Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jaké nejvyšší rychlosti na 802.11ac nabízíte?

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Re: Jaké nejvyšší rychlosti na 802.11ac nabízíte?

Příspěvekod soooc » 6 years ago

jahpisin píše:1) 35/7
2) ubnt
3) idealne max 20

ale za me osobne je internet pres 5ghz k zakaznikovi do budoucna mrtvej uz davno :), nejaka ta vesnicka budiz, ale mesto nikoliv. Jedine optika, a xdsl. Nevim jak u vas ale treba tady v malem meste 5k obyvatel to tu uz docela pekne rozjizdi o2 ( na dost mistech 50Mbit nekde i 100Mbit a zbytek zatim 20Mbit) ale podstatna vyhoda je ta, ze i ten 20Mbit tam jede vlastne i v tu nedeli vecer. Kabel je hold kabel. Rozhodne bych si nechtel platit pripojku cca 20-30Mbit aby mi to pak jelo nekde 5-10 ve spicce....navic vlastne v tu jedinou dobu kdy jsem doma :).....vsichni vime ze provoz dela a bude jeste vice video...lidi uz si zvykaj postupne na 4k stream....o FH ani nemluve, nevim jak u vas ale u nas lidi uz hodne dobre znaji napr Kodi a v nem doplnek Stream Cinema :)... si to pak pustte v obyvaku a decka v decaku a babicka jeste u sebe :)....do toho jine decko stahuje hru do konzole ci pc....proste bezna moderni rodinka :)


U O2 právě přestává být ta linka ve špičce neagregovaná - vlastní zkušenost. Ony ty kabely se taky mezi sebou ruší a tam kde, loni bylo 25, je letos 15 ... a bude hůř. Na síti CETIN často zůstávají lidi od TM s TV - přesně ti, co my nechceme.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 6 years ago

QoS na L7 ;)
. Dekuji, resim. Testuji na klientsky jednotkach. Tam to funguje. Ale jak to resit na centralnim shaperu s kombinaci QT?. Jsem samouk a tohle je mimo me vedomosti. Pokud nekdo ma moznost mi to vysvetlit , nebranim se skoleni. Samozrejme zaplatim.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

neverhappy píše:Ano, ma tarif za 350,- vcetne dph a ta cena je 880 bez DPH
Ano, ale protoze agregace 1:6. Ostatni tak net nevyuzivaji...

Bohuzel je to hodne zly, ja to sleduju uz tak rok zpet a ta cena neni konecna, protoze ty naroky na zvysujici se konektivitu se prenasi i nutnosti zvysovat kapacitu spoju a tam uz to neni o stokorunach...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

neverhappy píše:
Pintero píše:neverhappy: takže při nákupce 44,-Kč/Mbps tě ten klioš stojí 880,-Kč měsíčně bez DPH?

Ano, ma tarif za 350,- vcetne dph a ta cena je 880 bez DPH
Ano, ale protoze agregace 1:6. Ostatni tak net nevyuzivaji, atd. tak se na to slozi. Problem je, ze takovych to uzivatelu, kteri nechaji bezet treba IPTV s HD non stop, narusta a nebude to mozne udrzet do nekonecna. Bud IPTV odstrihnu, nebo omezim, nebo udelam tarif , ktery bude pro klienty s iptv drazsi. Nebo konecne zacnou spolecnosti s IPTV dotovat last mile.
Pro Midnight_man - Cetin mi nabizi 1Gb za 27 000,- vcetne 2C rozsahy IPv4, takze tam se clovek dostane na 27,- per Mb


nás příští rok bude stát Mbit 18.5kč bez DPH :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

neverhappy píše: Nebo konecne zacnou spolecnosti s IPTV dotovat last mile.


kdyz jsem o tomhle psal pred dvema roky. Vsichni jste se smali a rikali, to nemas tak dobry internet, tak to nedelej. Ja Vam psal, ze budoucnost je video a ze ta doba prijde. Vlastne vsichni videa rejzujou na reklame, ale nikdo neplati tem poskytovatelum, aby se to klidem dostalo. Nekdo odepsal, ze takove podminky pro platbu si muze diktovat jen google.
Hold a ta doba je pomalu tady a zacina se myslet o tom ze by to mel nekdo zaplatit. :o)))))
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

zrejme se mi neodeslal koment..tak to zjednodusim :)

Statistikám a predikovaným růstům online provozu videoobsah naprosto vévodí. Shrnutí v konkrétních číslech je následující:

Do roku 2018 bude video celosvětově představovat 79 % veškerého internetového provozu, oproti 66 % z roku 2013.
Míra zapojení internetové populace do online videa má v roce 2018 dosáhnout celosvětově 78 %, v západní Evropě dokonce až 89 %.

takze nevim koho kdo chce a nechce za zakaznika...ale takhle to proste je a bude :)....a bezdrat jako takovy na 5ghz do budoucna konci...(ano na nejake vesnici mozna prezije a par mistech ve meste)
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

iTomB píše:
neverhappy píše:Zdravim
Mam to podobne jak Hapi. Jak ale resite klienta, ktery sosa nonstop. Viz obr. Protoze pri agregaci 1:6 ostatni NIKDY PRES DEN nemuzou namerit svuj tarif, ale jen polovinu, tretinu, atd
Jedine si je na zaklade trafiku vytipovat a dat sosace do jedne skupiny?
Jinak odpovim na otazky
1. 30/8 agregace 1:6
2. MKT
3.max 15
4 Myslim ze to by bylo dobre Mb per klienta bez najmu, elktriny, provozu, udrzby. (1,25) (kenektivita/pocet klientu)
5. nakupni cena Mb bez najmu, elktriny, provozu, udrzby. (44,-) (Cena/pocet Mb)
6. Burst pouzivate ANO/NE -ANO


QoS na L7 ;)

na https, tedy dneska na víc jak 50% trafiku? Nesmysl!
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

hocimin1 píše:
neverhappy píše: Nebo konecne zacnou spolecnosti s IPTV dotovat last mile.


kdyz jsem o tomhle psal pred dvema roky. Vsichni jste se smali a rikali, to nemas tak dobry internet, tak to nedelej. Ja Vam psal, ze budoucnost je video a ze ta doba prijde. Vlastne vsichni videa rejzujou na reklame, ale nikdo neplati tem poskytovatelum, aby se to klidem dostalo. Nekdo odepsal, ze takove podminky pro platbu si muze diktovat jen google.
Hold a ta doba je pomalu tady a zacina se myslet o tom ze by to mel nekdo zaplatit. :o)))))


A co ty miliardy od unie? Nedá se čekat, že poskytovatele obsahu budou platit linky, ale evidentně na to zdroje byly /jsou. To že se nám to nehodilo do krámu a bylo by to nejspíš nevhodně přidělováno je věc druhá.

Ještě jeden postřeh. Pokud chci vidět video obsah jako zákazník, nezbyde mi, než si dostatečnou kapacitu linky zaplatit. To že zákazníci podléhají marketingu (100Mb na LTE nebo na WIFI od starnetu) je sice hezké, ale neřeší to podstatu. Mám možnost si vybrat poskytovatele, kvalitu i cenu. Takže čas zřejmě ukáže, že linka jakkoli nazvaná za 250,-Kč vč. DPH prostě není pro video obsah vhodná. Určitě se najde někdo, kdo dodá jiný typ linky, kde kvalita bude dostatečná. Je jen otázka, kdy to zákazníci pochopí a zda budou ochotní za to platit odpovídající cenu. A hlavně kolik z nich. A též kdo takovou linku dodá :).
Naposledy upravil(a) hol dne 12 Dec 2017 08:15, celkem upraveno 1 x.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

hapi píše:nás příští rok bude stát Mbit 18.5kč bez DPH :-)

To mě stojí už zhruba rok. Každopádně když započítám další výdaje na síti tak vím, že přípojka, kde běží o2 TV a další provoz (děti,YT), mi prakticky nevydělává.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

Teorie páni ;) nik Nám / Vám linky platit nebude....

a keď náhodou..isto to nebudú menší ISP.

Zakaznika nezaujima kto kde ma/nema kapacitu...zakaznika zaujima aby sa mu po prichode z práce pustil facebook a youtube (ako tu pisal hapi, internet sa delí na funkčný a / nefunkčný) avšak pri výbere ISP je bohuzial to PR rozhodujúce.

5Ghz tu bude ešte veľmi dlho....náhrada neexistuje...

alebo myslíte LTE? zabudnite na to ze LTE nahradí statické pripojky.
0 x

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 6 years ago

1.30/8
2.mikrotik (predtym ubnt)
3.20( zalezi podla zakaznikov)
4 platim 4.75€ / mbit :disappointed_relieved:
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

Pintero píše:
hapi píše:nás příští rok bude stát Mbit 18.5kč bez DPH :-)

To mě stojí už zhruba rok. Každopádně když započítám další výdaje na síti tak vím, že přípojka, kde běží o2 TV a další provoz (děti,YT), mi prakticky nevydělává.


Tak to asi víme všichni. Otázka je, jak dlouho to ještě vydrží, než se začne domeček z karet bortit. Nevím jak u vás, ale u nás je zájem o televizi značný. Reklamy těch velkých dělají hodně a lidi to pak samozřejmě chtějí i po nás. Ze supr zákazníka důchodce, který nic nechtěl, nic netahal a výborně platil se ze dne na den stane sosač a přetěžovač linky, když televize jede od rána do noci.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

video obsah je v pohodě. Pokud to je odladěný tak jak to má youtube tak normální člověk ani nepozná jakou kvalitou to jede a že se to vůbec přepnulo. Navíc video obsah jede plnou rychlostí jenom nárazově a nebo jede stále ale jenom relativně nízkým tokem takže furt lepší video obsah než parta stahovačů. Nejhorší je že to video musí mít nějakou minimální rychlost jinak nejede což se projeví okamžitě a člověk to vidí a slyší ale u normálního serfování většinou nikdo nepozná že to jede nižší rychlostí.

Aktuální minimální garantovaná rychlost globálně na usera je u nás 0.68Mbit. Co u vás? (rychlost konektu / počet zákazníků)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

hol píše:
Pintero píše:
hapi píše:nás příští rok bude stát Mbit 18.5kč bez DPH :-)

To mě stojí už zhruba rok. Každopádně když započítám další výdaje na síti tak vím, že přípojka, kde běží o2 TV a další provoz (děti,YT), mi prakticky nevydělává.


Tak to asi víme všichni. Otázka je, jak dlouho to ještě vydrží, než se začne domeček z karet bortit. Nevím jak u vás, ale u nás je zájem o televizi značný. Reklamy těch velkých dělají hodně a lidi to pak samozřejmě chtějí i po nás. Ze supr zákazníka důchodce, který nic nechtěl, nic netahal a výborně platil se ze dne na den stane sosač a přetěžovač linky, když televize jede od rána do noci.

tak mu nabídni satelit, lepsi obraz, nezavisle na netu, mnohem levnejsi.Tak to delám já.Po 2 min rozhovoru je zakaznik rozhodnut.Ono dát 300kč navíc měsíčne je už pro dost lidi znat a kdyz ne satelit tak dvbt - zadarmo,jeste levnejsi, ale pouze pokud mu staci zakladni programy.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

hapi píše:Aktuální minimální garantovaná rychlost globálně na usera je u nás 0.68Mbit. Co u vás? (rychlost konektu / počet zákazníků)


U nas 1,06 Mbit, ale to asi diky rezerve, tj. linka jede naplno jen zřídka (narazove). Nicmene, co se tyka ceny za Mbit, o cenách, které tady padaji (+- 20 kc) si muzu nechat jenom zdat. U nas je to nekolikanasobne vic, ale snad se to během pristiho roku zmeni (aspoň je takovy naznak).
0 x