Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jirous 24EX MIMO vs. RFE UltraDish 400

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Re: Jirous 24EX MIMO vs. RFE UltraDish 400

Příspěvekod Panda410 » 5 years ago

Ještě jednou bych rád otevřel toto téma. Po naší diskuzi mě oslovil pán z RF Elements a zapůjčil nám 2ks Ultradish 400 na otestování. A musím uznat, že se mi s nimi pracovalo na jedničku. Držák je vymyšlený opravdu geniálně, montoval jsem to v 20 metrech na stožáru a šlo to opravdu pěkně. Z hlediska funknčosti: jsou mnohem směrovější než Jirous, stačí pár stupnů pohnout a signál klesá o desítky db. Měnili jsme právě za Jirouse 24EX MIMO, který byl nasazen v dost zarušeném prostředí. Jednotky: jako AP Prism Gen2 jako CL AC-Lite. V době kdy tam byl Jirous nám padala modulace na 6x nyní drží stabilně 8x. Samozřejmě na stejném kanále a se stejným výkonem. Samozřejmě nic proti anténám Jirous ve své době to bylo to nejlepší co se dá sehnat, ale doba pokročila. ještě by mě zajímalo srovnání toho nového Jirouse jak ten si stojí.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

​Ještě jednou bych rád otevřel toto téma. Po naší diskuzi mě oslovil pán z RF Elements a zapůjčil nám 2ks Ultradish 400 na otestování. A musím uznat, že se mi s nimi pracovalo na jedničku. Držák je vymyšlený opravdu geniálně, montoval jsem to v 20 metrech na stožáru a šlo to opravdu pěkně. Z hlediska funknčosti: jsou mnohem směrovější než Jirous, stačí pár stupnů pohnout a signál klesá o desítky db. Měnili jsme právě za Jirouse 24EX MIMO, který byl nasazen v dost zarušeném prostředí. Jednotky: jako AP Prism Gen2 jako CL AC-Lite. V době kdy tam byl Jirous nám padala modulace na 6x nyní drží stabilně 8x. Samozřejmě na stejném kanále a se stejným výkonem. Samozřejmě nic proti anténám Jirous ve své době to bylo to nejlepší co se dá sehnat, ale doba pokročila. ještě by mě zajímalo srovnání toho nového Jirouse jak ten si stojí.

Na tom site máte okolo další antény?
Vtip je v tom, že pokud kolem nic není tak to má větší zisk. Takhle se choval dish od ubnt - ten byl přezářený. Dokud v blízkém okolí nebylo nic, tak super. V okamžiku, kdy dal někdo poblíž nějakou nanostation nebo sektor, tak KO.
My jsme teď zkoušeli nové JRC 24EX MIMO a proti staré verzi je to docela výrazný rozdíl. Nicméně to má pořád velké mínus v náročnosti smontování a je otázka jak dlouho vydrží pokovený plast ozařovače. Aby to nebylo jako summit antény.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 5 years ago

koukali jste už na tento nový Jirous, přímo pro primstation, vypadá to zajímavě :) http://cz.jirous.com/anteny-5ghz-parabola/jrc-24DD_Pris
0 x