Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Racom Ray3

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Re: Racom Ray3

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

Asi SFP . . .
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

kure05 píše:Asi SFP . . .


SFP je eth2, asi nedodělávka.
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 4 years ago

Asi jo. Ve Switch settings-Status je SFP Eth2 a OK
Eth2.jpg
Eth2=SFP
Eth2.jpg (152.2 KiB) Zobrazeno 3195 x
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

3com píše:Asi jo. Ve Switch settings-Status je SFP Eth2 a OK
Eth2.jpg


Jo to mám taky, aleten status jim nesedí.
0 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 4 years ago

Nevíte oid na Ray3? Potřebuji vyčítat výkon a signál do Dude ale tyto parametr nevidím.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

3com píše:LOG2: RAy3-2.jpg

PS.. Chtělo by to tady to omezení kapacity přílohy navýšit... Ta současná kapacita je pro dnešní dobu nepoužitelná...


Nám teď týden zpět měsíc po montáži jedna strana taky reboot :/
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Jak je to ted aktualne? S novym firmw. uz nedojde k zaseku ale k rebootu jenom?
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 4 years ago

Jo dojde jen k Rebootu. Z Racomu to tu sledují. Potom co se to tu začlo řešit mi týden zpět sami od sebe napsali a posílal jsem jim Diagnostické balíčky z jednotek u kterých se to stalo. Takže to řeší. Jenom co mi zatím bylo potvrzeno tak, že u obou rebootu (jedna strana spoje, týden na to druhá strana spoje) bylo napájení bez problému a nebylo příčinou rebootu (napájeno dvojlinkou DC z průmyslového zdroje za baterkama jedna strana 27V druhá 56V).

Viz.: Dobrý večer,Děkuji za zaslaný diagnostický balíček. Opět jsem ho již předal vývojářům. Z logů skutečně vidím, že příčinou byl restart na watchdog, nikoliv výpadek napájení, nebo jiná možnost rebootu.Jakmile budu mít vyjádření z vývoje dám vědět.S pozdravem XXXX, Technical support RACOM s.r.o.

basty píše:Jak je to ted aktualne? S novym firmw. uz nedojde k zaseku ale k rebootu jenom?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

tak to je dobre...
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

No pánové já mám zkušenost z 24.12. v 19hod a fw 1.0.17 zásek rádio rozpojení. Na druhé straně dostupné jen lokálně přes ssh(nešla routa). Po rebootu z konzole cli_restart se to rozjelo. Všechno zasláno na racom i vanco. Vyjádření zatím díky, předáme vývojářům.
Jinak nevím za jak dlouho proběhne reboot, ale já se na to dostával zezadu víc jak 30min a nic.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

Kua nech sa na mna nikto nehnevá ale ako sa toto môže stať na HW ktorí stoji +-100.000czk? Že sa to deje na UBNT hračkách pochopím...ale tu?
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

midnight_man píše:Kua nech sa na mna nikto nehnevá ale ako sa toto môže stať na HW ktorí stoji +-100.000czk? Že sa to deje na UBNT hračkách pochopím...ale tu?


No za námi je naštěstí už patálie s Ceragonama IP20e, kde měli taky moc pěkný špek.
Záseků na prvních Ericssonech 6352 taky pokud vím nebylo málo.
Problém s tím Ray3 je především v tom, že to dělá jen na 1% instalací, kolem sebe mám cca 10 spojů a ani na jednom se nikdy nic takového neprojevilo.

Tím nechci házet špínu na postižené - chápu že za to nemůžete a že vás to sere, opravdu se těším, až se přijde na to v jaké konfiguraci se ta chyba projevuje / co je příčinou.
V zásadě může jít o cokoliv
- výrobní vada projevující se jen u promile jednotek
- náchylnost na pád při určitém druhu provozu
- --//-- při určitém vlivu okolí (teplota, vlhkost, napájení, rušení na XX freq)
- kombinace výše uvedených možností...

prostě je to asi brutus, každý z nás ví, že je mnohem lepší vada, která se projeví hned, než vada, která se projeví jednou za XXdní...

R
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Mám tu první sérii summitd bth17/24 co na ní 1x za půl roku přeteče vyrovnávací buffer na ethernetu. Spoj běží, je slinkovaný ale data nepřenáší.
0 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

pgb píše:Mám tu první sérii summitd bth17/24 co na ní 1x za půl roku přeteče vyrovnávací buffer na ethernetu. Spoj běží, je slinkovaný ale data nepřenáší.

Děkujeme za reakci k Racom spoji SUMMIT!
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Jasný no chápu tvoji ironii, nicméně stejně jako příspěvek od Juliana mě šlo o to vyjádřit podporu, že se prostě stane chyba i jinde u nových věcí (u summitu už je fix dávno).
0 x