Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Racom Ray3

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: Racom Ray3

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

KoZLiCeK píše:hmm takze nic extra, na vic jak 3km to stejne legal nepujde.


24GHz @ 4096qam pojde legalne na par stoviek metrov :D Ak vobec najdes prostredie kde pojde 4096qam v dobre ajfajbrov :D
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

Gemb píše:
KoZLiCeK píše:hmm takze nic extra, na vic jak 3km to stejne legal nepujde.


24GHz @ 4096qam pojde legalne na par stoviek metrov :D Ak vobec najdes prostredie kde pojde 4096qam v dobre ajfajbrov :D

no asi tak.zlata 80ka.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 5 years ago

tak tohle rejové prokaucovali a to tezce, konkurence je uplne jinde.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

KoZLiCeK píše:
Gemb píše:
KoZLiCeK píše:hmm takze nic extra, na vic jak 3km to stejne legal nepujde.


24GHz @ 4096qam pojde legalne na par stoviek metrov :D Ak vobec najdes prostredie kde pojde 4096qam v dobre ajfajbrov :D

no asi tak.zlata 80ka.



Presne tak 80G do 3 km pojede uplne v pohode a to i vic jak 1G. Nemluve o tom kolik jich pujde dat jednim smerem nebo kolik jich pujde dat na jeden stozar.

tad uz jenom zalezi na cene
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Jestli to skutečně bude vypadat, jak na těch fotkách, tak je to velký krok zpět. Nechápu co v Racomu dělaj :(
1 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 5 years ago

Zapomínáte na jednu zásadní věc, vemte si velikost konkurenčních firem, a velikost Racomu. Dělají co můžou, ale velkým společnostem se konkurovat nedá. Vemte si například cenu Siae v 17 a 24ce.
Znáte to všichni, a stejně tady remcáte, že to Racom posral. Když k Vám přijde větší konkurence a nasadí nízké ceny, tak se snažíte alespoň nějak držet krok. Pokoušíte se něco vymyslet, ale konkurence má prostě víc peněz. Nakonec jen čekáte až se stane zázrak, a necháte to "dojet". Racom drží hlavně kvůli jejich dalším výrobkům, které prodávají po světě, a nemají v nich konkurenci. Ostatní tuzemští výrobci spojů nic takového nemají, a proto v minulosti skončili a zbytek taky skončí, ať se vám to líbí nebo ne.
Co vyvinul za poslední dobu Summit? Už jen do 80Ghz? Kolik zákazníků si ji koupilo, nebo plánuje koupit když uvidí konkurenční nabídky?
Kolik toho má za poslední dobu nového Alcoma? Žádný vývoj? Že by už došel kapitál?
Schválně co pan Peterka, a jeho Platforma? Může nám pan Peterka říct co ho drží nad vodou, jestli prodej duplexních spojů, nebo spíš předělávek mikrotiků do 10 a 17Ghz?
Můžeme začít uzavírat sázky, kdo další ukončí činnost, bez náhrady, bez servisu...
3 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Jo trochu chápu, že jde o cenu, ale nevěřím tomu, že se to nedalo udělat lépe a cena by moc nevzrostla. Předchozí verze byla v tomto lepší a když už dám 100k za spoj, tak tisícovka případně navíc to nevytrhne. Proč jsme kupovali Racom ? Byla kvalita. Tady ta průchodka z vrchu na voltmertr případně skryté LED, je úlet, tam může zatéct do rádia a je to celé v čoudu si myslím. Mohlo to vypadat stejně jak RAY2. Myslím, že pro Racom ani v modemech nebyla hlavní cesta cena, ale kvalita. Prostě tohle je krok stranou, pokud by to stálo 70k tak bych to pochopil, jinak ne. Byl jsem velký fanda Racomu, nemám to k nim daleko, čekal jsem zlepšení radiových parametrů, nic víc, ale to že seberou další konektory ne, to byla jejich konkurenční výhoda.
Naposledy upravil(a) whef dne 02 Jun 2018 12:00, celkem upraveno 1 x.
1 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 5 years ago

SIAE to zabilo.....

ale tak isto aj cena služieb klesla....

SFP + DC 2 linka je super....škoda ze to zmizlo...
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

whef píše:Jo trochu chápu, že jde o cenu, ale nevěřím tomu, že se to nedalo udělat lépe a cena by moc nevzrostla. Předchozí verze byla v tomto lepší a když už dám 100k za spoj, tak tisícovka případně navíc to nevytrhne. Proč jsme kupovali Racom ? Byla kvalita. Tady ta průchodka z vrchu na voltmertr případně skryté LED, je úlet, tam může zatéct do rádia a je to celé v čoudu si myslím. Mohlo to vypadat stejně jak RAY2. Myslím, že pro Racom ani v modemech nebyla hlavní cesta cena, ale kvalita. Prostě tohle je krok stranou, pokud by to stálo 70k tak bych to pochopil, jinak ne. Byl jsem velký fanda Racomu, nemám to k nim daleko, čekal jsem zlepšení radiových parametrů, nic víc, ale to že seberou další konektory ne, to byla jejich konkurenční výhoda.

asi tak.pokud by byla cena kolem 70kkč s DPH tak by to mohlo byt prodejne a konkurenční,ale moc tomu neverim.uvidime az to ofiko vyleze ven.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

Leeonek píše:Zapomínáte na jednu zásadní věc, vemte si velikost konkurenčních firem, a velikost Racomu. Dělají co můžou, ale velkým společnostem se konkurovat nedá. Vemte si například cenu Siae v 17 a 24ce.
Znáte to všichni, a stejně tady remcáte, že to Racom posral. Když k Vám přijde větší konkurence a nasadí nízké ceny, tak se snažíte alespoň nějak držet krok. Pokoušíte se něco vymyslet, ale konkurence má prostě víc peněz. Nakonec jen čekáte až se stane zázrak, a necháte to "dojet". Racom drží hlavně kvůli jejich dalším výrobkům, které prodávají po světě, a nemají v nich konkurenci. Ostatní tuzemští výrobci spojů nic takového nemají, a proto v minulosti skončili a zbytek taky skončí, ať se vám to líbí nebo ne.
Co vyvinul za poslední dobu Summit? Už jen do 80Ghz? Kolik zákazníků si ji koupilo, nebo plánuje koupit když uvidí konkurenční nabídky?
Kolik toho má za poslední dobu nového Alcoma? Žádný vývoj? Že by už došel kapitál?
Schválně co pan Peterka, a jeho Platforma? Může nám pan Peterka říct co ho drží nad vodou, jestli prodej duplexních spojů, nebo spíš předělávek mikrotiků do 10 a 17Ghz?
Můžeme začít uzavírat sázky, kdo další ukončí činnost, bez náhrady, bez servisu...


mě v Alcomě tvrdí že prý o spoje 1Gb+ není takový zájem a že se jim to tedy nevyplatí, což asi pravda bude, nevím kolik kdo reálně potřebuje tahat vzduchem 1Gb+...
každopádně spoje na delší vzdálenost myslím tím ne e-band tak Alcoma má stále velmi slušné citlivosti a výkony...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

I pokud by byla 70k bez DPH bylo by to celkem ještě ok, ale čekám tak min. 90 bez DPH. No chtěl jsem napsat delší komentář, ale nemá to smysl. AirFiber je tu už skodo 6 let co jsem koukal. Tohle je tedy plně FDD.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 years ago

whef píše:I pokud by byla 70k bez DPH bylo by to celkem ještě ok, ale čekám tak min. 90 bez DPH. No chtěl jsem napsat delší komentář, ale nemá to smysl. AirFiber je tu už skodo 6 let co jsem koukal. Tohle je tedy plně FDD.

za 90kkč je už krasná 80ka s uplně jiným potenciálem než 24ka.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Ano taky jsem to slyšel, je pravda, že náš trh je malý. Gigabit jinak stačí bohatě na většině míst. Jediné kde vidím možný růst kapacity za přiměřenou cenu je 80 Ghz a pak ještě 18 GHz, kde by to ve 112MHz Xpicu mohlo dát 2 Gbit, to doufám, že bude další revize IP20C se SFP+ V jiných pásech to asi nemá smysl a nebo za použití XPICU v jedné jednotce. Na to je, ale pěkné řešení Eriku 80Ghz + licence v jedné anténě. Až na spotřebu a cenu fainé řešení.

okoun píše:
Leeonek píše:Zapomínáte na jednu zásadní věc, vemte si velikost konkurenčních firem, a velikost Racomu. Dělají co můžou, ale velkým společnostem se konkurovat nedá. Vemte si například cenu Siae v 17 a 24ce.
Znáte to všichni, a stejně tady remcáte, že to Racom posral. Když k Vám přijde větší konkurence a nasadí nízké ceny, tak se snažíte alespoň nějak držet krok. Pokoušíte se něco vymyslet, ale konkurence má prostě víc peněz. Nakonec jen čekáte až se stane zázrak, a necháte to "dojet". Racom drží hlavně kvůli jejich dalším výrobkům, které prodávají po světě, a nemají v nich konkurenci. Ostatní tuzemští výrobci spojů nic takového nemají, a proto v minulosti skončili a zbytek taky skončí, ať se vám to líbí nebo ne.
Co vyvinul za poslední dobu Summit? Už jen do 80Ghz? Kolik zákazníků si ji koupilo, nebo plánuje koupit když uvidí konkurenční nabídky?
Kolik toho má za poslední dobu nového Alcoma? Žádný vývoj? Že by už došel kapitál?
Schválně co pan Peterka, a jeho Platforma? Může nám pan Peterka říct co ho drží nad vodou, jestli prodej duplexních spojů, nebo spíš předělávek mikrotiků do 10 a 17Ghz?
Můžeme začít uzavírat sázky, kdo další ukončí činnost, bez náhrady, bez servisu...


mě v Alcomě tvrdí že prý o spoje 1Gb+ není takový zájem a že se jim to tedy nevyplatí, což asi pravda bude, nevím kolik kdo reálně potřebuje tahat vzduchem 1Gb+...
každopádně spoje na delší vzdálenost myslím tím ne e-band tak Alcoma má stále velmi slušné citlivosti a výkony...
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Malí lokální ISP (co jdou extrémně po ceně a chtějí ze spoje vyždímat co nejvíc) nejsou jediným zákazníkem. Pokud spoj pořizuje větší provider jako lastmile k zákazníkovi, kterému prodá 100Mbit, nepotřebuje tam gigabitový spoj.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Tak to určitě ano, ale prodejce radši prodá rádio v plné kapacitě než sw. omezené, cena není o moc menší, protože náklady na HW jsou stejné. Díky širokému modemu, se dá dosáhnout větší kapacity, aby to bylo v normě, i když to tu spousta lidí neřeší. Je to zklamání, ale nějak si zvykneme, jen to boří moje plány propojit nějaké spoje na přímo. Pokud se nepletu není na tom ani znak Racomu, tak se to bude možná vesele brandovat, proč ne.

rsaf píše:Malí lokální ISP (co jdou extrémně po ceně a chtějí ze spoje vyždímat co nejvíc) nejsou jediným zákazníkem. Pokud spoj pořizuje větší provider jako lastmile k zákazníkovi, kterému prodá 100Mbit, nepotřebuje tam gigabitový spoj.
0 x