Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spoj na 6Km - jaké pásmo

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Re: Spoj na 6Km - jaké pásmo

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

dagus píše:Jaké máte přijímací signály? Na tom spoji co tak chodí.
Přílohy
siae18.jpg
siae18.jpg (45.74 KiB) Zobrazeno 2730 x
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

jahpisin píše:
dagus píše:Jaké máte přijímací signály? Na tom spoji co tak chodí.

Hezký ale cena spoje uz tak pekna neni...
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

KoZLiCeK píše:
jahpisin píše:
dagus píše:Jaké máte přijímací signály? Na tom spoji co tak chodí.

Hezký ale cena spoje uz tak pekna neni...


tak neco to samozdrejme stoji za licenci, ale tech cca 5k mesicne se porad vyplati pri kapacite 1,8Gbit ....pokud mate levnejsi reseni jak dostat na 12km cca 1,8Gbit budu rad za radu...
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

jahpisin píše:
KoZLiCeK píše:
jahpisin píše:

Hezký ale cena spoje uz tak pekna neni...


tak neco to samozdrejme stoji za licenci, ale tech cca 5k mesicne se porad vyplati pri kapacite 1,8Gbit ....pokud mate levnejsi reseni jak dostat na 12km cca 1,8Gbit budu rad za radu...

Jasan... 12km uz je dost....
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 6 years ago

jahpisin píše:
dagus píše:Jaké máte přijímací signály? Na tom spoji co tak chodí.


My to mame na 15km signal -46 pri +9 a 1024qam nicmene jediny problem tohoto spoje je ze to ma jen 1G ethernety nebo max 2,5G sklo takze se bondingu stejne nevyhnes
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Bondovat nepotřebuju, lokalitu si rozdělím na dvě části po gigu. Balancovat to lez snadno skrze routing a vlan. Takže kdyby jedena část nestíhala a druhá byla prázdná, tak to přesměruju do té druhé a přenastavím na switchi porty a je po srandě. Na plné linky stejně nehrajem, vždy musí bejt 100Mbit fóra, aby se stihlo vyupgradovat. Nic levnějšího nám na 6,7Km stejné nezbude. Ta licence už nic tak závratného není proti 112MHz v 11tce co tam provozujeme nyní. Nějakej odvážlivec nebude vyrábět sfp+ spoj? Nemá někdo info? Ceragon, NEC, Erik? V 80GHz už to není nic nesehnatelného.

Jinak díky za screen, nikdy by mě nenapadlo 18tku na takovej skok, ale evidentně to jde. Nemá někdo tabulku modulací/citlivosti při xpic 110MHz? Nikde rychle na webu jsem to nenašel. Zajímala by mě citlivost. Předpokládám že +17 je na XPIC 4096 max výkon spoje. Jinak se spoj chová normálně, případně líp jak levnější jednička?
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

dagus píše:Bondovat nepotřebuju, lokalitu si rozdělím na dvě části po gigu. Balancovat to lez snadno skrze routing a vlan. Takže kdyby jedena část nestíhala a druhá byla prázdná, tak to přesměruju do té druhé a přenastavím na switchi porty a je po srandě. Na plné linky stejně nehrajem, vždy musí bejt 100Mbit fóra, aby se stihlo vyupgradovat. Nic levnějšího nám na 6,7Km stejné nezbude. Ta licence už nic tak závratného není proti 112MHz v 11tce co tam provozujeme nyní. Nějakej odvážlivec nebude vyrábět sfp+ spoj? Nemá někdo info? Ceragon, NEC, Erik? V 80GHz už to není nic nesehnatelného.

Jinak díky za screen, nikdy by mě nenapadlo 18tku na takovej skok, ale evidentně to jde. Nemá někdo tabulku modulací/citlivosti při xpic 110MHz? Nikde rychle na webu jsem to nenašel. Zajímala by mě citlivost. Předpokládám že +17 je na XPIC 4096 max výkon spoje. Jinak se spoj chová normálně, případně líp jak levnější jednička?

Erik ma jen SFP a SFP+.Tam uz si na ether moc nehrajou....
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

ETH u takových spojů používáme max na napájení a i to se snažím eliminovat. Umí erik SFP+ a 4096/XPIC 110MHZ? Viděl jsem to zatím jen u 80tky. Třeba PT2020 nic zázračnýho není. To dá i Ceragon za pár kaček.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

dagus píše:ETH u takových spojů používáme max na napájení a i to se snažím eliminovat. Umí erik SFP+ a 4096/XPIC 110MHZ? Viděl jsem to zatím jen u 80tky. Třeba PT2020 nic zázračnýho není. To dá i Ceragon za pár kaček.

Mluvim o PT6352 v 80ce. Vic qam nez 256 stejne v tomhle pasmu neni treba a napajet to po eth je ulet kdyz ty spoje maji extra moznost napajení.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

dagus píše:Bondovat nepotřebuju, lokalitu si rozdělím na dvě části po gigu. Balancovat to lez snadno skrze routing a vlan. Takže kdyby jedena část nestíhala a druhá byla prázdná, tak to přesměruju do té druhé a přenastavím na switchi porty a je po srandě. Na plné linky stejně nehrajem, vždy musí bejt 100Mbit fóra, aby se stihlo vyupgradovat. Nic levnějšího nám na 6,7Km stejné nezbude. Ta licence už nic tak závratného není proti 112MHz v 11tce co tam provozujeme nyní. Nějakej odvážlivec nebude vyrábět sfp+ spoj? Nemá někdo info? Ceragon, NEC, Erik? V 80GHz už to není nic nesehnatelného.

Jinak díky za screen, nikdy by mě nenapadlo 18tku na takovej skok, ale evidentně to jde. Nemá někdo tabulku modulací/citlivosti při xpic 110MHz? Nikde rychle na webu jsem to nenašel. Zajímala by mě citlivost. Předpokládám že +17 je na XPIC 4096 max výkon spoje. Jinak se spoj chová normálně, případně líp jak levnější jednička?


tabulku pak nekde urco vyhrabu...mam tu ted jen takovou letmo napriklad pri -60 to jede na 512qam a propustnost 1,6Gbit. ano +17 je maximalni mozny vykon.....mame pak nasazene alfo17 a 24ghz a jsou zatim taky bez problemu....ja mam jen nekde pruser v nastaveni a nejde mi casto otevrit jedna strana na te 18 ghz, ale mel jsem pakrkrat nerva s prihlasovanim do webmenu protoze to ma nejaky problem s prohlizecema...kolega na nb to treba nemuze otevrit :) jedine po ciste instlaci a jen nachvilku pak uz muzi resetovat prohlizece atd...:)) ale to je nejaky zaser stim NB...
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

siae18.jpg
siae18.jpg (167.15 KiB) Zobrazeno 2559 x
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

ne to neni záser s NB. To je záser u siae. Za poslední měsíc sem konfiguroval 2 spoje na tom, jedno alfoplus a druhý alfoplus2 a obojí si to dělá co chce. Občas neni jedna strana ani dostupná. Počkáš 10 minut a už to zase jede.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

hapi píše:ne to neni záser s NB. To je záser u siae. Za poslední měsíc sem konfiguroval 2 spoje na tom, jedno alfoplus a druhý alfoplus2 a obojí si to dělá co chce. Občas neni jedna strana ani dostupná. Počkáš 10 minut a už to zase jede.

Dík za info. Jeste ze jsem do teto znacky nesel...
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

Citelne nizsia cena sa musela niekde odrazit
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Velky rozdiel pri SIAE vo freebande okrem vykonu je aj to, ze vyuziva len jednu polarizaciu cize H alebo V. Alcoma ci ray pouziva dualnu, cize TX H a RX V a opacne. Co sa tyka problemov tak mame len jeden spoj ale od nasadenia proste bezi cca 1 rok bez problemov, nevieme o tom. Uvidime ako budu chodit dalsie.
.
0 x