Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Racom Ray3

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Re: Racom Ray3

Příspěvekod Matess » 5 years ago

všichni chodí kolem horké kaše... já to klidně řeknu na plnou hubu. Jedná se o ericsson mini-link 6363. Je to split řešení. Jednotka umí 7-112MHz a propojuje se koaxiálním kabelem s IDU, která si řeší XPIC a další...

Nemůžu už ale dohledat druhou část, protože někde jsem viděl reálný funkční test s XPIC i MIMO (vlastně 4x4 MIMO) ve 4096qam@28MHz s rychlostí 1Gb/s. Nemůžu to už ale najít...

edit: ta druhá část se asi týkala ceragonu...
edit2: https://www.wifi-shop.cz/img.asp?attid=510009

strana 19
1 Gbps radio throughput over a single 28 MHz channel utilizing 4x4 LoS MIMO.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

No a o co jde s tím Erikem ? Taky jsem na něj koukal, ale do split řešení a za ty peníze jít nechci. Ceragon IP20C je fainý, je v něm XPIC, ale má to jen gigový porty a umí to myslím giga na 56 Mhz XPIC, ano umí to i MIMO a pak to dá tu kapacitu na 28Mhz kanále XPIC, ale jsou potřeba čtyři rádia a instalace je dle frekvence velmi náročná na dodržení správného rozestupu antén atd, né všude to lze. Nové ceragoní řešení IP50 už opouští XPIC v jedné jednotce a za to má kanály široké až 224 Mhz v tradičních pásmech, otázka kde dají takový příděl.
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

jj uznavam ze takove mimo na 10km s odstupem anten kolem 10m je silne nerealne.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Racom uz konecne vypustil von verziu v 17GHz. Vzhladom na uzsie pouzitelne pasmo to nebude vediet 1Gbit FDX ale len 713Mbit FDX, 1Gbit to vie len asymetricky ale v podstate to staci kazdemu.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

Jo jo, přesně tak, nevím jestli už ho rovnou dodávají, snad ano. Budeme jeden objednávat. Pomalu by se tím dali nahradit i konkurenční rádia, je to teď asi nejlepší 17 Ghz na trhu a poměr cena/výkon je dobrý.

Gemb píše:Racom uz konecne vypustil von verziu v 17GHz. Vzhladom na uzsie pouzitelne pasmo to nebude vediet 1Gbit FDX ale len 713Mbit FDX, 1Gbit to vie len asymetricky ale v podstate to staci kazdemu.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Jakou má výhodu 17G oproti 24G?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

basty píše:Jakou má výhodu 17G oproti 24G?
Za mňa je 17ghz na dlhší skok ako ta 24ka. Na druhu stranu je 17tka u nás v niektorých lokalitách obsadená a 24 nie. Taktiež utlm v daždi je u 24ky väčší.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

máme obě pásma a je to tak nějak fuk. 24GHz pojítka mívají větší TX power. Mnohem důležitější je stabilita stožárů která to totálně zničí za větru a deště a to ještě dřív než by reálný útlum byl. 24GHz má třeba i ziskovější antény. Všechno tohle dorovná 17ku.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

No aktualne pre 17GHz hovori aj cena. Ray3 v 17GHz mame o vyse 300€ lacnejsi nez 24GHz verziu. Otazka je ako sa ta cena zmeni po zabehnuti na trhu.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Tu cenu ti rekl kdo? Ja mam zpravy ze cena je stejna...

Jinak jaky aktualne DC/DC prevodnik z 24 na 48V? Utahne to: SS-75-480/DIN2_18-36V od BKE?

Diky
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

S prstem v nose a i dva kusy dava s dobrou ventilací.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

sry, vykopiroval jsem blbej model. SS-30-480/DIN 20-32V_4kV tento. ta verze s 30W.
0 x

boovik
Příspěvky: 14
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod boovik » 4 years ago

basty píše:sry, vykopiroval jsem blbej model. SS-30-480/DIN 20-32V_4kV tento. ta verze s 30W.


Ve specifikaci mají <22W tak by to mělo jeden kus vzít bez problémů
0 x

Kmotrik
Příspěvky: 124
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Kmotrik » 4 years ago

Budete tahat k Ray3 DC + optiku?
Mrzí mě že Racom přišel s tím že napájení jde pouze přes POE port ... takže když k němu chcete tahat DC tak přijdete o port.

Abych nebyl úplně mimo téma osvědčil se nám za siklu zdroj od Tyconu TP-DCDC-2448GD-HP
jen pro info dělají i verzi DCDC-2448-HP ale ta není gigabitová takže při objednávce dávat pozor na to aby za 2448 bylo to G :-D. Dost jsme se divili na popu a na stránkách wifishopu to dodnes není vysvětlené :-)

napájíme tím jak racom ray2 i siklu z meanwella AD-155B který k sobě má připojený baterie
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Tyhle zdroje maj bejt fajn. Objednal jsem loni 3ks z toho dva jsou mrtvé po zablikání proudu u koncáka co neměli ups(není moje starost). Co dodat, zlaté bke a sp-ethpoe1g. Používalo to i o2 ke koncakům na raye. Používáme to na vše lepšího jak tik a spokojenost.
0 x