Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ericsson MINI-LINK PT 6352

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Ericsson MINI-LINK PT 6352

Příspěvekod okoun » 4 years ago

thomas_more píše:
hapi píše:jo, jenomže dokup vyjde 2x tolik než kup s pojítkem.


To urcite ano ... Ale pokud budes mit linku, kde tech 15 dBm proste nepotrebujes, tak je to zbytecne vyhozenych par tisic. Ale je to samozrejme o prioritach. Pokud jsi ochotnej si priplatit za to, ze budes mit ve srackovych podminkach dalsi 3 dBm k dobru, tak je to samozrejme lepsi koupit pri nakupu spoje. Ale kdyz to provozujes na kilometr, tak pokud to ma lehnout, bude to pravdepodobne za takovych podminek, ze ti obvykle uz ty dalsi 3 dBm nepomuzou. :-) Na vetsi vzdalenosti to ale samozrejme smysl ma.


já psal že 3km myslíš že není třeba? já myslím že 100% při dešti :D
15dB máš 31 mW a 18dB je 63 mW což je docela znát
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

okoun píše:
thomas_more píše:
okoun píše:klatovy?


Plzeň :-)
0 x

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

okoun píše:
thomas_more píše:
hapi píše:
já psal že 3km myslíš že není třeba? já myslím že 100% při dešti :D
15dB máš 31 mW a 18dB je 63 mW což je docela znát


Na 3 kilometry to urcite dava smysl. Nevsiml jsem si, ze jsi to psal, omlouvam se :-)
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

Možná už to tu někde zaznělo, máte někdo přímé porovnání s novým Siklu ? Bohužel na té konfereni co o tom byla jsem nebyl a zajímal by mne spíš názor někoho jiného, než obchoďáka :) Nevím jestli to je typ Siklu EH-8010 díky za případné zkušenosti.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

whef píše:Možná už to tu někde zaznělo, máte někdo přímé porovnání s novým Siklu ? Bohužel na té konfereni co o tom byla jsem nebyl a zajímal by mne spíš názor někoho jiného, než obchoďáka :) Nevím jestli to je typ Siklu EH-8010 díky za případné zkušenosti.


Ahoj,

nyní jsem nasadil 2ks těch Siklu EH-8010 a popravdě by musely být levnější, abych je nasazoval ve větším množství - zrovna ráno jsem si o tom psal s dodavatelem. Ty 2 spoje jsem koupil v rámci akce, a to byl dobrý kup a nasadil jsem je na 2 krátké trasy, kde bych si tipnul, že budou 5 a více let a že o nich nebudu za tu dobu vědět.
www rozhraní je dost pomalé a v té poslední verzi fw nejde ovlivňovat chování ATPC (zatím mi to smaží stále na MAX).
Vidím to tak, že Siklu je tak pro malého ISP, který toho v mgmt nikdy nebude moc nastavovat, Eri, Ceragon apod... budou pro ty kteří budou chtít více operátorské řešení.
To porovnání bylo založeno na vysoké dostupnosti na velké vzdálenosti, ale prostě na to nemá mechanické provedené těch antén (super by bylo, pokud by k tomu byly Andrew antény nebo něco podobného).
Nemyslím si, že by ti někdo mohl dát moc věrohodnou opd. na tvoji otázku, to by někdo musel provozovat 2 spoje na téže trase, aby to mohlo mít vypovídající odp.

R
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Má eric L + P jednotky, nebo jednu jako ray3?

Díky
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

myslíš H a L? jo má dvě.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

basty píše:Má eric L + P jednotky, nebo jednu jako ray3?

Díky


Ray3 nemá H a L pravděpodobně jen proto, že dosud vyšel v pásmech 17 a 24GHz, pokud by vyšel do pásem jako 11GHz, 18GHz atd... tak pak bude mít H a L jednotku, to jsou pásma kde je oddělení RX a TX kanálu řešeno freq rozestupem. (v 17 a 24 je to u FD spojů řešeno převážně rozdílnou polarizací (vyjma UBNT AF24)).
E-band má freq rozestup 10GHz = RX máš například 73750MHz a TX 83750MHz.
Jsem laik, ale myslím si, že udělat jednotku citlivou v pásmu o šířce 15GHz a ve stejném rozsahu schopnou i vysílání (v nějaké zaručené kvalitě) je možná i fyzikálně nemožné.
Naposledy upravil(a) Julian dne 16 Nov 2019 00:23, celkem upraveno 1 x.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

OK... takze jsou to ruzne jednotky...
Vahame mezi erikem a racomem, tak at vime vsechny data.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

nechápu jak mezi tim můžeš váhat, jsme ve vlákně PT 6352 což je 80GHz a racom 80GHz nemá tak mezi čim váháš?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

basty píše:OK... takze jsou to ruzne jednotky...
Vahame mezi erikem a racomem, tak at vime vsechny data.

Vzhladom na cenu erik vs ray neni moc co riesit v oblasti tak do 3km. Okrem toho ray3 ma stale nejaky problem s komlet vymrznutim jednotky....to neni moc dobre...
0 x

ArkaNoid
Příspěvky: 49
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod ArkaNoid » 4 years ago

Cawte ALL

Viete mi povedat ci Ericsson MINI-LINK PT 6352 bude spolupracovat aj s 1GB Gbickom.
- viem ze sachty su 10G a vedia sa prepnut aj do 1GB
Ak ano, aky vendor Gbicka musi byt aby to Ericcson pochopil - okrem ericcsona
- mate niekto skusenost a nejaky zoznam Gbickov ?


Dakujem
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

ArkaNoid píše:Cawte ALL

Viete mi povedat ci Ericsson MINI-LINK PT 6352 bude spolupracovat aj s 1GB Gbickom.
- viem ze sachty su 10G a vedia sa prepnut aj do 1GB
Ak ano, aky vendor Gbicka musi byt aby to Ericcson pochopil - okrem ericcsona
- mate niekto skusenost a nejaky zoznam Gbickov ?


Dakujem

ano, funguje.Pokud chces ethernet dej tam RJ01, pokud optiku tak musi byt ericcson kompatibilni.
0 x

ArkaNoid
Příspěvky: 49
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod ArkaNoid » 4 years ago

KoZLiCeK píše:
ArkaNoid píše:Cawte ALL

Viete mi povedat ci Ericsson MINI-LINK PT 6352 bude spolupracovat aj s 1GB Gbickom.
- viem ze sachty su 10G a vedia sa prepnut aj do 1GB
Ak ano, aky vendor Gbicka musi byt aby to Ericcson pochopil - okrem ericcsona
- mate niekto skusenost a nejaky zoznam Gbickov ?


Dakujem

ano, funguje.Pokud chces ethernet dej tam RJ01, pokud optiku tak musi byt ericcson kompatibilni.


Cize predpokladam, ze aj MikroTik 1Gb Gbick opticky sa pochopi s Ericsson hlavicou
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

ArkaNoid píše:
KoZLiCeK píše:
ArkaNoid píše:Cawte ALL

Viete mi povedat ci Ericsson MINI-LINK PT 6352 bude spolupracovat aj s 1GB Gbickom.
- viem ze sachty su 10G a vedia sa prepnut aj do 1GB
Ak ano, aky vendor Gbicka musi byt aby to Ericcson pochopil - okrem ericcsona
- mate niekto skusenost a nejaky zoznam Gbickov ?


Dakujem

ano, funguje.Pokud chces ethernet dej tam RJ01, pokud optiku tak musi byt ericcson kompatibilni.


Cize predpokladam, ze aj MikroTik 1Gb Gbick opticky sa pochopi s Ericsson hlavicou

Ten nesel. (WDM) . Tenhle jde: https://www.wifi-shop.cz/sfp-gb-lx-1310 ... 33270.html
0 x