW a router je v modu NAT, tj. WAN kabel jde do modrého RJ.
Bohužel poslední FW je samozřejmě starý...
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

To ze nenacita stranky, je vetsinou roblem v dns. Vypozoroval, ze jen nepredava z Wan. Proto je vzdy v dhcp nastavim, nenechavam tam 0.0.0.0. Tohle zacne blbnout cca po roce ci dvou.

Uz jsem zazil par tplinku, liznuti na wan, klient na lan taky dostal, ale internet nesel.

Proste pokud nepomuze zadani dns do dhcp. Tak to menime za tika. Lidem rikame, ze je to holt elektronika a ze to muze obcas odejit. A nebo jim rekneme, ze je router zavirovanej
0 x

jt-dob-net
Příspěvky: 64
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jt-dob-net » 5 years ago

740 měníme stabilně už skoro dva roky, problémy hojně přišly když začal být zdroj na 5V - něco se připojí, něco ne, dosah wifi tak 2m od routeru, dál nic, wifi síť není detekovatelná, ...
Ty co mají zdoje na 9V, tak jsou ještě i po těch letech úplně ok.
Pak přišly ty s placatější anténou - tam je to o něco lepší, těch špatných jsou už jen jednotky

Holt asi spotřební materiál :-(
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

5V zdroje jsou zpět ;-)
Kolik jsme jich vyměnili u Dlink 900AP, Ovislink WLA5000AP nebo třeba AirCA8 ;-)
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

To jsem nikdy nepochopil, co je vede ke zdrojům 5V. Samé nevýhody, musí se vést navíc ve skladu, větší proudy = statisticky větší poruchovost, jiné konektory, tlustší = neohebný kablík atd. atd. Zajímavé je, že za ty roky jsem neměnil ani jeden adaptér na NETISu, zatímco na 5V Sipurách, 12-24V RB to poměrově jen lítá. mpcz, 21/12/2018
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

No a co že by je k tomu třeba vedl snazší návrh zdrojové části ve wifině. Když uz zdroj musí vyrobit tak jako tak, tak je to fuk na jaké je napětí. Linksys dokonce dělal i router s hotovým napětím pro šváby 3.3V na jack a nebyl problém. Proud 2A je fakt výsměch. Tady se nebavíme o 20A.
0 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

Pintero píše:Nepozorujete poslední dobou nárůst problémů s wifi routery TP-Link ? Já jsem je svého času hojně nasazoval a teď se mi to negativně vrací jako bumerang. Zákazníci za poslední 3 týdny si stěžují na odpojování mobilů, nemožnost se znovu připojit, nenačítají se stránky, nízká průchodnost.
Typy TL-WR340, 740, 741, 720, 840..... Vím že to jsou staré křápy, ale vysvětlujte to lidem....
Po výměně za MK vše v pořádku...


U mě se stále objevuje problém kombinace apple/android, po výměně za novější tplinky se problém odstraní.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

upgraduj firmware.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Misho
Příspěvky: 77
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Misho » 5 years ago

Mám jeden ASUS RT-N12plus a robí mi to tiež problém v kombinácii Apple / Android, neviem prečo, čím to je, ale akonáhľe sa napojí apple tak sa žiadne iné zariadenie nedostane na wifi, a prestane ísť net aj na tom jablku.
Podobné to bude s tými teplými linkami, neviem či je to chipsetom...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Nerad bych dělal uzávěrku z jednoho případu, ale toto jsem zažil u NETISE i TP-linku. Majitel s houfem Jablečňáků + jeho TP-link si první začal stěžovat, že mu nepravidelně vypadává NET, následovala výměna za NETIS, to samé. Dán RB951 a od té doby je pokoj. Škoda, že tyto blokace jsou velmi nepravidelné, jinak by to už určitě někdo začal cíleně zkoumat a možná je náprava jednoduchá. mpcz, 22/12/2018
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ak bude problem s apple srackami tak skus dat APcko bez WPA...starsim applom co som sa ja stretol pomahala kombinacia wpa2 tkip. Niekto este radi vypnut WMM.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

WPA2 + AES. A to na tvrdo ne automatiku jak je v nastavení tplinku.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 5 years ago

Už nějakou dobu maj tp-linky defaultně z výroby nastaveno WPA2-AES. Ale jako bonus je zas vyplej ping na WAN. :-/
0 x