Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ericsson MINI-LINK PT 6352

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
pin
Příspěvky: 80
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Zlín

Re: Ericsson MINI-LINK PT 6352

Příspěvekod pin » 4 years ago

Používám UF-SM-1G-S (SM,WDM do 3km).
Fungují mi ve všech firmwarech Ericssonů.
Petr.
0 x

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 4 years ago

Ahoj, měl bych taky pár dotazů obecně ohledně 80-tek a Ericssona.

- je lepší na delší skoky vertikální nebo horizontální polarizace?
- používáte na delší skoky užší kanál, který má o něco lepší citlivost a vyženete rychlost vyšší modulací nebo používáte raději široké kanály 1000Mhz+?
- někdo zde zmiňoval, že Ericsson umí dynamicky měnit šířku kanálu, když se změní podmínky (déšt, sníh atd) nikde jsem to v nastavení nenašel. Jde to někde nastavit?
- Jaký firmware používáte v jednotkách? My jsme dostali mailem od Vanca před pár měsíci 2.13, nevím jestli existuje nějaký novější, případně kde se dá stáhnout?
- Na jakou vzdálenost používáte Ericsson bez zálohy?
- Je někde na netu list kompatibilních SFP?

Díky za rady.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

proč to nesměruješ na toho odkud si to koupil? (vanco?)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 4 years ago

hapi píše:proč to nesměruješ na toho odkud si to koupil? (vanco?)


Třeba to může zajímat víc lidí. Kvůli tomu snad tohle forum vzniklo ne?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

vážně? a slouží taky ke stále stejnému odpovídání na stejné otázky? V tomhle vlákně je na víc než polovinu otázek i odpověď.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

hapi píše:vážně? a slouží taky ke stále stejnému odpovídání na stejné otázky? V tomhle vlákně je na víc než polovinu otázek i odpověď.


To je ten problém - všechno se cpe do jednoho vlákna a nikdo se nenamáhá na jednotlivé problémy otvírat nový vlákno. A hledat něco ve vláknech o více než 100 stránkách je šílený ...
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Panda410 píše:Ahoj, měl bych taky pár dotazů obecně ohledně 80-tek a Ericssona.

- je lepší na delší skoky vertikální nebo horizontální polarizace?
- používáte na delší skoky užší kanál, který má o něco lepší citlivost a vyženete rychlost vyšší modulací nebo používáte raději široké kanály 1000Mhz+?
- někdo zde zmiňoval, že Ericsson umí dynamicky měnit šířku kanálu, když se změní podmínky (déšt, sníh atd) nikde jsem to v nastavení nenašel. Jde to někde nastavit?
- Jaký firmware používáte v jednotkách? My jsme dostali mailem od Vanca před pár měsíci 2.13, nevím jestli existuje nějaký novější, případně kde se dá stáhnout?
- Na jakou vzdálenost používáte Ericsson bez zálohy?
- Je někde na netu list kompatibilních SFP?

Díky za rady.

Když nevýš, tak si zajdi si na skoleni.Tam tě odpoví na všechny otázky.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Ale notak, hned na školení? Co takhle manual, pak support, pak školení? Support dávám záměrně před školení. Přeci jen něco za to posunutí krabice taky chci a dobrý support mě uspokojí.
A pokud hledáš odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec, tak to nemusí na školení. Každej ví, že to je 42.
1 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

umí to snížit šiřku kanálu o jeden krok níž.
Spoje stavíme pokud možno tak aby to drželo a nedá se to shrnout že jeden způsob je nejlepší. My to například máme na 1,5km (aktuálně výkon 2dBm a signál -35dBm) a máme tam velké antény, zakoupený vyšší výkon a přestože licenční limit máme na 2Gb/s jedeme plnou rychlostí na 2000MHz kanále. Proč? Protože je to z nádražní budovy a chci mít ten kanál zabraný do budoucna a taky mě zajímá jak se to bude chovat ve velkém dešti. Cpát všude ten nejširší kanál ale dobrý nápad podle mě není, pokud budu dělat spoj na 5km se zálohou a půjde mi o rychlost klidně dám 2000/1000MHz kanál, pokud bude bez zálohy použiji max 500MHz aby mohl spadnout na 250MHz. - Takhle mi to bylo vysvětleno na školení, nicméně koukám se teď do konfigurace a tu změnu šíře kanálu tu opravdu nevidím - možná je to automaticky, ale to asi nemám jak vyzkoušet.

List kompatibilních SFP si tady asi budeme muset udělat sami. Já nechtěl riskovat a koupil předražené originály - kdybych těch spojů měl dělat víc asi by mě ta cena štvala - u jednoho spoje se to nějak překousne.

Teď mě bude čekat instalace siklu v 10Gb/s a musím říct, že to siklu je na nastavení mnohem jednodušší... V ericu je pár špeků, ale zase se mi hrozně libí ten management port co je na každé jednotce - obecně ten sw v ericu je trochu těžší na nastavení (ale jako nic hrozného), ale nabízí pár velice zajímavých věcí. Siklu je proti tomu na první pohled takové tupé, ale když bude chodit.. vem to čert.

Nicméně chtěl jsem se zeptat... U erica jsem měl optický kabel venkovní, kulatý s LC koncovkama, který šel krásně do průchodky - kde se takový kabel dá levně koupit? (chtěl bych ho dát i k tomu siklu)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

díky za info, když ale si to podřadí tu šíři kanálu o jednu úroveň tak vypdnou nějaké pakety nebo to je bez výpadku?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

okoun píše:díky za info, když ale si to podřadí tu šíři kanálu o jednu úroveň tak vypdnou nějaké pakety nebo to je bez výpadku?


Bez výpadku, je to jako nižší stavová modulace. Huawei to má označení jako QPSK strong.
Nevím jak přesně teď to má Erik. Ale to podrazeni nejde u širokých kanálu.
Myslím že jenom 250-125 a 500-250. Ale teď bych za to úplně ruku do ohně nedal. Musel bych mrknout do fatasheetu.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Matess píše:Nicméně chtěl jsem se zeptat... U erica jsem měl optický kabel venkovní, kulatý s LC koncovkama, který šel krásně do průchodky - kde se takový kabel dá levně koupit? (chtěl bych ho dát i k tomu siklu)



Petr Kolator OFA
0 x

Panda410
Příspěvky: 80
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Panda410 » 4 years ago

Matess píše:umí to snížit šiřku kanálu o jeden krok níž.
Spoje stavíme pokud možno tak aby to drželo a nedá se to shrnout že jeden způsob je nejlepší. My to například máme na 1,5km (aktuálně výkon 2dBm a signál -35dBm) a máme tam velké antény, zakoupený vyšší výkon a přestože licenční limit máme na 2Gb/s jedeme plnou rychlostí na 2000MHz kanále. Proč? Protože je to z nádražní budovy a chci mít ten kanál zabraný do budoucna a taky mě zajímá jak se to bude chovat ve velkém dešti. Cpát všude ten nejširší kanál ale dobrý nápad podle mě není, pokud budu dělat spoj na 5km se zálohou a půjde mi o rychlost klidně dám 2000/1000MHz kanál, pokud bude bez zálohy použiji max 500MHz aby mohl spadnout na 250MHz. - Takhle mi to bylo vysvětleno na školení, nicméně koukám se teď do konfigurace a tu změnu šíře kanálu tu opravdu nevidím - možná je to automaticky, ale to asi nemám jak vyzkoušet.

List kompatibilních SFP si tady asi budeme muset udělat sami. Já nechtěl riskovat a koupil předražené originály - kdybych těch spojů měl dělat víc asi by mě ta cena štvala - u jednoho spoje se to nějak překousne.

Teď mě bude čekat instalace siklu v 10Gb/s a musím říct, že to siklu je na nastavení mnohem jednodušší... V ericu je pár špeků, ale zase se mi hrozně libí ten management port co je na každé jednotce - obecně ten sw v ericu je trochu těžší na nastavení (ale jako nic hrozného), ale nabízí pár velice zajímavých věcí. Siklu je proti tomu na první pohled takové tupé, ale když bude chodit.. vem to čert.

Nicméně chtěl jsem se zeptat... U erica jsem měl optický kabel venkovní, kulatý s LC koncovkama, který šel krásně do průchodky - kde se takový kabel dá levně koupit? (chtěl bych ho dát i k tomu siklu)

Díky moc, tohle jsem přesně chtěl vědět.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

používáte někdo na té jednotce 6352 režim LACP (802.3ad) se dvě a 1Gb SPF? nejsou s tím nějaké problémy?
díky
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...