Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ericsson MINI-LINK PT 6352

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Ericsson MINI-LINK PT 6352

Příspěvekod hapi » 4 years ago

je to hitless. dropovat to začne když máš shit stožáry. To kompenzovat nestihne protože to při třepání padá pod citlivost. Vytrestalo nás to jak sviňa.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

Hapi nesuď podle sebe ostatní. Já od Kyrilla dělám vše raději předimenzovaný a se stabilitou trubek nemám problém.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jo a ty snad seš thomas_more nebo jak víš na čem to má?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

gumové stožáry je problém i na 17Ghz když jsou větší atény :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

hapi píše:je to hitless. dropovat to začne když máš shit stožáry. To kompenzovat nestihne protože to při třepání padá pod citlivost. Vytrestalo nás to jak sviňa.


Hele Hapi ..... ja vim ze ty mas VZDYCKY pravdu, tak se s tebou nebudu hadat. Nicmene pro tvoji informaci jsem tech eBandu postavil od dubna minulyho roku do soboty co byla ted presne 167 kompletnich linku. Z toho presne asi 8 jednotek bylo na nejakych shitovych trojbokych exconnech, jinak vsechno nahrada a nebo bonding za nebo s Mini-Linkem TN na poradnych a nebo jeste poradnejsich vyloznikach / sloupech mobilnich operatoru. Z toho u 16 linku jsem provadel mereni na L2, protoze po tom jel nejakej provoz tretich stran. Tim bych si dovolil utnout jakoukoli naslednou debatu s tebou (v tvym legendarni HAPI stylu), nez se to rozjede. Az toho budes mit za sebou postaveno a nebo zmereno na L2 tolik, kolik mam ja, tak s tebou rad povedu zasvecenou debatu v konfrontacnim stylu. Napriklad na tema vadnych anten/jednotek, kdy nekdy chybi proti vypoctu 5 dB a nekdy 10 dB a nebo treba na tema spatnych modulu pro RMM simku a nebo na tema obtizny moznosti link nasmerovat kdyz je 2 metry od 2G/3G anten kdy je treba vypnout napajeni RRHcka jinak smolik a nebo na tema vadnych kabelu od Huber + Suhner, nebo treba na tema vadnych SFP modulu origo Ericsson, nebo treba o z vyroby blbe nastavenych datumech, kdy nejde do spoje zalozit user, a nebo o spojich, do kterych se z vyroby vubec neda prihlasit, protoze maji spatny defaultni heslo a nebo o z vyroby vadnych zaricich, ktery jsou rozpadly na dva kusy a nebo o feederu ve kterym jsou ocelovy spony. O tom vsem a mnohem dalsim si s tebou budu rad povidat, ale do ty doby se takhle nechovej, prosim, k nekomu, kdo se instalaci techhle spoju (narozdil od tebe) zivi a resil (a vyresil) problemy, o kterych ty pravdepodobne ani netusis, ze existujou ... A je jedno jestli jsem to ja, Cheprer a nebo nekdo jinej, kdo by se nechal nazvat Mamutem a tou praci se zivi. Timhle tvym pristupem totiz akorat nasiras lidi, co maji narozdil od tebe k dany problematice opravdu co rict, ale nemaji naladu se tady potom s tebou hadat, tak radsi drzi hubu. Predem diky moc za nejakou sebereflexi, ktera se u tebe snad vyjimecne projevi.
3 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

aby si se neposral. Víme hovno co děláš, podpis žádnej. Takže jako sorry ale vím hovno kdo seš. 99.9% lidí tady totálně ignorujou vše základní atd.. takže snad je jasný že já chci tyhle lidi odfiltrovat. To samí jako měření L2 chybovosti. Sorry jako ale měli jsme u nás na měření 3x firmu a 3x pokaždý někoho jinýho a hle, 3 různý výsledky takže jako sorry ale nehodlám bez prověření všech možností a situací jakkoliv globalizovat tvoje naměřený "nohitless" když nejsou známi detaily měření. Jestli ty takhle bereš automaticky daný měření za směrodatný ačkoliv evidentně víš houby o tom co hitless je a kdy to hitless "nefunguje" tak se nediv že tě pustí jenom k montování ptp spojů :-)

A ano, prosím ber to jako útok na tvůj post kde je napsáno pouze "hitless nefunguje". Takových lidí co tu brečí je spousta bez podání relevantních důkazů, situace atd.. a proto se tady furt arogantně ptám na detaily situací při kterých maji problém protože opět z 99.9% těch situací je chyba v použití, umístění, nastavení, atd...

já sem si nevšim že by hitless nefungoval, a ano jistě že zachybuje když se sníží kapacita a nestačí na průtok toho co tam chce týct.. to je přece normální a nemá to s hitless nic společnýho. Takže chápeš že si změřil pouze chybovost něčeho jinýho ale ne radia?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

hapi píše:aby si se neposral. Víme hovno co děláš, podpis žádnej. Takže jako sorry ale vím hovno kdo seš. 99.9% lidí tady totálně ignorujou vše základní atd.. takže snad je jasný že já chci tyhle lidi odfiltrovat. To samí jako měření L2 chybovosti. Sorry jako ale měli jsme u nás na měření 3x firmu a 3x pokaždý někoho jinýho a hle, 3 různý výsledky takže jako sorry ale nehodlám bez prověření všech možností a situací jakkoliv globalizovat tvoje naměřený "nohitless" když nejsou známi detaily měření. Jestli ty takhle bereš automaticky daný měření za směrodatný ačkoliv evidentně víš houby o tom co hitless je a kdy to hitless "nefunguje" tak se nediv že tě pustí jenom k montování ptp spojů :-) A ano, prosím ber to jako útok na tvůj post kde je napsáno pouze "hitless nefunguje". Takových lidí co tu brečí je spousta bez podání relevantních důkazů, situace atd.. a proto se tady furt arogantně ptám na detaily situací při ktetých maji problém protože opět z 99.9% těch situací je chyba v použití, umístění, nastavení, atd...

já sem si nevšim že by hitless nefungoval, a ano jistě že zachybuje když se sníží kapacita a nestačí na průtok toho co tam chce týct.. to je přece normální a nemá to s hitless nic společnýho.


FYI .... merily se okruhy par desitek megabitu. Samozrejme se nemeril spoj v plny kapacite, aby se potom nekdo divil, ze tam dochazi k frame lossu, kdyz to podradi. To jen tak okrajove.

Fakt jsem premejslel o tom, jestli mam na tohle reagovat a snizit se v tyhle debate na tvoji uroven. Rozum veli abych drzel hubu, ale ten cynik hluboko uvnitr moji hlavy ma tentokrat silnejsi hlasovaci prava. :-) Vis ... vidim to takhle. Ti co me znaji osobne - vedi co jsem zac, co delam a co jsem kdy delal. Jaky jsou moje kvality, co umim a do ceho se nepoustim. Ty co me neznaji, muzou posuzovat akorat na zaklade toho, jak moc dobre se jim snazim poradit. Takze na me (predpokladam) maji nazor budto nijakej, protoze me neznaji a nebo (doufam) veskrze pozitivni, protoze se jim snazim pomoct, nenavazim se do nich a nesnazim se je za kazdou cenu postavit do role dementu, ktery nic neumeji a jejich dotazy jsou z 99.9% debilni, protoze jsou to debilove, ktery by nemeli mit pravo vlastni PC. Chapu, ze kazdej nekdy s necim zacinal a misto arogantniho pristup trpelive vzpominam na to, jak jsem pred 20 lety poprve konfiguroval CISCO 2950 se seriovou linkou a vydratovaval E1 na Krone a Siemens pasky. Jak jsem poprve konfiguroval SDH ADMku od Lucentu, jak jsem se snazil pochopit terminy jako Sink, Source, Freerun, VC container a podobny. Takhle bych to videl ja. Ale ze ty jsi arogantni blb (velice se ti omlouvam za to oznaceni, ale lepsi me proste nenapadlo), to tady vi 90% fora. Tech zbyvajicich 10% jsou podle me tvoji kamaradi, ktery to sice nereknou nahlas, ale ja pevne verim tomu, ze si to v hloubi duse mysli taky. :-) No a tim bych to fakt uzavrel. Jestli budes mit potrebu reagovat, tak si posluz a potes nas nejakym vyplodem typu HAPI. Ja uz na tebe s dovolenim reagovat nebudu. Howgh.
1 x

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

okoun píše:jasný já jsem nečekal že to bude hitless :D
ale pokud si to umí změnit šíři kanálu třeba za 1 sec tak je to přijatelné....


To samozrejme umi. Pokud na tom nebudes provozovat nejakej CES (kde dojde na chvilku k rozpadu synchronizace) a nebo neco podobnyho, tak se te to prakticky nebude tykat a nepoznas to. Pokud teda nebudes pres to mit pripojeny nejaky BBUcko s emulaci E1 :-) Mozna par kostickama v multicastovy IPTV ... Ten Ericsson je obecne sice pomerne tupy, ale relativne stabilni zarizeni. Dost toho resi ten posledni firmware, kterej ma teda nejaky mouchy v implementaci OAM a podobnych vecech, ale opet nic, co by musel normalni ISP resit. Kontakt na me mas, tak mi klidne zavolej a nebo napis, klidne ti k tomu reknu vic po telefonu. :-)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

díky, obchodák z vanca se nabídnul že mi to předvede tak toho asi využiju, každopádně moc se mi nelíbí že za každou kravinu se platí jako je třeba 10Gb SFP či vyšší Tx power...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jo platí ale faktem je že když to nepotřebuješ, tak z toho máš alcomu za nižší prachy případně když si zaplatíš tak máš siae HDX. Takže je celkem jedno že za něco platíš.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

doufám že se tam nelapltí i aby to protahlo vyšší MTU :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

okoun píše:díky, obchodák z vanca se nabídnul že mi to předvede tak toho asi využiju, každopádně moc se mi nelíbí že za každou kravinu se platí jako je třeba 10Gb SFP či vyšší Tx power...


Bez licence to umi, tusim ze 15 dBm. Zamysli se nad tim, jestli by ti tech 15 dBm nestacilo ... Dokoupit muzes vzdycky. Jestli to chces videt live, udelej si vylet ke me. Vezmu te na sajt, kde je tech Ericssonu aktualne 9 a muzes se podivat do kteryhokoli z nich na live spoje. Muzeme pri ty prilezitosti taky konecne sfoukounout tu optiku, na ktery se domlouvame uz 2 roky. :-)
Naposledy upravil(a) thomas_more dne 01 Jul 2019 17:32, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jo, jenomže dokup vyjde 2x tolik než kup s pojítkem. Na 3km na výber rozhodně nemá a musí při nákupu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

thomas_more
Příspěvky: 76
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod thomas_more » 4 years ago

hapi píše:jo, jenomže dokup vyjde 2x tolik než kup s pojítkem.


To urcite ano ... Ale pokud budes mit linku, kde tech 15 dBm proste nepotrebujes, tak je to zbytecne vyhozenych par tisic. Ale je to samozrejme o prioritach. Pokud jsi ochotnej si priplatit za to, ze budes mit ve srackovych podminkach dalsi 3 dBm k dobru, tak je to samozrejme lepsi koupit pri nakupu spoje. Ale kdyz to provozujes na kilometr, tak pokud to ma lehnout, bude to pravdepodobne za takovych podminek, ze ti obvykle uz ty dalsi 3 dBm nepomuzou. :-) Na vetsi vzdalenosti to ale samozrejme smysl ma.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

thomas_more píše:
okoun píše:díky, obchodák z vanca se nabídnul že mi to předvede tak toho asi využiju, každopádně moc se mi nelíbí že za každou kravinu se platí jako je třeba 10Gb SFP či vyšší Tx power...


Bez licence to umi, tusim ze 15 dBm. Zamysli se nad tim, jestli by ti tech 15 dBm nestacilo ... Dokoupit muzes vzdycky. Jestli to chces videt live, udelej si vylet ke me. Vezmu te na sajt, kde je tech Ericssonu aktualne 9 a muzes se podivat do kteryhokoli z nich na live spoje. Muzeme pri ty prilezitosti taky konecne sfoukounout tu optiku, na ktery se domlouvame uz 2 roky. :-)


klatovy?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...