Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: AP 60ghz

Příspěvekod basty » 4 years ago

cau, je tam nejake omezeni vzdalenosti? Zkuseli jsme dnes udelat zkusebni spoj na 3,8km a jednotky se vubec nespoji, nevidi se. Je to tim ze je to uz moc daleko ze se to vubec nevidi? Nastaveni mam jako na vsech ostatnich. Diky
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

OMG

Hodně moc daleko.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Fakt daleko, teď jsem udělal experiment s 2,5km a prní silnější liják/vánice/krupky to na 18 minut shodil. Spoje na 1,5km stejný déšť vydržely.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

OK no... byl to pokus kolik realne se to da provozovat. Mam 2km a tam je to v pohode...
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 4 years ago

pgb píše:Fakt daleko, teď jsem udělal experiment s 2,5km a prní silnější liják/vánice/krupky to na 18 minut shodil. Spoje na 1,5km stejný déšť vydržely.


Špatně naladěno ... ale stejně to bez zálohy chce odvahu :-D
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 4 years ago

První verze LHG jsme měli na 3,8 km víc jak rok a se zalohou to jelo parádně. Člověk o tom nevěděl a 99,9% to bylo na 60 GHz. Nové verze už opravdu nee
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

je to zamereno podle nastroje presne. Cl strana nic nenaskenuje. AP strana chytne jeden spoj co je tom samym situ... Je mi divny, ze se to vubec nespoji... ale mozna uz je to charakteristika tech novych spoju
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

soooc píše:
pgb píše:Fakt daleko, teď jsem udělal experiment s 2,5km a prní silnější liják/vánice/krupky to na 18 minut shodil. Spoje na 1,5km stejný déšť vydržely.


Špatně naladěno ... ale stejně to bez zálohy chce odvahu :-D


Neřekl bych je to hodne o te antene. Kazda skladana lite anteba ma +- jiny zisk. Ono taky co tam chces ladit kdyz kas sektor 0,6 to je naprosto OK
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Nebo teda jestli mam hledat vadnou jednotku spis... Spis by me zajimalo jestli se to s novyma LHG u nekoho na takovou vzdalenost spoji nebo ne.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

basty píše:cau, je tam nejake omezeni vzdalenosti? Zkuseli jsme dnes udelat zkusebni spoj na 3,8km a jednotky se vubec nespoji, nevidi se. Je to tim ze je to uz moc daleko ze se to vubec nevidi? Nastaveni mam jako na vsech ostatnich. Diky

hehe :-) borci to se ani nedivim... ten spoj je tak max. do 1.5km.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

ale prd.... na 2,1 to beha -55 krasne... pokud je tam nejaky strop, ze to pozna takovou vzdalenost a zarizne to, tak ok... ale nemyslim si to. Takze pokud to nekdo ma spojene na tuto vzdalenost s r2, tak dejte prositm vedet.
0 x

Kalda
Příspěvky: 67
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Kalda » 4 years ago

basty píše:ale prd.... na 2,1 to beha -55 krasne... pokud je tam nejaky strop, ze to pozna takovou vzdalenost a zarizne to, tak ok... ale nemyslim si to. Takze pokud to nekdo ma spojene na tuto vzdalenost s r2, tak dejte prositm vedet.


Tak to bych chtěl vidět.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

tak sry -58, 55 jsem tam videl pri tom jak si to ze zacatku preladovalo.
Přílohy
60g2.PNG
60g2.PNG (8.03 KiB) Zobrazeno 3203 x
0 x

mulderSk
Příspěvky: 34
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod mulderSk » 4 years ago

Anteny sada kupena asi pred mesiacom
Přílohy
60Ghz.jpg
60Ghz.jpg (111.44 KiB) Zobrazeno 3194 x
0 x

mulderSk
Příspěvky: 34
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod mulderSk » 4 years ago

Toto je druhy spoj o par metrov menej :-)
Přílohy
60Ghz 2spoj.jpg
60Ghz 2spoj.jpg (86.96 KiB) Zobrazeno 3184 x
0 x