Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SNMP SummitD

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

SNMP SummitD

Příspěvekod shooter » 6 years ago

Zdravíčko nemáte nekdo šablonu na summitd spoje pro Ispadmina ?
Nebo mě někdo nakopněte
Diky
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 6 years ago

Pro ispadmina ne, ale pro cacti maj volně ke stažení na webu...
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 6 years ago

Šablonu do ISP admina si můžeš udělat sám, když znáš SNMP OID, viz obrázek co jsme si dělali šablonu pro Alcomu.

Alcoma.png
Alcoma.png (72.22 KiB) Zobrazeno 2980 x


Předpokládám, že OID pro Summit někde najdeš, vytáhneš z toho cacti, nebo si ho vyčtěč přímo ze spoje třeba přes OID VIEW
0 x

bakelit
Příspěvky: 15
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod bakelit » 6 years ago

Přijde mně podivné, platit si systém a muset si sám integrovat šablony pro zařízení v síti.

U Cf Controlu jsme v případě neexistující šablony napsali na support a byla zdarma implementovaná pro všechny zákazníky systému.
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 6 years ago

Nedokážu si představit, že by mi někdo dělal grafy na všechny zařízení co mám v síti. Rád mám pod kontrolou co monitoruji, a co ne. Už vidím jak se dohaduji s dodavatelem systému co chci a co nechci monitorovat, a druhý ISP to chce jinak. Jsem rád že je to tak jak to je. V cacti si taky musí člověk udělat šablony podle OID tak jako v ISPadminu. Nepovažuji to za chybu, ale za správný postup. Radši ať výrobce softwaru dělá na systému podstatné věci a ne co si každý admin může udělat sám a podle své představy.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 6 years ago

bakelit píše:Přijde mně podivné, platit si systém a muset si sám integrovat šablony pro zařízení v síti.

U Cf Controlu jsme v případě neexistující šablony napsali na support a byla zdarma implementovaná pro všechny zákazníky systému.


Za ty prachy by to mohli integrovat. ale co nenamažeš, to nejede :D
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 6 years ago

ef píše:Nedokážu si představit, že by mi někdo dělal grafy na všechny zařízení co mám v síti. Rád mám pod kontrolou co monitoruji, a co ne. Už vidím jak se dohaduji s dodavatelem systému co chci a co nechci monitorovat, a druhý ISP to chce jinak. Jsem rád že je to tak jak to je. V cacti si taky musí člověk udělat šablony podle OID tak jako v ISPadminu. Nepovažuji to za chybu, ale za správný postup. Radši ať výrobce softwaru dělá na systému podstatné věci a ne co si každý admin může udělat sám a podle své představy.


kdyz mas rad pod kontrolou, tak to vlastní server jisti ne?
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 6 years ago

Ano správně, vše běží na vlastních serverech.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 6 years ago

A on to dělá někdo na cizích serverech? :-O To jde? Jak se pak počítá dostupnost zařízení nebo odezva, když to jde po x prvcích, který nemohu ovlivnit?
Jinak Summit má na vebu někde PDF, kde jsou všechny OID vypsané.
0 x