Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Spojenie 2 PC cez WIFI bez uctovani dat

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
sardon
Příspěvky: 8
Registrován: 6 years ago

Spojenie 2 PC cez WIFI bez uctovani dat

Příspěvekod sardon » 6 years ago

ahoj vsetci.

Prosim poradte mi taketo spojenie som este nerobil.
To ze existuje ad-hoc, wifi direct a pod. to viem moj problem je zlozitejsi, ani neviem ci to bude mozne. Ak to niekto vie budem rad za jakukoliv radu.
Popisem:
Mam 2ks PC, PC1 a PC2 a wifi router. Kazdy PC chcem aby bol pripojeny na internet, PC1 je mozne pripojit pevne cez LAN a PC2 jedine cez WIFI.
Co chem dosiahnut, z PC2 do PC1 budem sem tam potrebovat skopirovat subor 1-3GB /synchronizace/ ale vylucne cez nejaky wifi direct a pod. Nechcem data synchronizovat (kopirovat) cez platene data internetu(cez domacu wifi siet) Mam balik 12GB na internetovanie, mne to staci,
Ako urobit bezdrotovy prenos dat a byt v spojeni v domacej sieti bez uctovania poplatkov ?
Viem si urobit ad-hoc na PC1 a pripojit sa cez wifi z PC2 ale ako potom budem internetovat na PC2? kedze bude pripojeny na ad-hoc?

Diky za rady
marek
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 6 years ago

Pokud to správně chápu, tak stačí přenášet data v rámci "lokální sítě", tj, nemusí se to synchronizovat s nějakou externí službou (typu google disk, dropbox, owncloud...), pokud jde ryze o výměnu dat mezi dvěma PC, tak si v jednom PC nastav/te sdílení nějaké složky a v druhém počítači se do ní připojte a zkopírujte si tam co chcete. To přes "zpoplatněná" data směrem ven a dovnitř nebude ;)
0 x
::RouterLEGOboard::

sardon
Příspěvky: 8
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod sardon » 6 years ago

chapes to spravne, oba PC chcem aby boli pripojene na internetu, ale zaroven z PC2 budem prenasat fotky videa ako zalohovanie do PC1
na disk.
Otazka:
sdileni neni problem mam disk sdileny, otazka je na PC2, ako sa mam bezdrotovo pripojit na internet a sucasne prenasat subory z PC2 na PC1? bez uctovania dat? Resp. ako obchadzat router pri zalohovani a sucasne byt na internetu?
Co sa tyka tvojej odpovedi chapem ale ako sa spojit s internetom? Moj plan je nastavit AD-HOC na PC1 a z PC2 sa cez wifi spojit na PC1.
Ako ale spustit internet na PC2?

Chapu to spravne ze ak obidva PC budu napojeny na domacu WIFI cez ssid standardne ako kazdy bezny PC a ak vytvorim domacu skupinu ako siet a budem sdilet slozky kryzom-krazom tek prenos dat cez sdilene slozky bude mimo uctovanch dat? Ak to tak je, tak to je to co hladam.
PC1 a PC2 budu na internet pripojeny cez SSID a sucasne cez sdilene zlozky dokazem uskutocnit prenos dat mimo poskytovatela internetu.
Chapem to dobre?



diky moc za pomoc
marek
Naposledy upravil(a) sardon dne 05 Nov 2017 13:54, celkem upraveno 1 x.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Ty router neobcházíš. Router má dělat to, co název naznačuje ... tedy routovat. Posílat pakety nejkratší cestou k cíli. Pokud to dělá přes internet (tedy přes WAN rozhraní k operátorovi a odtamtud zpět), tak to dělá extrémně špatně.

Standardní nastavení domácích routerů je takové, že LAN a WIFI je jedna a ta samá síť. Říkat tomu můžeme switch ... Není absolutně žádný důvod pro jinou konfiguraci. I kdyby to nějak fyzicky odděloval (což jsem u běžných domácích zařízení ještě neviděl, jen u mikrotiku, ale i u něj si to musíš nastavit sám), tak stále je to pro něj lokální síť, routing v rámci routeru a opět není důvod pro provoz přes WAN.

A pokud ti to ISP počítá dle údajů na tvém routeru (a počítá a účtuje i lokální provoz), tak je to důvod pro jeho nahrazení.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

sardon
Příspěvky: 8
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod sardon » 6 years ago

Chapu to spravne ze ak obidva PC budu napojeny na domacu WIFI cez ssid standardne ako kazdy bezny PC a ak vytvorim domacu skupinu ako siet a budem sdilet slozky kryzom-krazom tek prenos dat cez sdilene slozky bude mimo uctovanch dat? Ak to tak je, tak to je to co hladam.
PC1 a PC2 budu na internet pripojeny cez SSID a sucasne cez sdilene zlozky dokazem uskutocnit prenos dat mimo poskytovatela internetu.
Chapem to dobre?

diky
marek
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Samozřejmě.
Jenom bych, když je možnost ... kabel wifinou nenahradíš.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

sardon
Příspěvky: 8
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod sardon » 6 years ago

trosku nerozimiem jak to myslis?


myslis to v tom zmysle ze kabel je rychlejsi? alebo bez kablov mi to nepojde?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Já čoveče ani nevím jak ti odpovědět.

Prostě když máš kabel, tak si kabel nech.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

sardon
Příspěvky: 8
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod sardon » 6 years ago

nemozem pouzit kabel medzi PC2 a PC1
kabel bude len medzi routrem a PC1
PC2 sa bude pripajat jedine wifinou, preto bola moja otazka a obava ze mi to bude tahat uctovane data
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Podle čeho ti "někdo" účtuje data a z čeho to vyčítá? To máš doma, na koleji, v práci nebo kde?
0 x

sardon
Příspěvky: 8
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod sardon » 6 years ago

doma to mam sukromna siet ale testoval som to obidva pc su napojene na beznu SSID na internet, sucasne mam vytvorenu domacu skupinu
kryzom krazom sdilene slozky a disky (i kvuli zaloham) a presuval som 1GB dat na sdilene slozky a mali ste pravdu neuctuje mi to data.
Uz som to pochopil je to lokalna siet /bezdrotova/ aj ked som na wifine akoze na internete ale ten sa nepouziva na data iba to router patricne rozdeli mimo WAN. A toto som predtym nechapal.

dakujem vam aj tak ste mi pomohli.
0 x

jirson
Příspěvky: 68
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod jirson » 6 years ago

Ahoj, u lokální sítě je jedno jak jsi připojený jestli wifinou nebo kabelem obojí je součástí lokální sítě, tak že si to nech zapojený jak to bylo pc1 kabel pc2 wifi.
0 x
ucenej z nebe nespadl....

sardon
Příspěvky: 8
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod sardon » 6 years ago

jasne pouzivam vzdusny prenos nie kabel. Ten PC1 je datove mini PC ten je statycky permanentne zapnuty ten mam samozrejme spojeny kablom na router, tam to nevadi,
PC2 je moj notebook ktory vyuzivam bezne k praci po celom dome. Ten mam napojeny na lokanu siet wifinou.
diky jirson
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

Jak už zde bylo napsano nekolikrat, je jedno jestli jsou pc pripojeny kabelem nebo wifi, prenos mezi pc jde mimo internet, tj. kdyz si odpojite zdroj internetu, prenos vam pojede i tak dal a tim padem se nikde nic neuctuje.
0 x

sardon
Příspěvky: 8
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod sardon » 6 years ago

chapem diky aj tak vsetkym za uzitecne rady
0 x