Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Racom Ray3

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Re: Racom Ray3

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

Sám píšeš, že je to větší ... tak co se divíš?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

AF24 vyhrava len preto, pretoze pouziva MIMO. Ak by nepouzivalo MIMO prenieslo by polovicu...hlavna nevyhoda AF24 je len spotreba.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 5 years ago

Jenya píše:U Ray3 Kazda strana spoje vysila na opacne polarizaci. Tim podle meho laickeho nazoru zmensuji nachylnost ruseni RX (prijmace) TX(vysilacem).

Teď jsme se do toho trochu zamotali. RAY3 má jako ostatně všechny duplex spoje pootočenou polarizaci, kvůli malému odstupu TX a RX v pásmu 17 a 24Ghz. Není to ale xpic, kdy se používají obě polarizace na obou stranách i na příjem i na vysílání.

Sněhulák zasere pásmo v obou polarizacích na obou stranách, duplexní spoje nasadíš oproti němu ve stejném směru 2.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

v realu nenasadíš. Ověřeno.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

V přesně stejném směru asi opravdu ne, typicky příklad anténa siae H->V stejný směr 0°-30dB, 3° -30dB, ale už 4.5° je -55dB což už použitelné je a sněhuláka na 4.5° bych předpokládám nedáš.
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

Ano to je zcela jistě pravda... věřím tomu že racom i alcoma půjde teoreticky nasazovat po 10 stupních s otáčením polarizace ve stejném kanále a že airfiber jelikož používa obě polarizace současně půjde proto použít o něco hůře. Nicméně 20 stupňů máme otestováno a jede jako víno a taky jede 2x rychleji.

EDIT:
Za mě je tedy airfiber stále nejlepší spoj pro pásmo 24GHz. Mám racom rád, mám rád i Alcomu, ale na tohle prostě nemají. Abych u airfiberu nemluvil jen v dobrém tak má i nevýhodu a to hodně zásadní. Neexistující pozáruční servis... Mám na skladě jeden co mu blbne rádio v jedné polarizaci a můžu si z toho udělat maximálně květináč. V servise místní firmy prostě vedou a rozhodně nikoho neodrazuji od nákupu u nich.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

dneska už bych si AFko nekoupil. To už radši ray3. Dokud nebyl tak to byla jiná písnička. Teď už je a AFko postrádá smysl. Ostatní parametry dožene TX power.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 5 years ago

dagus píše:V přesně stejném směru asi opravdu ne, typicky příklad anténa siae H->V stejný směr 0°-30dB, 3° -30dB, ale už 4.5° je -55dB což už použitelné je a sněhuláka na 4.5° bych předpokládám nedáš.


Tim je mysleno 2 spoje SIAE s rozdilnou polarizaci a uhlem 4.5° ?
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Tím je myšleno jak píšeš. Viz dokument https://miro-icmfxmvdkqz7ku.stackpathdn ... P_dish.pdf máš tam i kombinaci V-V H-H a H-V a není to o siae, ale o anténě a pásmu. Na siae jsem poukázal, protože jsem to v dokumentaci viděl.
1 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

Matess píše:Mám na skladě jeden co mu blbne rádio v jedné polarizaci a můžu si z toho udělat maximálně květináč

Zkus dvojitou wok pánev, ale 50W na uvaření čehokoli asi stačit nebude ;)
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 5 years ago

Abychom se vrátili k RAY3, ti štasní kdo již mají první kusy, jak se Vám nasazovalo, jak jede?
(já to měl až nějak moc lehký, tak mě zajímá, zda to byla náhoda, nebo vlastnost)

R
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

Já mám zatím dva spoje na stole, nasadím asi po novém roce až, ale žádný problém bych v tom neviděl. Jediné, kde zatím byla zrada, že ve spojovacím materiálu na Arkivátor nebyli na jednom spoji dodělaný závity a nešlo to dotáhnout, tak jsem je musel dořezat, ale to není věc Racomu.

Julian píše:Abychom se vrátili k RAY3, ti štasní kdo již mají první kusy, jak se Vám nasazovalo, jak jede?
(já to měl až nějak moc lehký, tak mě zajímá, zda to byla náhoda, nebo vlastnost)

R
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 5 years ago

Kdo už máte RAy3 byly tam v USB zasunuté 2,4GHz USB wifiny? Co mi došel dva dny zpět spoj tak v obou jednotkách jsou.
Naposledy upravil(a) 3com dne 23 Dec 2018 00:39, celkem upraveno 1 x.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 5 years ago

3com píše:Kdo už máte RAy3 byly tam v USB zasunuté 2,4GHz USB wifiny? Co mi došel dva dny zpět spoj a v obou jednotnách je.


V Racomu řikali, že je budou dávat standardně do všech.

R
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

A důvodem je, že pípák je moc drahý ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.