Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spoj v 80ce na 2,5km

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
JirkaRTJ
Příspěvky: 129
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Spoj v 80ce na 2,5km

Příspěvekod JirkaRTJ » 5 years ago

Potřeboval bych poradit s volbou spoje na 2,5km v technologii 80Ghz. Předpokládám podle výpočtu antény 60ky, ale co nevím do jakého výrobce a zařízení jít...

Aktuálně potřebuji přenést 300Mbit/s Ale protože ten spoj nestojí 20k tak chci aby to umělo více a mělo to nějaký zajímavý poměr cena/vykon...

Mám cenu na Ericsson MINI-LINK 6352 a Summit BT80 . Zatím mi vychází cenové o dost lépe SUMMIT, ale nevím zda je na trhu ještě něco co má smysl poptávat a popř který z těchto dvou volit..

Díky za Vase případné rady a tipy. :-)
0 x

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 5 years ago

A proč zrovna 80Ghz?
0 x

JirkaRTJ
Příspěvky: 129
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JirkaRTJ » 5 years ago

No budu na jedné straně omistovat na místo, kde jíná firma má BTHčka a bohužel skoro ve stejném směru jako potřebuji já. Takže kvůli rušení/neovlivňování se musím do tohoto pásma...
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 5 years ago

Summit...
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

Nevím o kolik je levnější summit. Ale osobně eric
Kvalita je znát. Samozřejmě těžko radit u jednoho spoje. Důležité aby jsi potom to nestřídal jako ponožky.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

JirkaRTJ
Příspěvky: 129
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JirkaRTJ » 5 years ago

Podle nabidky, kterou nyní mám je Summit levnější o cca 20t bez DPH
0 x

jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 5 years ago

Skousne to i SIAE, pokud dáš antény 60 Leax-Comhat, není taky co řešit.
Trochu horší nastavování, ale spousta funkcí a výborná podpora od : milan.mocko@dcn.sk
Je taky ale pravda, že i p. Bísková ze Summitu vždy vyšla vstříct i v případě rychlého řešení problémů.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

Tak my mame na podobnou vzdalenost erica a pak na delsi 2.8 km ceragona. Oboje je stejnym smerem. Oboji slpe stejne a v desti se chova stejne.

A jelikoz je ceragon levnejsi, tak bych sel to ceragonu
0 x

simog72
Příspěvky: 31
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod simog72 » 5 years ago

I tried Ceragon and SIAE Alfoplus80HD both
personally prefer SIAE for better radio performance (PTx 18dB, TRSL upto -74dBm) that reflect in very high availability
>2Gbps capacity, 250 or 500MHz channels ..and full of carrier grade features (Also Ceragon)
I recently tested the big brother .. ALFOplus80HDX 10Gbps 4-256QAM - 250/500/750/2GHz channels selectable
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 5 years ago

JirkaRTJ píše:Potřeboval bych poradit s volbou spoje na 2,5km v technologii 80Ghz. Předpokládám podle výpočtu antény 60ky, ale co nevím do jakého výrobce a zařízení jít...

Aktuálně potřebuji přenést 300Mbit/s Ale protože ten spoj nestojí 20k tak chci aby to umělo více a mělo to nějaký zajímavý poměr cena/vykon...

Mám cenu na Ericsson MINI-LINK 6352 a Summit BT80 . Zatím mi vychází cenové o dost lépe SUMMIT, ale nevím zda je na trhu ještě něco co má smysl poptávat a popř který z těchto dvou volit..

Díky za Vase případné rady a tipy. :-)


Ahoj,

já mám v síti Ceragony a jsem spokojen, tedy za sebe bych pro tento spoj koupil Ceragon IP20E s 60kovejma anténama v HP verzi, spoj stojí okolo 90ti bez DPH.
Nově Ceragon nabízí i variantu se SFP+ portem. Instalace je snadná, nastavení také. Na tuto vzdálenost to vypadne jen v opravdu strašném počasí.
Základem dlohodobého bezproblémového provozu je u těch spojů kvalitní montáž = kvalitní uchycení atd.. .
Summit mi z těch na trhu dostupných pojítek přijde jako jedno z těch méně lákavých.

R
0 x

manius
Příspěvky: 36
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod manius » 5 years ago

Ahoj,

máme v síti několik ceragonů IP20E ... jeden z toho po 2 letech provozu začal chybovat na jedné straně a jeden směr jede pouze 260 mbit...

Ceragony žádná sláva a oprava leda pan Peterka (pokud není v záruce už) ..

Summity BT80 máme od začátku co je začali prodávat - od summitu kupujeme už dlouho ... , pomáhali jsme s testem... summit ve srovnání s ceragonem daleko lepší latence, škoda absence 10G portu.. (udajne budou v dalsi revizi) Lze jednoduše skřípnout do LACPu aby to bylo použitelné s kapacitou 2gbps...


Máme nasazeno na 2km@16QAM@2000mbit a plná spokojenost. Hlavně to je nesrovnatelný s čimkoli tady v CZ full asic hradlove pole pro radio & ethernet ... proto velmi nízké latence.

Podporu jako u Summitu nedostaneš od zahraničních výrobků. Pokud se ti poškodí jednotka, výměna za náhradní není problém.... atp.
1 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 5 years ago

manius píše:Ahoj,

máme v síti několik ceragonů IP20E ... jeden z toho po 2 letech provozu začal chybovat na jedné straně a jeden směr jede pouze 260 mbit...

Ceragony žádná sláva a oprava leda pan Peterka (pokud není v záruce už) ..

Summity BT80 máme od začátku co je začali prodávat - od summitu kupujeme už dlouho ... , pomáhali jsme s testem... summit ve srovnání s ceragonem daleko lepší latence, škoda absence 10G portu.. (udajne budou v dalsi revizi) Lze jednoduše skřípnout do LACPu aby to bylo použitelné s kapacitou 2gbps...


Máme nasazeno na 2km@16QAM@2000mbit a plná spokojenost. Hlavně to je nesrovnatelný s čimkoli tady v CZ full asic hradlove pole pro radio & ethernet ... proto velmi nízké latence.

Podporu jako u Summitu nedostaneš od zahraničních výrobků. Pokud se ti poškodí jednotka, výměna za náhradní není problém.... atp.


Ahoj, prosim muzes nam napsat v ms jakou bude mit latenci Ceragon a Summit pri zatizeni beznym 1Gbps provozem pri kapacite pojitka 2Gbps? Pokud tvrdis ze je to to proc si BT80 kuovat. Jinak ano servis je jasne ve prospech Summita, ze stejnych duvodu preferuji pro jine ucely pojitka od Racomu.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Ten servis chápu, ale dostupnost náhradních dílů od Vanca nejsou problém.
0 x