Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

80Ghz na 4km

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
danny
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Re: 80Ghz na 4km

Příspěvekod danny » 6 years ago

The best solution for 80GHz @ 4Km will be the Siklu EH-2500FX or EH-2200FX
It offers the world best system gain, much better vs IP-20E or any other radio

80GHz 4Km.png
Přílohy
80GHz 4Km.png
80GHz 4Km.png (19.43 KiB) Zobrazeno 3539 x
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 6 years ago

danny píše:The best solution for 80GHz @ 4Km will be the Siklu EH-2500FX or EH-2200FX
It offers the world best system gain, much better vs IP-20E or any other radio

80GHz 4Km.png


Tell me why is better?
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

Nerad bych tady dával zkreslené informace, ale IP20E (celý spoj) stojí jen o něco více než jedna strana EH2200F ;) Nemluvě o stále stejném debilním držáku u siklu, oproti ceragonu naprosto nesrovnatelné při zaměřování.
Když už jsme u toho, i Vanco je schopné dodat Ceragona s 60cm anténama, 1Gbit licencí a HP provedením do 90000kč bez toho aby jste museli jakkoli smlouvat.
Siklu když vyšlo, bylo s tou cenou a rychlostí pecka, a kupoval jsem je rád, ale teď už nové nekupuju. Jo, EH710 na krátkou vzdálenost super, ale ostatní modely z mého pohledu nestojí za moc.

p.s. na 4km jsem zvažoval kombinaci 60+30 ale byla by to kravina, 30+30 je ale uplně mimo.
0 x

danny
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod danny » 6 years ago

Here you are: the numbers translated to Siklu's superior performance.
As for pricing, have you checked with VUMS?
What is the price for IP-20E with 2ft antennas?
What is the global market share in 70/80GHz radios between Siklu and Ceragon? the numbers tell the whole story my friend...
80GHz 4Km PR CZ.png
Přílohy
80GHz 4Km PR CZ.png
80GHz 4Km PR CZ.png (121.64 KiB) Zobrazeno 3407 x
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 6 years ago

mame HP alcomu na 5km už skoro rok v 1Gb s tím že umí spadnout na 500Mb/s a potom na 250Mb/s. Za tu dobu co ji máme spadla jednou na 500Mb/s a na 250Mb/s nikdy. Její citlivost díky pouze QPSK modulaci je skvělá.

Edit: Těžko se kvalita Alcomy v tabulkách dostupností ukáže, protože všichni dostupnost počítají pro 250Mb/s a tam je to víceméně plichta. Zkuste ale si spočítat dostupnost pro 1Gb...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

Ostatní jedou taky na QPSK a mají 1000MHz kanál. V čem je rozdíl? V tom že alcoma je dražší? :-D ... je dražší!!
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 6 years ago

no jako úplně všechno neznám... Klidně mi sem hoď co má takové parametry...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

to je fuk, každej bere svoji značku pojítka kvůli něčemu a ten kdo to bere kvůli ceně tak je mimo, já třeba u alcomy mám rád chráněné svorkovnice to že to neumí 5Gb mě fakt netrápí :) tohle má chodit vláknama a ne vzduchem, sorry jako :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

A když tam vlákno není? Doby kdy rádio jelo max 1Gbit je už taky fuč a už se řeší víc.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 6 years ago

Vim o v BT80 s 60-tkama na vic jak 4 km. Funguje jako zalozni konekt a co vím je tam uz skoro rok a bezi bez toho aby se rozpada. 80 to da kdyz nepadaj hovna s hackam :D.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

simog72
Příspěvky: 31
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod simog72 » 6 years ago

the data shared by DAnny, at least about Ceragon and SIAE 80GHz solutions are not correct..this is a marketing guy that goes around to spread shiiiiit on other mmw Hardware because he need to sell his own product
He reported data not correct in PTx and tresholds for SIAE/Ceragon and also he is hiding the fact that Siklu measure/declare PTx and RSL in different way compared with other vendors
i hope this help to clarify the situation
Danny please report here tresholds and power not a system gain that includes the antennas gain.. for each modulation and bandwidth usable ..can you please ?
we can do real comparision if you really want to help community
0 x

danny
Příspěvky: 6
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod danny » 6 years ago

Dear simog72,
Thanks for you message.
No need to use bad words. Please keep on talking about technical facts to help this forum.
Attached here the picture with the info you asked.
80GHz 2Gbps PR CZ.png
80GHz 2Gbps PR CZ.png (18.76 KiB) Zobrazeno 2881 x

For your service,
Danny
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 6 years ago

Ceragon IP20E 1Gbit/1ft - 2700 EUR
Ceragon IP20E HP 1Gbit/2ft - 3300 EUR (+-)
Siae 80HD/1ft(2ft) - 3500 EUR
Ericsson 6352 HP/1ft - 3900 EUR
Siklu EH2200F 1ft - ??? 5000 EUR?
Siklu EH2500F 1ft - ????

Antenna holder Siklu 1ft, have you ever worked with it? Did you see the Ceragon and Siae holders? They are absolutely incomparable. 1ft Siklu antenna at 4km can not focus with this bracket.
1 x

simog72
Příspěvky: 31
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod simog72 » 6 years ago

Danny , no bed words , just description of what your action is
your is not a service,it's just a marketing guy tentative to spread story tellings

as i told ..please share RSL (250MHz/500MHz/1Ghz/2GHz) and PTX for each modulations available
are you able to provide?

ask please from your technical personell
0 x

simog72
Příspěvky: 31
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod simog72 » 6 years ago

​https://www.linkedin.com/pulse/dont-fall-siklu-overbuilds-distance-claims-david-theodore/


so mister Denny is active... and ​not just in Europe ! :D
0 x