Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EMPM 1000 odpojování

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

EMPM 1000 odpojování

Příspěvekod zdenekr » 5 years ago

Zdravím všechny

Od včera jsme naistalovali spoj ePMP 1000 s GPS na zdálenost 600metru a stavá se nám že se spoj odpojuje a je nedostupní cca 30 minut až 1 hodku , zapnul sem tam log ale nic tam nejde vidět vubec netuším co to muže dělát máte někdo prosím stímto spojem zkušenost ?
je v režimu emaster a eslave .

Moc děkuji Zdeněk
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

Na první strance HOME se podívej na DFS status.
Pokud to tam hlásí něco jako radar detect, tak změnit frekvenci a nastavit "Alternate Frequency Carrier 1 a 2" na nějaké kanály, kde je alespon trochu volno.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 5 years ago

díky movc to takle mám ted v dfs mám toto In-Service Monitoring to tam bylo i předtím , sem zvedav co to udela zmenil sem kanal presnatvil sem ty další frekvence
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

In-service monitoring je OK, to už to jede.
Problémy můžou být dva:
1) radar detect - pokud není nastaven alternate kanál, tak to přesně 30 minut nejede a pak to zkusí znovu skenovat
2) připojilo se tam jiné zařízení - v ptp režimu je potřeba nastavit na AP lock na MAC adresu konkrétního klienta. V defaultu se to lockne na první přihlášenou stanici, což může být i cizí AP s povoleným WDS a bez zabezpečení. Pak než odpadne, tak blokuje přihlášení tvého klienta.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 5 years ago

Selič píše:In-service monitoring je OK, to už to jede.
Problémy můžou být dva:
1) radar detect - pokud není nastaven alternate kanál, tak to přesně 30 minut nejede a pak to zkusí znovu skenovat
2) připojilo se tam jiné zařízení - v ptp režimu je potřeba nastavit na AP lock na MAC adresu konkrétního klienta. V defaultu se to lockne na první přihlášenou stanici, což může být i cizí AP s povoleným WDS a bez zabezpečení. Pak než odpadne, tak blokuje přihlášení tvého klienta.


Mám nastavené alternativní frekvence a stejně se to odpojení jako zabezpečení mám wpa 2 , zkusím tam dát mac ip druhé strany

a jak u toho funguje to Gps? má to vubec naký přínos ?
0 x