Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Racom Ray3

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
RacomSK
Příspěvky: 14
Registrován: 6 years ago

Re: Racom Ray3

Příspěvekod RacomSK » 5 years ago

Kart píše:
Cheprer píše:...
A kdyby byla akce vymeny ray2 za ray 3 zase s doplatkem 20tis tak to by byl proste luxus :-]

Podobna akce nekdy byla?


My sme obdržali za celý čas len jednu požiadavku na upgrade z RAy1 na RAy2 + doplatok.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

RacomSK píše:
Kart píše:
Cheprer píše:...
A kdyby byla akce vymeny ray2 za ray 3 zase s doplatkem 20tis tak to by byl proste luxus :-]

Podobna akce nekdy byla?


My sme obdržali za celý čas len jednu požiadavku na upgrade z RAy1 na RAy2 + doplatok.


Mě to nabízí vanco. A mám tu jednoho ray1 a hlídkám toho vyuzit.
Racom tuto službu nabízí i sam?
Že od není ze by mi to vadilo ale je už postarší pan i když kupovan těsně před uvedením dvojek. Ale potřebují více rozhrani, jeden Ethernet je limitující.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Alcoma to dělá běžně, je možné jít i do jiného pásma.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Tak Vanco výměnu nenabízí jako standartní službu, ale lze se takto domluvit, pokud mají odbyt na ty spoje a používají jako lastmile většinou v pronájmu. Z tohoto důvodu to ani Racom dělat nebude, leda že by na to měl odbyt, ale on sám rádia ani neprodává. Jinak mezi RAY1 a RAY3 bude asi větší cenový rozdíl, i když ta kapacita se všude nevyužije.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 5 years ago

Racom sám ty odkupy nedělá, poptával jsem tu službu. Dělá to co vím tak pouze Vanco
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

Me teda vymena a doplatek za novy ray prijde jako zbytecnost. Koupim ray 2 vymenim ho a ten ray 1 pouziju jinde preci.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Ano i tak se to dělat, měnily jsme asi 6 spojů RAY1 za RAY2, nový spoj se zárukou více rozhraníma se hodí, zvlášť když člověk chce mít kvůli servisu v síti co nejvíce stejných rádií.

hocimin1 píše:Me teda vymena a doplatek za novy ray prijde jako zbytecnost. Koupim ray 2 vymenim ho a ten ray 1 pouziju jinde preci.
0 x

RacomSK
Příspěvky: 14
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod RacomSK » 5 years ago

Leeonek píše:Racom sám ty odkupy nedělá, poptával jsem tu službu. Dělá to co vím tak pouze Vanco


Na Slovensku je situácia iná...sme priama dcéra Racomu v SVK už od r.1996 a máme vlastnú obchodnú politiku.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Tak co říkáte na RAY3 ? Technicky žádné překvapení, cena je to co jsem čekal.
Naposledy upravil(a) whef dne 28 Jun 2018 19:18, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

whef píše:Tak co říkáte na RAY3 ? Technicky žádné překvapení, cena je to co jsem čekal. Za cenu sněhuláka kvalitnější spoj, tedy podle mne.


Kolko ma byt ta cena ? Cena AF24 je cca 2200€ bez dph, cize ray 3 stoji tolko ? AF24 je sice ako spoj hracka oproti vsetkemu ostatnemu ale ray3 si vedla AF24 ani neprdne....tam kde bude vela AFiek to ray neda kvoli vysokym modulaciam....
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

whef píše:Tak co říkáte na RAY3 ? Technicky žádné překvapení, cena je to co jsem čekal. Za cenu sněhuláka kvalitnější spoj, tedy podle mne.


Můžeš postnout bližší Info prosim. Nevím nic.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.


Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

pěkně to vypadalo.
jen doufám, že vylepšili grafický výstup ze spektráku, to jsem se na předváděčce zapomněl podívat
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 5 years ago

Hmm, furt máme v nákupu AF24 o 29k levnější než Ray3 . . .
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

JJ cenu, nakonec nebudu komentovat, u AF-ka jsem se blbě podíval. Za mne asi rozumný poměr cena/výkon. Záruka by měla být jak říkali asi "pouze" 36m. Nakonec asi i to případné napájení přes redukci do ETH portu je oki. Ještě do 17 tky něco podobného, i když to bude mít asi o něco menší kapacitu.
0 x