Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

war board

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

war board

Příspěvekod reno » 18 years ago

ahojte všichni, tak jsem si koupil dva ks warů /4x wifi/ , jsem však docela zklamán sw který se tam nachází /star-vx/, na svých páteřích máme výhradně rb232 a mikrotiky včetně šejprů, ale to se nedá fakt srovnat, v tomto sw naprosto chybí funkce jako je třeba site survey, zaloha apod. no prostě děs, no a hlavně jsem to stále nerozchodil jako transparentní bridge tak jak všude avizují /protože mikrotik to neumí tedy kromě eoip a wds/. no nevím pokud ten sw nezlepší asi se budu bít dlouho do hlavy, nemožnost zjistit okolní sítě je funkce bez které se v zarušené Opavě prostě neobejdu. :oops: asi krok vedle
Naposledy upravil(a) reno dne 02 Dec 2005 01:17, celkem upraveno 1 x.
0 x

StoupaLutin
Příspěvky: 211
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Lutín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod StoupaLutin » 18 years ago

reno píše:platforma war


Co je s ní? :lol:
0 x

reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reno » 18 years ago

jseš rychlejší než moje klavesnice :twisted:
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

reno píše:ahojte všichni, tak jsem si koupil dva ks warů /4x wifi/ , jsem však docela zklamán sw který se tam nachází /star-vx/, na svých páteřích máme výhradně rb232 a mikrotiky včetně šejprů, ale to se nedá fakt srovnat, v tomto sw naprosto chybí funkce jako je třeba site survey, zaloha apod. no prostě děs, no a hlavně jsem to stále nerozchodil jako transparentní bridge tak jak všude avizují /protože mikrotik to neumí tedy kromě eoip a wds/. no nevím pokud ten sw nezlepší asi se budu bít dlouho do hlavy, nemožnost zjistit okolní sítě je funkce bez které se v zarušené Opavě prostě neobejdu. :oops: asi krok vedle


Není nic jednoduššího než si koupit 4 licence MK. Když píšeš že na páteřích máš výhradně mk tak proč investuješ do něčeho jiného?
0 x

reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reno » 18 years ago

no protože potřebuju bridgující apčka a tohle mikrotik neumí a routovat tolik klientů neumí žádné apcko, používáme masku /29 pro každého klietna
0 x

LaSolitaire
Příspěvky: 82
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaSolitaire » 18 years ago

Vubec jsem nepochopil smysl tohoto threadu....

O co tady jde?
Mikrotik neumi uroutovat hodne subsiti? To je podle mne blbost, ne?

Nebo fakt nevim, o co tady................ :?:
0 x

reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reno » 18 years ago

prostě potřeboval jsem nejaké inteligentní apčko co umí 100% bridge /příjem5 + 2x vysílání 2,4+5/ , což mikrotik neumí bez wds či eoip, jenže ani ty wary zatím nešlapou, odkazuju se na thread o bridge a mikrotiku kdy někdo tady radil staros
0 x

reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reno » 18 years ago

war je něco jiného než wrap či mikrotik , má excelentní MIPS procesor který tepe na 533 Mhz / v přepočtu cca 1,5 - 2 ghz/, mikrotik tam nejde přehrát , prodáva to inwifi
0 x

LaSolitaire
Příspěvky: 82
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaSolitaire » 18 years ago

No a jak myslis, ze je obvykle transparentni bridge delany na HW AP?
Je delany pomoci WDS :twisted:
0 x

reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reno » 18 years ago

jo jenže když dam mikrotik vysílač- sektor do wds tak se mi už na daný vysílač nespojí žádný jiný klient než mikrotik a to zrovna t v té lokalitě nechci
0 x

reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reno » 18 years ago

a staos avizuje že to má vyřešené že wds nepotřebuje pro bridge
0 x

LaSolitaire
Příspěvky: 82
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaSolitaire » 18 years ago

reno píše:jo jenže když dam mikrotik vysílač- sektor do wds tak se mi už na daný vysílač nespojí žádný jiný klient než mikrotik a to zrovna t v té lokalitě nechci

Hahaha.....

Ja na to napojil CPX WPE54G i AG.
0 x

reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reno » 18 years ago

to je divné mi se to nepodařilo, proto jsem začal zkoumat wary :oops:
0 x

LaSolitaire
Příspěvky: 82
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaSolitaire » 18 years ago

Na MT jsme nastavil AP a zapnul WDS. NA CPX udelal to same. Dale jsme musel WLAN a LAN na MT dat do bridge a ejhle, zacalo to fachat ;-)

Zkus si to.
0 x

reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reno » 18 years ago

no , zkusím , ale i tak se ted musím poprat s těmi wary, psali mi dneska z podpory že jim to jede
0 x