Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zatuhávání bezdrátové části

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Zatuhávání bezdrátové části

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Dejě se nám to na RB912 STX HG i SXT Sar. Naráz se odpojí všichni klienti a pomůže jenom zakázat a povolit WLAN. Nastavení na to zřejmě nemá žádný vliv. Nstreme, NV2 any všude byly záseky.

Má někdo nějaké nové poznatky? V Mikrotiku na to zřejmě serou ostatně tak jak na všechno.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 5 years ago

Dělalo nám to jedno(z cca 150-200vysílaní na MK) SXT-SA tak před rokem ale pak jsme ho posunuli jinam, probehl upgrade z 6.38? na 6.39.2 a od te doby je klid.

Edit1:Je na to tady nekde celé vlakno resilo se to...
Edit2: všude mám nv2
Naposledy upravil(a) CrazyApe dne 29 Jun 2018 15:14, celkem upraveno 2 x.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 5 years ago

Klasika, je to očividně problém na bezdrátu. Taky nám to dělá na těhlech třech zařízeních. Akorát co mám vypozorováno, tak když to přepnu na NV2, tak si nepamatuju, že by se to stalo. Příjde mě, že to dělá jen u 802.11. Občas se taky stane to, že klioši zůstanou připojený, ale všichni maj brutální PL. Na smokepingu se ze zelenýho grafu stane skokově úplně červenej a pomůže jen reset toho sektoru. Na to odpojení lidí na bezdrátu máme skript. Jakmile není nikdo 15 minut připojenej, taj se na chvíli vypne a znovu zapne bezdrát. Ale na ten šílenej PL žádnej skript nemáme. RB922 a vše co je AC to nedělá . . .

Dělá to jen na některejch SXT. Na většině to nedělá, ale pak jsou takový, kde se to děje furt. Kliošema to není, drbne se i sektor co je prázdnej a nikdo na něm není a pak se k němu nedá připojit . . .
0 x