Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

60G zálohování +hystereze ?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Re: 60G zálohování +hystereze ?

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

Pokud bych pouzil jako switch napr. RB4011, kde standradne by byly vsechny porty v bridge, jak to tedy nastavit, aby to splnovalo vyse uvednou podminku? Udelat tech bridge vice?

tj.

bridge1 - port 1 az 8
bridge2 - port 9 a 10 (pro hysterezi)
bridge3 - bridge1 + bridge2

Neni to az moc komplikovane ve smyslu pruchodnosti paketu?
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

uz ako som psial predtym vsetko vies nascriptovat...
ked ti prehodi na backup tak ano dana ip je opat dostupna.... ale do skriptu treba pridat podmienku ok ak uz je ip dostupne tak teraz over ci spoj lhg je ok a ak nie je spoj lhg ok tak proste script skonci...
najnovsie sa to chystam prerobit presne ako pisal predomnou ze pridam dalsiu podmienku ze ked to bude na backup prehodi nie ked ide spoj v pohode ale ked uz aj signal bude taky ako ja chcem... pretoze presne sa mi uz stalo ze prsalo zacalo husto prehodilo na backup a potom mierne prsalo dalej a spoj nabehol ai siel na hranici a tak to prehodilo spat a pak znova troska dazd pridal a uz to spadlo a zbytocne opat prehodenie na backup... cize toto chcem eliminovat sledovanim signalu a nech prepne az ked signal bude kolko ma byt...
ja viem ze niektory mi zacnu pisat ze moze zacat znova prsat abo tak ale uz mierne prsanie nema taky vplyv ako ked je velky lejak...
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

pedro4444 píše:uz ako som psial predtym vsetko vies nascriptovat...
ked ti prehodi na backup tak ano dana ip je opat dostupna.... ale do skriptu treba pridat podmienku ok ak uz je ip dostupne tak teraz over ci spoj lhg je ok a ak nie je spoj lhg ok tak proste script skonci...
najnovsie sa to chystam prerobit presne ako pisal predomnou ze pridam dalsiu podmienku ze ked to bude na backup prehodi nie ked ide spoj v pohode ale ked uz aj signal bude taky ako ja chcem... pretoze presne sa mi uz stalo ze prsalo zacalo husto prehodilo na backup a potom mierne prsalo dalej a spoj nabehol ai siel na hranici a tak to prehodilo spat a pak znova troska dazd pridal a uz to spadlo a zbytocne opat prehodenie na backup... cize toto chcem eliminovat sledovanim signalu a nech prepne az ked signal bude kolko ma byt...
ja viem ze niektory mi zacnu pisat ze moze zacat znova prsat abo tak ale uz mierne prsanie nema taky vplyv ako ked je velky lejak...


Rozumim. Me treba to skriptovani moc dobre nejde, proto to resim jinou cestou.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jiná cesta je BFD a nebo holé RSTP, jako funguje to ale není tam hystereze
bez scriptu to bude chodit stejně blbě jako přepínání na zálohu u UBNT
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

pokud máš strach že uvidíš tu ip přes backup linku tak proč to neošetříš ve fw?
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

puchnar píše:pokud máš strach že uvidíš tu ip přes backup linku tak proč to neošetříš ve fw?


Ano, to samozřejmě dokážu, ale nechtěl jsem na stroji, kde běží čiste jen ospf routovani, nastavovat jakékoliv pravidlo. Neexistuje v ospf nějaká možnost jak vynechat určitou IP, která se nebude nikam propagovat?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

pepulis píše:
puchnar píše:pokud máš strach že uvidíš tu ip přes backup linku tak proč to neošetříš ve fw?


Ano, to samozřejmě dokážu, ale nechtěl jsem na stroji, kde běží čiste jen ospf routovani, nastavovat jakékoliv pravidlo. Neexistuje v ospf nějaká možnost jak vynechat určitou IP, která se nebude nikam propagovat?


Tohle mě taky zajima
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

pepulis píše:
puchnar píše:pokud máš strach že uvidíš tu ip přes backup linku tak proč to neošetříš ve fw?


Ano, to samozřejmě dokážu, ale nechtěl jsem na stroji, kde běží čiste jen ospf routovani, nastavovat jakékoliv pravidlo. Neexistuje v ospf nějaká možnost jak vynechat určitou IP, která se nebude nikam propagovat?

routing filter
1 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

iTomB píše:
pepulis píše:
puchnar píše:pokud máš strach že uvidíš tu ip přes backup linku tak proč to neošetříš ve fw?


Ano, to samozřejmě dokážu, ale nechtěl jsem na stroji, kde běží čiste jen ospf routovani, nastavovat jakékoliv pravidlo. Neexistuje v ospf nějaká možnost jak vynechat určitou IP, která se nebude nikam propagovat?

routing filter


Diky, zkousel jsem si to na stole a vypada to, ze to jiz funguje.
0 x