Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

80GHz 30cm siklu na 1,6km?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Re: 80GHz 30cm siklu na 1,6km?

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Vanco nabízí Ceragon IP20E (ne HP verzi) s +12dB vysílacím výkonem za nějakých 74000,-Kč a s 2,5Gb licencí za 77000,-,. Pokud se nepletu, tak i ISPA vyprodává tu samou verzi.
Siklu pořídíš za kolik? S 1Gb HD licencí kolem 65000,-Kč? Tady máš o 10000,- navíc 2,5Gb FD pojítko s výkonem na potřebnou vzdálenost.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

mno ten ceragon mám o 4K dražší, každopádně to zvládá teda větší prpopustnost a 12Tx :)
nevýhoda je taková že budu mít zase dalšího nového výrobce spojů :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

okoun píše:mno ten ceragon mám o 4K dražší, každopádně to zvládá teda větší prpopustnost a 12Tx :)
nevýhoda je taková že budu mít zase dalšího nového výrobce spojů :(


Tak zkus jeste summita ...
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

siklu TX je oproti ceragonu ci jinym spojum jina liga.(horsi ale levnejsi)
0 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

Summit s šířkou pásma 750Mhz, citlivostí -67 a qpsk? Jakou má vlastně Summit výhodu oproti Ceragonu? Alespoň poloviční cena?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Vyprdni se na Siklu a kup si toto Ceragona... čemu to vadí, že budeš mít dalšího výrobce? Ničemu a ještě získáš úplně jiné parametry a výkon ;-)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

mno asi to tak udělám, ještě zkusím u alcomy abych něměl 20 výrobců, jenže je tam problém že tam mají 2 Tx a nebo zase "hodně Tx" za hodně penízek
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Mne bylo teď řečený, že ten výkonější spoj od Alcomy, nejde použít na kratší vzdálenost, že to neumí dostatečně snížit vysílaný výkon a mohl by se odpálit koncát. Je to reálné ? Jinak ceny by měli být teď taky příznivé, jen stále absence toho sfp v základu mne štve a pokud se nezmění koncepce, tak se nic nezmění. Do jiných volných pásem snad už napodzim bude konečně RAY3.
0 x

rseb
Příspěvky: 101
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod rseb » 6 years ago

Alcoma bude nově nabízet odu s sfp kleci ve vyvodce za lepší cenu. To teda platí pro 80GHz. Co se výkonu týče, tvrdí, že pokud d máš RX nad -20dbm může dojít k poškození přijímače. Z výroby mají nastavené tuším 6dbm nevím kam až umí jít dolů.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

6dB to bude tak -38 na Rx takže dobré... každopádně ty informace jsou z radiokonference?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Taky by mne zajímalo, něco z té konference, akorát kromě snížený cen, aby to bylo cenově konkurenceschopný tam asi nebylo, to SFP se dá uživatelsky měnit a je tam nějaká klec, místo vývodky, nebo jak to je řešeno ? Jinak co jsem koukal tak HP verze má mít výkon od 0 do teoterických 20dbm LP má natvrdo +2dBm, takže lepší určitě ta HP verze, pokud to člověk chce stěhovat třeba na delší skok a před spojením si zregulovat výkon. Jediný proč o tom uvažovat je cena, že chybí koncový stupeň, který se dá doplnit.
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 6 years ago

Nějak se mi nezdá že by došlo k poškození modemu při lepším signálu než - 20 ale budiž.
Většina výrobců udává stejnou citlivost těch modemu jako maximální k provozu. - 20

A osobně jsem stavěl spoje tak predimenzovane že S počítány signál měl být - 25 a my jsme byly i na - 23dBi. A spoje chodí dodnes jako z praku.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Nejak nechapem k comu je 80Ghz alkoma dobra ked to prenesie ledva 1Gbit. Za podobne ceny su ovela lepsie stroje.
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

třeba co.. hlavně neříkej siklu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

řeknu to asi tak ten spoj je jen takovej okrajovej tok je tam 80-100Mb, 5GHz musí pryč pač to naráží někdy na strop a hlavně 5GHz už na ptp nechceme. každopádně investovat tam do nějaké FDX je prostě trochu s povzdechem jelikož to tam v dohledné době pojede sotva 150Mb :(
moje představa je pojítko s dobrou latencí, které není v 5GHz a umí do 300Mb a má solidní spotřebu, což všechno splnuje to siklu....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...