Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Čím opravujete SummitD antény?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Čím opravujete SummitD antény?

Příspěvekod forkman » 5 years ago

Pátral jsem, proč nám nesedí o 10 dB signál na spoji Narrow na 6 km a našel jsem, že Summit nemá moc kvalitní antény. A fakt nemá, sundal jsem radom a ta střbrná barva na silonovém zářiči, co má odrážet signál do paraboly už je skoro smytá. fakt kvalita za 7 let ...

Čím se to dá stříknout, aby to zase fungovalo? Nebo Summit uznal chybu a mění to? Mám hliníkovou pásku, takže mě napadlo udělat z ní kolečko a nalepit. Jen se mi nechce moc improvizovat, ta 60ka anténa je na pokusy dost vysoko :-D

Pro srovnání, anténa od Alcomy, 2x tolik stará a žádný náznak podobného problému.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ani alcoma neni svata....na dvoch sa nam rozpadol ciastocne ozarovac a signal cez 15db nizsii...
0 x

Uživatelský avatar
stouracpetr
Příspěvky: 623
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod stouracpetr » 5 years ago

Doporucuji ocistit od zbytku puvodniho ,,reflektoru,, ,odmastit napr.redidlem a prelepit skutecne hlinikovou paskou.
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 5 years ago

Summit nabízí přímo už hodové kolečka na ozařovač. Stačí jim zavolat a domluvit se.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Přesně tak Summit uznal výrobní chybu a normálně pomůžou nebo poradí jak to opravit.
0 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

Svého času měnili ozařovače za jiné, pokud jste jim je poslali. I ty co přišli jako náhrady se po 3-4 letech odporoučeli, svou vinu na tom nese i plachta, která vydrží 2-3 roky. Jakmile je to nechráněné plachtou, de to do hajzlu rychle. Hliník se ale ztrácí i na ozařovačích co jsou za plastovým radomem.
Přelepení hliníkovou páskou je v pohodě, doporučuju to udělat u všech summitích antén. Nějaké chybějící db tím naženete, ale stejně většina nesedí z důvodu, že každá jednotka je trochu jiná. Není problém jen po výměně jednotky i o 5 db horší/lepší signál. Kalkulačkový výpočet se v praxi nedaří dosáhnout. Ostatní výrobci jsou na tom líp, většinou to udělá i několik db líp oproti vypočítané hodnotě.
Asi před dvěma lety jsme zkoušeli jestli se něco změnilo příchodem BT10 ale oproti vypočítaných -54 jsme na -62. To je prostě moc velký rozdíl...
Překvapením pro mě bylo taky přesun spoje SDV11G, kdy při 0db nastaveného tx, chyběli jen "pouhé" 4db do výpočtu. Při nastavení výkonu na max, tedy +15db, se zvedla úroveň přijímaného signálu pouze o 7db. Nevím co si o tom myslet, nerozumím, zřejmě s snižuje maximální výkon se stářím.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Odmastit, polepit hliníkovou páskou a pak oříznout podle tvaru ozařovače. Děláme tak všechny antény
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

S prominutím ale tomu říkám kvalita za rozumnou cenu.
Toto jsem ještě nezažil.
Zlaté paraboly od comscopu nebo leaxu.
Cena stejná a starosti žádné.
Nic podobneho ani na jirousech sem neviděl.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 5 years ago

Tak jsem volal do Summitu a repase toho kusu silonu není úplně za hubičku :-) Jen ze srandy jsem zkusil zajít do firmy, co s námi sousedí, a tam mi slíbili, že ten repas zkusí. Tak jsem zvědav, bude to i s měřením, takže se ukáže kolik dB ta smytá vrstva hliníku ubere :-D
edit: A měřák bude profi, nebude se to měřit stylem 2 jednotky proti sobě a odečítání signálu přes SMSC, takže se i nepřímo ověří jak je to s parametry Summitích jednotek.
0 x