Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Racom Ray3

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Racom Ray3

Příspěvekod basty » 4 years ago

tak to vsechno hlaste... at na tom muzou delat.
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

Dela to nekomu i na Ray3 17GHz, nebo muzu byt v klidu?
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

Jenya píše:Dela to nekomu i na Ray3 17GHz, nebo muzu byt v klidu?

klid se zarizenim Racom asi nezazijes :thumbsup:
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

K3NY píše:klid se zarizenim Racom asi nezazijes :thumbsup:

To je žvást.
Nedá se říct, že by to bylo poruchovější než spoje víceméně jakékoliv jiné značky. Občas se u každého výrobce objeví vadný kus nebo vadná série, občas nějaké nekompatibilita nebo problémy při netypické konfiguraci/netypickém provozu, ale že by mezi výrobci byly nějaké zásadní rozdíly není pravda.
1 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

taky mam zpravy, ze racomy jsou jedny s nejspolehlivejsich spoju...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

K3NY píše:
Jenya píše:Dela to nekomu i na Ray3 17GHz, nebo muzu byt v klidu?

klid se zarizenim Racom asi nezazijes :thumbsup:


to asi moc se žádným spojem, ale pokud chceš jistotu tak proste neřeš cenu a jdi do ericssonu
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

K3NY píše:
klid se zarizenim Racom asi nezazijes :thumbsup:


To je žvást.
Nedá se říct, že by to bylo poruchovější než spoje víceméně jakékoliv jiné značky. Občas se u každého výrobce objeví vadný kus nebo vadná série, občas nějaké nekompatibilita nebo problémy při netypické konfiguraci/netypickém provozu, ale že by mezi výrobci byly nějaké zásadní rozdíly není pravda.


Co se týče Ray2, tak provoz je velice nudný. Jediné, co se řešilo byl výskyt zvířectva s PBM10 v okolí a úder blesku do stožáru. Jinak za 5let nic.
Zato se Summity a Peterkostroji bylo zábavy až až...
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

okoun píše:
K3NY píše:
Jenya píše:Dela to nekomu i na Ray3 17GHz, nebo muzu byt v klidu?

klid se zarizenim Racom asi nezazijes :thumbsup:


to asi moc se žádným spojem, ale pokud chceš jistotu tak proste neřeš cenu a jdi do ericssonu

Mate pravdu predsedo,ale z ceskych vyrobcu je racom asi to nejlepsi.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

pravdu nemá, erik nemá free bandy
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

no to nemá i má, co třeba 80GHz :D , ale ceny licencí jsou dneska už tak směšné, že pokud to myslím opravdu tak aby to bylo hodně spolehlivé tak je to jasná volba
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Pravdu nemáš ty.
hapi píše:pravdu nemá, erik nemá free bandy
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Ahoj,

komunikoval jsem s Racomem ohledně tohoto problému (který mě nepostihuje), snaží se přijít na to, co by mohlo být příčinou, ale mají minimum informací, proto Vás prosí (chybou postižené), zda byste jim problémem afektované spoje nenahlásili s co možná nejdetailnějším popisem situace /fw, napájení, zapojení, okolní HW, topologie sítě, druh provozu.... .
Do poznámky dejte ID tiketu 390195, aby si to mohli vztahovat k tomuto problému.
Tak snad mě Vy, ani Racom neukamenujete za přílišnou aktivitu... :grinning:

R

P.S.: ty spoje zatuhnou na furt, nebo se například po hodině rozeběhnou samy?, nebo jste tak dlouho nemohli čekat a vždy jste je dojeli "otočit" dřív
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 4 years ago

Vždy jsem zatuhlou stranu stihl do půlhodinky otočit, tímto se ale nemohu vzdálit od domova neboť jak odjedu tak se to zřejmě stane zas. :worried: Poslal jsem jim diagnostický balíček, zatím s výsledkem neodpovídají.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Macek píše:Vždy jsem zatuhlou stranu stihl do půlhodinky otočit, tímto se ale nemohu vzdálit od domova neboť jak odjedu tak se to zřejmě stane zas. :worried: Poslal jsem jim diagnostický balíček, zatím s výsledkem neodpovídají.


A maj i info o tvé topologii?, co máš za tím, čím to máš spojené, čím napájené atd...?
0 x

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 130
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Macek » 4 years ago

na nic víc se zatím neptali ale pokud by to k něčemu bylo tak s tím nemám problém jim vše napsat, jen si nemyslím že by jim to k něčemu bylo když zatuhne rádio
0 x