Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

80GHz 30cm siklu na 1,6km?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Re: 80GHz 30cm siklu na 1,6km?

Příspěvekod TTcko » 6 years ago

0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 6 years ago

Pokud je ta 60cm od Siklu pořád stejně špatná mechanicky, tak bych se jí vyhnul. 60 cm do 80 GHz bez jemného ladění je na zbláznění.
1 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

tedy nevím ale u toho malého siklu normálně jemné ladění mám...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

tak origo drzaky jsou des. Slaby zavitovky z mekkyho matrose a po utazeni se to dycky hne.
Bastlime to na jirouse univ. drzak a je to o moc lepsi :)
1 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

Souhlas, originál držák, navíc za ty prachy je výsměch.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 6 years ago

Orig držák u 30 i 60 cm nestojí za nic. Pokud tu jednotku nasazuješ jednou tak vše ok, pokud ji pákrát přesouváš, tak různě napadá barva do závitů nebo je nedejbože i strhneš. Nádherná práce s tím pak :( ... jinak kromě kvality materiálu se mi zaměřují dobře a to i 60cm (ale nesmíš to mockrát opakovat :) )
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

nevim asi máte nějaké starší držáky, já tam mám normálně jemné lazení s takovou pružinkou....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

Máme na mysli všichni uplně stejné neboj, dělají se od prvních verzí :)
Pokud musím zohledňovat kam se jednotka posune když po doladění dotáhnu všechny šrouby, tak se na mě nezlob, ale takový držák je prostě nahovno. Navíc se ten hliník láme, upadávají packy o které se opírá stavěcí šroub, protáčí se šrouby v zalisovaném tisícihranu a podobné chuťovky.
Nebo sis při doladění na nejlepší signál nevšiml, že se po dotažení jedotka okem viditelně posune nahoru a doprava? :)
Prostě jinak super pojítko pohnojili držákem.
Celkem rozumně udělaný je například držáček EH700/710.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Ispič píše:Pokud musím zohledňovat kam se jednotka posune když po doladění dotáhnu všechny šrouby, tak se na mě nezlob, ale takový držák je prostě nahovno


Jenže takový problém má hromada antén, respektive držáků... Třeba držák antény Andrew Commscope k Ceragonu vymyslel asi blbec. Tam musíš dopředu uvažovat o kolik se ti hne anténa při utahování a na kterou stranu. Zatím nejlepší držák u antény byl k SUB10 spojům. Sice hromada šroubů na utažení a šílená váha, ale tak se problém u ujetím signálu při dotažení nevyskytuje.
0 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

To je tak, když to navrhuje někdo, kdo nemá praktické zkušenosti.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

nevim ale znám horší držáky, asi to bude rukama, já jsem s tím problém u toho siklu na 1km přesně dle kalkulačky, spíšeš mi déle trvalo než jsem vůbec chytil signál, potom u žto bylo cajk...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

Kolik jsi jich zaměřoval?
0 x

klacek
Příspěvky: 38
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod klacek » 6 years ago

U 1ft na siklu stačí nemít při finálním ladění povolené obě osy. Povolím elevaci a naladím nejlepší a dotáhnu. Povolím azimut, naladím nejlepší a dotáhnu. Jednotka se po dotažení elevace pohne v azimutu, při dotažení azimutu se hne elevace. U novejších držáku je i u 1ft jiná konstrukce a nevísí celá váha jednotky v tom pantu, takže tohle hýbání z velké části odpadá. Při úvodním chytání signálu je to samozřejmě jiná. Tím vším neříkám, že je to ideální, ale dá se to naučit. Co se týče praskání ... s citem, ne na všechno je potřeba jen síla.
0 x

pata
Příspěvky: 112
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pata » 6 years ago

okoun píše:zadal jsem do kalkulátoru siklu spoj na 1,6km a vychází to na nějakých -46 dB myslíte že dobré? v dešti mi stačí aby to podřadilo, každopádně ozpadnutí je nežádoucí :)
investici 20K za 1x 60cm anténu bych se chtěl vyhnout.... případně jestli tedy siklu nedělá nějaký 10dB model?


za mne bych to rekl asi tak: SIKLU EH1200TX s 31cm ant 43dBi, tak do 1.25km ... pokud neschces aby to padal pro obcasne, desti kolem 100mm/hod, coz se tak 2-3x za rok muze stat, dle oblasti kde provozujes,ze...., pokud natom visi vic lidi, asi nema cenu to hrotit az na doraz, dale viz.SIKLU calculator...atd., investovat do SIKLU 65 cm anteny za ten ranec asi nema smysl....to uz je lepsi jit na jinej spoj, kterej nema Tx 5dBm, ale treba 12+...

a drzaky na SIKLU EH1200 a EH710 jsou na zemereni v pohode....15-30min a vzdy mame vysmerovano, na spoctenou hodnotu a casto jeste o 1dBm lepe...proste to sedí!
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

hmm neznám spoj 80GHz co umí 12+ Tx a stál by měné jak siklu, které má na jedné straně 60cm
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...