Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

24GHz Mimosa B24 1Gbs.

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Re: 24GHz Mimosa B24 1Gbs.

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

tak tak musi byt rovnaky firm na oboch stranach...
prvy to bol veru katastrofa teraz to uz je cim dalej tym lepsie aj tato posledna aktualiziacia opat trocha ten ping minimalne vypelpsila uz len minimalne vyskakuje v zatazi.,..,
doplnam ze upgrade prebehol v piatok rano takze vidno ze stvrtok tam este boli strati ale odvtedy uzziadne :)
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (69.55 KiB) Zobrazeno 4250 x
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Ahoj,
zákazník po nás poptává spojení dvou budov na vzdálenost 200m (nemocnice). Nesmí to bejt 5GHz, kapacita min 100Mbps, dostupnost min 99.8%
Bude to ok? Jak je to s novým fw?

Díky.

J.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

nebál bych se toho. 200m s prstem v nose, stabilne. jen tem jednotkam zakazte pristup do netu (cloud apod.)
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

presne tak :) 200 mb uplne v pohode..
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

sub_zero píše:Ahoj,
zákazník po nás poptává spojení dvou budov na vzdálenost 200m (nemocnice). Nesmí to bejt 5GHz, kapacita min 100Mbps, dostupnost min 99.8%
Bude to ok? Jak je to s novým fw?

Díky.

J.

Aky maju cenovy rozpocet? Nevojde sa im tam nejake lacnejsie TDD 70GHz siklu? Alebo tam rovno dat LHG60 a natiahnut cez to igelitku :D
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Gemb píše:
sub_zero píše:Ahoj,
zákazník po nás poptává spojení dvou budov na vzdálenost 200m (nemocnice). Nesmí to bejt 5GHz, kapacita min 100Mbps, dostupnost min 99.8%
Bude to ok? Jak je to s novým fw?

Díky.

J.

Aky maju cenovy rozpocet? Nevojde sa im tam nejake lacnejsie TDD 70GHz siklu? Alebo tam rovno dat LHG60 a natiahnut cez to igelitku :D


tvl to jsou rady :-D
Siklu vyjde lip nez set Mimosy + ty lepsi drzaky?
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

sub_zero píše:tvl to jsou rady :-D
Siklu vyjde lip nez set Mimosy + ty lepsi drzaky?


No preto sa pytam, ci je nejaky rozpocet alebo skratka co najlacnejsie...siklu bude asi troska drahsie nez ta mimosa ale myslim, ze kvalitativne zase niekde inde. Inak na 200m urcite nepotrebujes riesit lepsie drziaky na tu mimosu. Natocis to podla srobovaka rovnako ako 5Ghz....3 stupne je hlavny beam to je aj dost.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

I s origo drzakem se da mam spoj Na vic jak 1300m a jsem o 2dB lepe jak vypocet. Bezi to v limitu. Tim chci rici ze na tech 200m v klidu. Siklu jako dobry ale cena 2x tolik teda myslim 70x. Samo 60tka dokoce ve wapech by se dala ale porad to neni legalni a prodej to nekomu trochu o usta. Pokud je limit neomezenej tak Ericsson 80tka a nebo licenci preci jen je to zdravotnictvi.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

klacek
Příspěvky: 38
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod klacek » 4 years ago

Rozdíl Mimosa vs Siklu 710TX s 0,5ft anténou je minimální, rozhodně to není dvojnásobek. Bude to tak 20-25% navrch a kvalita spoje úplně jinde.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Diky vsem!
Mimosa objednana, zejtra jdu montovat. Snad to bude ok.

J.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

Tak nasazeno, vzdalenost 208m, licencovano na CZ, TX-13, podle kalkulačky má bejt RSSI -50.4, dostal jsem to na -48.5.
Jede to jak z praku, od 11:00 pres to pingam co 10sec 5x32B ping a ztrata za tu dobu 10. Speed na 1TCP cca 420Mbit HD.
Ja jsem spokojenej :)

Ale ten origo drzak teda.. to je porod
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 4 years ago

Musím uznat, že jsem z té 24G wifi srandy neměl nejlepší pocity, ale po nasazení beta firmwau před cca rokem co odstranil náhodné výpadky, si nemůžu na B24 stěžovat. Žere to prd (narozdíl od AF24) a funguje to, co víc si přát? :D

klacek píše:Rozdíl Mimosa vs Siklu 710TX s 0,5ft anténou je minimální, rozhodně to není dvojnásobek. Bude to tak 20-25% navrch a kvalita spoje úplně jinde.


710TX se dá koupit kolem 40 tisíc, ale Mimosa nám jede v legálu na 800 m, Siklu s 15 cm anténkou by jelo podle počasí :)
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 4 years ago

nesetkal se nekdo s chybou 2000? Radio se restartne by SW
aktualne resism se support.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

forkman píše:Musím uznat, že jsem z té 24G wifi srandy neměl nejlepší pocity, ale po nasazení beta firmwau před cca rokem co odstranil náhodné výpadky, si nemůžu na B24 stěžovat. Žere to prd (narozdíl od AF24) a funguje to, co víc si přát? :D

klacek píše:Rozdíl Mimosa vs Siklu 710TX s 0,5ft anténou je minimální, rozhodně to není dvojnásobek. Bude to tak 20-25% navrch a kvalita spoje úplně jinde.


710TX se dá koupit kolem 40 tisíc, ale Mimosa nám jede v legálu na 800 m, Siklu s 15 cm anténkou by jelo podle počasí :)


To je pekne ale vsetko toto trumfne LHG 60. Mimosa zere 20W a potrebuje 48V POE. Siklu predpokladam +- rovnako. LHG 60 zere tak 5W a napajat to mozem hocicim, aj 9V zdroj s TPlinku to potiahne. 800m s prstom v nose...len ta legalita je pre niektorych neskutocny problem :D
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 4 years ago

Gemb píše:
forkman píše:Musím uznat, že jsem z té 24G wifi srandy neměl nejlepší pocity, ale po nasazení beta firmwau před cca rokem co odstranil náhodné výpadky, si nemůžu na B24 stěžovat. Žere to prd (narozdíl od AF24) a funguje to, co víc si přát? :D

klacek píše:Rozdíl Mimosa vs Siklu 710TX s 0,5ft anténou je minimální, rozhodně to není dvojnásobek. Bude to tak 20-25% navrch a kvalita spoje úplně jinde.


710TX se dá koupit kolem 40 tisíc, ale Mimosa nám jede v legálu na 800 m, Siklu s 15 cm anténkou by jelo podle počasí :)


To je pekne ale vsetko toto trumfne LHG 60. Mimosa zere 20W a potrebuje 48V POE. Siklu predpokladam +- rovnako. LHG 60 zere tak 5W a napajat to mozem hocicim, aj 9V zdroj s TPlinku to potiahne. 800m s prstom v nose...len ta legalita je pre niektorych neskutocny problem :D

mimosa prejde cez strom, lhg nie:)
0 x