Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mobily priorita wifi vs LTE

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

mobily priorita wifi vs LTE

Příspěvekod okoun » 6 years ago

mám u jednoho zákazníka problém, že prej se jim neustále mobily přepínají z wifi na LTE, davají to za vinu našemu wifi routeru, každopádně router jsem ted vyměšnil za jiný (hap) a prej že furt stejnej problém, tak nevím co to má být jeslti to je nějaká vlasnot androidu či co?
samozřejmě jiné zařízení jako je třeba PC vůbec neznají....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Rosak
Příspěvky: 182
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rosak » 6 years ago

A není to celé o tolik diskutovaném problému některých wifi v zařízeních proti mikrotičí wifi?
Zeptat se někoho, kdo tam provozuje iPhone, jestli se mu to děje také, protože já s ním na žádném ze svých MK nemám problém. Naproti tomu s některými Androidy na většině mých MK něco hapruje.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

neni pač tam byl před tím dvouant tplink za 400 Kč a stejné, leda že by byl vadnej a ted toto by byl zase jinej průser :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Wooferk
Příspěvky: 5
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Wooferk » 6 years ago

Pokud mají mobil někde v místě s horším signálem, tak stačí mít zaškrtnutý tohle a přepne se to na LTE.
Wi-Fi-1.png
Wi-Fi-1.png (228.18 KiB) Zobrazeno 1578 x
1 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 6 years ago

okoun píše:mám u jednoho zákazníka problém, že prej se jim neustále mobily přepínají z wifi na LTE, davají to za vinu našemu wifi routeru, každopádně router jsem ted vyměšnil za jiný (hap) a prej že furt stejnej problém, tak nevím co to má být jeslti to je nějaká vlasnot androidu či co?
samozřejmě jiné zařízení jako je třeba PC vůbec neznají....


A ještě napiš že mají iphouny ... tam totiž je (a možná už i jinde) v e výchozím stavu nastavené již zmíněné automatické přepínání. Vzdaluješ se od wifiny, zhorušuje se ti signál, tak to přepne na LTE. Vypnout se to dá ... kamarád se s tím pral a musel to deaktivovat. Když sundal kovový kryt na mobilu tak tu funkci zase mohl začít používat.
0 x