Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

vypadky pingu na wifi router

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
philirom
Příspěvky: 73
Registrován: 11 years ago

vypadky pingu na wifi router

Příspěvekod philirom » 6 years ago

Zdravím, mám následující problém: zákazník bydlící na vesnici v samostatném RD-novostavbě má wifi router (TP-LINK 2,4GHz a 5GHz Archer C1200), zažízení se připojí ale ping skáče od jednotek ms až po stovky ms a dochází i k výpadkům. Po kabelu vše vpohodě jede. Router jsem nahradil za RB 952ui 5ac2nd, problémy se zmírnily, ale také žádná sláva. Když skenuju mikrotikem tak všechny kanály volné, nikde nic... Máte s tím někdo zkušenosti? Díky Roman
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 6 years ago

co dětská chůvička?
0 x

philirom
Příspěvky: 73
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod philirom » 6 years ago

pgb píše:co dětská chůvička?


ta v domácnosti není, router je umístěn poblíž TV a satelitního přijímače
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 6 years ago

Dej router pryc od cehokoliv co je elektronicke (alespon metr). Uz vickrat jsem si vsiml ze router polozeny na bedne od stolniho pc/na settopboxu od satelitu atp. dost meni propustnost mezi danym zarizenim na wifi a routerem vcetne latenci. Konkretne posledne crytobox HD650 a na nem polozeny archer C20 na 3metry kolem to dalo 20 Mbit 1 TCP(2,4Ghz) a kdyz jsem router dal 2m od boxu tak 50Mbit....
Naposledy upravil(a) CrazyApe dne 10 Dec 2017 17:11, celkem upraveno 1 x.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 6 years ago

Jo a taky na to ma vliv mikrovlna trouba :-) doma kdyz si mlada da ohrit kafe jede mi net sotva par kb/s (router je polozeny metr od ní).
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Kafe ohřívat?:-) a ještě v mikrovlnce?:-) to musí bejt lahoda.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Tak jistě pro něj bude jednodušší přemístit Wi-Fi, než odnaučit svoji drahou polovičku strkat kafe do mikrovlnky.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 6 years ago

Teď mě tak napadá, nedělá zase UBNT spektrák jako kdysi? Byla to taková větší flashka a rozhraní v javě jako na M2/M5 (takže hrůza), ale kdyby udělali něco jako 2AC, byla by to bomba, protože analog nám sken sítí opravdu nenajde :-D
0 x

philirom
Příspěvky: 73
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod philirom » 6 years ago

Díky za reakce :) , teď to jen vysvětlit zákazníkovi :-D
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 6 years ago

Zakaznikovi zapnout speedtest s routerem na STB s vysledkem 20M a pak routr dat na 5m kabel a ukazat vysledek 50M a neni moc co vysvetlovat. (pokud to teda bude tim) :-)

Kafe: Ja si taky obcas prihrivam kafe v mikrovlnce nevidim na tom nic divneho :D proste na nej treba zapomenu a je to rychlejsi nez delat nove, ne ? Na rozpustnem nescu uz mikrovlnkou nic nepokazim ne ?
0 x

Bartolomej89
Příspěvky: 14
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Bartolomej89 » 6 years ago

=> RB 952ui 5ac2nd, problémy se zmírnily, ale také žádná sláva...
Byva problem s odrazmi signalu od okolitych predmetov (najcastejsie stien). Je to ovsem problem prijimaca (ovladaca) wifi karty v pocitaci, ktory ma nastaveny vysoky zisk LNA (antenoveho predzosilovaca). Pomoze lepsie napisany (odladeny) ovladac. Je mozne tiez znizit uroven vysielaneho signalu na AP, alebo vypnut "Short Guard Interval" ak to bezi v 11n/11ac. Tiez pomaha hrajkat sa s polohou AP a/alebo aj klienta.
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 6 years ago

zkusil bych nejdriv ubrat vykon na te wifi jestli se neco zmeni
0 x